Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Funda Astsubay vatandaşın huzuru için mesaide - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Trakya
Funda Astsubay vatandaşın huzuru için mesaide 8.3.2018 - 08:00:15
Kırklareli Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay Çavuş Funda Bölük, suçluların yakalanması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için gece gündüz, yağmur çamur demeden erkek meslektaşlarıyla omuz omuza görev yapıyorFunda Astsubay vatandaşın huzuru için mesaide
Funda Bölük: 
"Onur ve gurur verici bir şekilde görevimizi yerine getiriyoruz. Bu meslek sadece erkekler için geçerli değil. Böyle bir meslekte kadınların da yeri olmalı"

"Bir kadın olarak Afrin'e gitmekten her zaman gurur duyarım. Bir kere ölür, bin kere diriliriz. Bu vatan için her zaman ayaktayız"

Kırklareli Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay Çavuş Funda Bölük, görevini fedakarca yerine getirerek hemcinslerine örnek oluyor. 

Beden eğitmeni öğretmenliği mezunu olan ancak kadınların her işte başarılı olabileceklerini topluma göstermek amacıyla astsubay olmaya karar veren Bölük, 6 ay önce başladığı görevini severek yerine getiriyor.

Kırklareli Jandarma Komutanlığı'ndaki iki kadın personelden biri olan 25 yaşındaki Bölük, erkek meslektaşlarının da takdirini topluyor. 

Gece gündüz, yağmur çamur demeden suçluların yakalanması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması için erkek meslektaşları ile omuz omuza görev yapan Bölük, kentin güvenliği için mücadele ediyor. 

Birçok asayiş faaliyetinde bulunan Bölük, verilen her görevin üstesinden gelmeyi başarıyor. Funda astsubayın bir günlük mesaisini görüntüledi.

"Kadınlar her zorluğun üstesinden gelebilir"
Bölük, yaptığı açıklamada, kadınların her zorluğun üstesinden gelebileceklerini söyledi.

Hemcinslerine örnek olabilmek için öğretmen yerine astsubay olmaya karar verdiğini anlatan Bölük, mesleğini severek yerine getirdiğini kaydetti.

Birçok zorluğun üstesinden gelerek görevini fedakarca yerine getirmeye çalıştığını dile getiren Bölük, asker olmaktan onur duyduğunu vurguladı.

Bölük, "Hem ailemize hem çevremize karşı kadınların neler yapabileceğimizi gösteriyoruz. Onur ve gurur verici bir şekilde görevimizi yerine getiriyoruz. Bu meslek sadece erkekler için geçerli değil. Böyle bir meslekte kadınların da yeri olmalı." diye konuştu.

Bu vatan için yediden yetmişe herkesin can verdiğini belirten Bölük, "Biz de bunun uğruna bu meslekteyiz." dedi.

Teşkilatlarında erkek sayısının kadınlara oranla çok fazla olduğuna dikkati çeken Bölük, "Kadınlar bu mesleğe yeni yeni adım atmaktalar. Tabii ki birçok zorlukla karşılaşıyoruz ama hepsinin de üstesinden geliyoruz. Erkek meslektaşlarımızla aynı görevi yerine getiriyoruz. Astsubay olmasam öğretmenlik yapardım. İkisi de zor ve kutsal meslekler." ifadelerini kullandı.


"Türk kadını her zorluğu başarır"
Ailesinin, astsubay olduğu için kendisiyle gurur duyduğunu aktaran Bölük, "Ailem zaman zaman endişe duyuyor ama kızlarının vatan görevini yaptığını bildikleri için dik duruş sergiliyorlar. Ailem bana çok destek oluyor." dedi.

Son zamanlarda kadınların da bu mesleğe yöneldiğini ifade eden Bölük, Türk kadınının her zorluğun üstesinden geldiğini belirtti.

Bölük, kadın astsubaylar olarak da her türlü zorluğun üstesinden geldiklerini ve 7/24 esasına göre görev yaptığını kaydetti.

"Bir kere ölür, bin kere diriliriz"
Funda Bölük, ataların, şehitlerin emaneti olan bu vatan için kadın erkek ayrımı gözetmeksizin herkesin canını seve seve vermeye hazır olduğunu belirtti.

Zeytin Dalı Harekatı'na değinen Bölük, şunları söyledi:
"Afrin Harekatı'na katılmaya da her zaman hazırız. Afrin'de Mehmetçiğimiz zor şartlar altında savaşmakta. Biz her zaman askerimizin arkasındayız ve her zaman onların duacısıyız. Yeri gelirse biz de Afrin'e gitmeye hazırız. Onlara kolaylıklar diliyorum. Bu vatan bizim. Bir kadın olarak Afrin'e gitmekten her zaman gurur duyarım. Bir kere ölür, bin kere diriliriz. Bu vatan için her zaman ayaktayız. Ülkemiz zor süreçten geçmektedir. Yılmadan canla başla mücadele ediyoruz. Mehmetçiğimiz her zaman ayakta, biz de onların arkasındayız." 


Kaynak: A.A 4321 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
24 saat sonra kontrol altında 24 saat sonra kontrol altında 7.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 13


Ankete 321 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Uzman
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
İki Norveçli çocuğun vefası
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Maske gerekli midir?
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.