Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Salih Yavaş da cevap verdi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Salih Yavaş da cevap verdi 25.3.2021 - 09:49:07
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, birden fazla kişi tarafından gece vakti birlikte yağma, nitelikli cinsel saldırı” iddiasıyla tutuksuz yargılandığı davanın bir diğer sanığı Salih Yavaş, yaşanan son gelişmelerden sonra bir açıklama yaparak, kendi aleyhinde algı yaratılmak istendiğini öne sürdü. Şükrü Benli’nin iftara attığını öne süren Yavaş, 7 ay cezaevinde tutuklu bulunduğu dönemde, Benli’nin sırtını dayadığını iddia ettiği kişilerce kendisinin, ailesinin ve avukatının tehdit edildiklerini öne sürdü.Salih Yavaş da cevap verdi

Gerçek Haber gazetesi sahibi Şükrü Benli’nin işkence ve cinsel saldırı iddialarına ilişkin Edirne 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren dava hakkında basında çıkan haberlerin ardından önceki gün açıklamalarda bulunan davanın sanıkları arasında yer alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan sonra, davanın tutuksuz yargılanan bir diğer sanığı iş insanı Salih Yavaş çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, birden fazla kişi tarafından gece vakti birlikte yağma, nitelikli cinsel saldırı” iddiasıyla toplam 5 kişinin yargılandığı davada 7 ay cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Yavaş, dün avukatı aracılığı basın yayın organlarına yazılı bir açıklama yaptı.  Yavaş açıklamasında  “Geçtiğimiz günlerde Edirne Belediye başkanı Recep Gürkan’ın sanık olarak yargılandığı bir dava kapsamında aldığı ceza sonrası, söz konusu davaya dayanak video görüntülerini kaydeden kişi olduğu ifade edilen Şükrü Benli isimli şahsın, yazılı ve görsel basında yer alan ve şahsımı da hedef alan iftiralarına karşı yazılı açıklama yapma gereği doğmuştur. Öncelikle Şükrü Benli isimli şahsın şikayetçisi olduğu bahse konu iftiralarla ilgili yargılama Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde (halen) devam etmekte olup, hepinizin malumu olduğu üzere anılan dava dosyasında tutuklu olarak yargılanan bir tek kişi kalmamıştır” ifadelerine yer verdi.  

“ÇELİKİLİ AÇIKLAMALARI VAR”

Bu dava ile Benli’nin başka bir takım hesapları olduğunu öne süren Yavaş, “Diğer yandan; söz konusu dava dosyası içerisinde bulunan deliller ve bilhassa müfteri Şükrü Benli’nin aşamalarda çelişen, birbirini tutmayan beyan ve anlatımlarından bu davanın hukuksal bir dayanağının bulunmadığı, Şükrü Benli’nin kurguya dayalı ve her aşamada değişen ifadeleriyle şahsımı ve dosyada yargılanan diğer kişileri hedef aldığı, kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmaya çalıştığı, bunu başka bir takım hesaplaşmalar kapsamında yaptığı hususları açıkça anlaşılmaktadır” ifadelerini kullandı.

“KRİMİNAL BİR KİŞİLİKTİR”

Benli’nin iddia ettiği olayın akabinde Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde bulunan arkadaşına ait bir restoranda yemek yiyerek sabaha kadar eğlendiğini ifade eden Yavaş, “Olayın hemen akabinde alınan doktor raporunda iddia ettiği olaya dair bir bulgunun tespit edilememiş olması tesadüf değildir. Hemen hatırlatmak isterim ki; kendini gazeteci olarak tanıtan bu şahıs, hakkındaki kesinleşmiş pek çok yargı kararı nedeniyle bizatihi kanun kaçağı olup, bu sebeple ülkesine giriş yapamayan kriminal bir kişiliktir. Olaya dair tüm iddiaları tüm ayrıntılarıyla anlatan Şükrü, söz konusu görüntüleri yaymaması için Recep Gürkan’dan para istediğini, Belediye Başkanına şantaj yaptığını ise her nedense unutmuştur” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“ALEYHİME ALGI OLUŞTURULUYOR”

