Edirne 15°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Mecliste yol tartışması - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Mecliste yol tartışması 5.4.2021 - 10:20:44
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’nın yol tartışması Edirne İl Genel Meclisi’ne taşındı. İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanı Nedret Akbulut, Pekcanlı’ya “Bizim işimize karışmasın. Edirne merkezin yollarına baksın” derken, kendisine yanıt CHP’li Şenol Kılıç’tan geldi.Mecliste yol tartışması

Edirne İl Genel Meclisi’nin Cuma günkü toplantısında, Edirne merkez ve köy yollarında yaşanan tartışma bir kez daha gündeme geldi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’nın yol tartışmasına Edirne İl Genel Meclisi CHP ve AK Parti Grup Başkanları da dahil oldu.  

ENCÜMEN SEÇİMİ

Cuma günkü toplantıda ilk olarak Edirne İl Genel Meclisi İl Encümen üyeliği seçimleri yapıldı. Encümen üyelikleri için CHP grubundan İsmail Aliş, Sezgin Gündoğdu, Serdar Çığla aday gösterilirken, Ak Parti gurubundan ise Mustafa Suiçmez, İbrahim Dalkıran ile İsmet Özçiftçi aday gösterildi. Yapılan gizli oylamada CHP grubundan Sezgin Gündoğdu, İsmail Alış ile Serdar Çığla 17 oy alarak il encümen üyeliğine seçildi. Ak Partinin encümen listesi ise 11 oyda kaldı. Yapılan seçimlerin ardından İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş tarafından gurup başkan vekillerine söz verildi.

AKBULUT: BİZİM İŞİMİZE KARIŞMA

AK Parti Grup Başkan Vekili Nedret Akbulut, son günlerde köy yollarına yönelik eleştirilere değinerek, köy yollarının şehir merkezindeki yollardan daha güzel olduğunu söyledi. Akbulut, “İl Genel Meclis üyeleri olarak bizler seçilmiş insanlarız. Edirne halkının iradesini temsilen bulunmaktayız. Hizmet için görev aldık, onlar da bizden hizmet bekliyor. Biz gece gündüz demeden önümüzdeki süreçte de meclis üyeliğinin bitimine kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bölgemizde güzel hizmetler oldu. Her ne kadar CHP İl Başkanının köy yollarıyla ilgili eleştirileri olmasına rağmen. Ben Uzunköprü Belediye Başkanına diyorum ki var mısın, Uzunköprü’nün merkezi ile köylerini gezelim. Bakalım hangi alanın yolları daha düzgün ve güzel diye. Edirne merkez ile köylerin yolları karşılaştırıldığında biz iddialıyız ki köy yolları merkezdeki yollardan daha güzel olduğu kanaatindeyim. Özel idare hakikaten çok güzel işler yaptı. CHP İl Başkanı bizim işimize karışmasın” dedi.

KILIǒTAN YANIT

CHP Grup Başkan Vekili Şenol Kılıç ise, Akbulut’a cevap verdi. Kentteki altyapı çalışmalarına değinen Kılıç, “Bu işe girişmek cesaret ister. Gülü seviyorsak dikenine de katlanacağız” ifadelerine yer verdi. Kılıç, “İl başkanları aynı zamanda il genel meclisi guruplarının da başkanıdır. Ne demek il başkanını ilgilendirmez. Bu bir siyasidir. İlin siyasi partiler bazında genel başkanın temsilcisidir. Bir il başkanının kalkıp bir yerden geçerken eksik gördüğü bir şeyi gündeme taşıması kadar normal bir şey olamaz. Ayrıca bir kıyaslama yapılacaksa geçtiğimiz yıllara bakalım. İlk defa Edirne’de bir belediye başkanı referandum yaparak, çok büyük oranda altyapıya onay alındı. Altyapıya girmek her baba yiğidin işi değil cesaret ister. Bunun altında imzası olan şu anda il genel meclis üyesi olan meclis üyeleri var. Altyapıya bu kadar cesaretle girişmişken bir anda bitmesini beklemek yanlış. Gülü seviyorsak dikenine de katlanacağız. Sihirli değnek mi var birinin elinde, dokunacak bütün yollar yapılacak altyapı bitecek. Uzun yıllardan sonra ilk defa bir belediye başkanı bu işe girişmiş” dedi. Kılıç, Tekirdağ’da Atatürk büstü ve heykeline yapılan saldırıya da tepki gösterdi. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Hüseyin Erbay da Tekirdağ’da Atatürk büstü ve heykeline yapılan saldırıyı kınadığını dile getirdi. Kaynak: Ercan BİTTİ 511 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Hastaları unutmadılar Hastaları unutmadılar 10.4.2021
DSİ alanı için ortak mücadele DSİ alanı için ortak mücadele 9.4.2021
“Sonuç bu mu olmalı?” “Sonuç bu mu olmalı?” 9.4.2021
Uygulama oteli hizmete giriyor Uygulama oteli hizmete giriyor 9.4.2021
Tarımsal veri tartışması Tarımsal veri tartışması 9.4.2021
“Yüz yüze eğitime ara verin” “Yüz yüze eğitime ara verin” 9.4.2021
Deplasmanda 3 puan Deplasmanda 3 puan 9.4.2021
Sadiye öğretmen korona kurbanı Sadiye öğretmen korona kurbanı 9.4.2021
Meriç’te Roman Günü Meriç’te Roman Günü 9.4.2021
Hobisi kazanca dönüştü Hobisi kazanca dönüştü 8.4.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 89
Web Siteleri 135
Facebook 127
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 380 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
MÜTTEFİKTEN YİNE ZOR SORULAR
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Saraçlar’daki Lüks Otomobil
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
AŞI
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı Yılında: İstiklal Marşı’mızın..
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Hastaları unutmadılar
Hastaları unutmadılar
Edirne’de faaliyet gösteren Genç Temiz Toplum Derneği, ..
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.