Kendisi hakkında algı oluşturulduğunu öne süren Yavaş,” Edirne Belediye Başkanının başka bir yargılama kapsamında almış olduğu ceza sonrasında Şükrü Benli tarafından yaratılmak istenen suni gündem ile Edirne 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde halen devam eden ve benimde sanığı olarak bulunduğum yargılama tesir altına alınmak istenilmekte tarafsız olması gereken yargı mensupları etkilenmeye çalışılmakta, durmadan gündeme getirilen ve hiçbir iltisakımın, dahlimin bulunmadığı bu mesele köpürtülerek aleyhimde bir algı oluşturmak amaçlanmaktadır.

Öncelikle hatırlatmak isterim ki; görülmekte olan bir davada hukuka aykırı bir karar vermesi veya bir işlem tesis etmesi için yargı görevi yapanı hukuka aykırı olarak etkilemek amacıyla alenen sözlü veya yazılı beyanda bulunmak suçtur. Şükrü Benli isimli müfterinin işbu iftiralarının karara bağlanacağı yer; Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılamadır. Halen devam eden bu yargılama neticesinde isnat olunan suçlardan beraat edeceğime dair inancım da tamdır” dedi.

“AİLEMİ VE AVUKATIMI TEHDİT ETTİLER”

Cezaevinde tutuklu bulunduğu dönemde kendisinin, ailesinin ve avukatının tehdit edildiğini öne süren Yavaş, “Şükrü Benli isimli şahsın sırtını benimle husumeti bulunan çoluk çocuğu tehdit eden (Salih Yavaş’ı içeriden çıkarmayacağız bu davanın hakimi de benim, savcısı da benim, polisi de benim) diyen uluslararası uyuşturucu kaçakçısı, mafya bozuntusu A.R. ve M. K. isimli şahıslara yasladığı ve ben suçsuz yere cezaevinde tutuklu olarak bulunmakta iken, bu delikanlı diye geçinen mafya bozuntuları Edirne Çamlık kafede avukatımı, (gıyabımda) şahsımı, ailemi, kız çocuklarımı ölümle tehdit etmiştir. Bu şahıslar hakkında Edirne C. Başsavcılığı nezdinde yapmış olduğum şikayetin aradan geçen bir yıldan fazla zamana rağmen bir arpa boyu yol ilerlememiş olması da ayrıca manidardır. Şükrü Benli isimli şahsı kullanarak bize, ailemize hakaret eden, Şükrü Benli’yi azmettirerek bizi, ailemizi tehdit eden kişiler ile yargı önündeki hesabımız henüz bitmemiş olup, bu konudaki gelişmeleri de gerektiğinde basın mensupları ile paylaşacağım” diyerek açıklamasını tamamladı. 

                 Kaynak: Ercan BİTTİ 2204 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Hastaları unutmadılar Hastaları unutmadılar 10.4.2021
DSİ alanı için ortak mücadele DSİ alanı için ortak mücadele 9.4.2021
“Sonuç bu mu olmalı?” “Sonuç bu mu olmalı?” 9.4.2021
Uygulama oteli hizmete giriyor Uygulama oteli hizmete giriyor 9.4.2021
Tarımsal veri tartışması Tarımsal veri tartışması 9.4.2021
“Yüz yüze eğitime ara verin” “Yüz yüze eğitime ara verin” 9.4.2021
Deplasmanda 3 puan Deplasmanda 3 puan 9.4.2021
Sadiye öğretmen korona kurbanı Sadiye öğretmen korona kurbanı 9.4.2021
Meriç’te Roman Günü Meriç’te Roman Günü 9.4.2021
Hobisi kazanca dönüştü Hobisi kazanca dönüştü 8.4.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 89
Web Siteleri 135
Facebook 127
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 380 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
MÜTTEFİKTEN YİNE ZOR SORULAR
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Saraçlar’daki Lüks Otomobil
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
AŞI
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı Yılında: İstiklal Marşı’mızın..
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Hastaları unutmadılar
Hastaları unutmadılar
Edirne’de faaliyet gösteren Genç Temiz Toplum Derneği, ..
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.