Edirne 4°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Uybaş’tan AK Parti’ye çağrı: “Kongrede kurallara uyun” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Uybaş’tan AK Parti’ye çağrı: “Kongrede kurallara uyun” 18.2.2021 - 11:29:40
CHP İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş, AK Parti’nin korona virüsü salgınında devam eden kongrelerine tepki gösterdi. İpsala’da korona virüsü vakalarında artış yaşandığını belirten Uybaş, 20 Ocak’ta Edirne’de düzenlenen AK Parti İl Kongresinin bedelini İpsala’nın çektiğini söyledi. Uybaş, AK Parti’nin kongrelerinde sağlık kurallarına uyulmasını talep etti.Uybaş’tan AK Parti’ye çağrı: “Kongrede kurallara uyun”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İpsala İlçe Başkanlığı, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) korona virüsü salgınında devam eden kongrelerine tepki gösterdi. CHP İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş, sosyal medya platformu ‘Facebook’ üzerinden gerçekleştirdiği yazılı açıklamada, İpsala’da korona virüsü vakalarının arttığını belirtirken; 20 Ocak 2021 Çarşamba günü Mimar Sinan Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Edirne İl Kongresini hatırlattı. Uybaş, AK Parti’nin düzenlediği kongrelerdeki yoğun katılıma dikkat çekerken; salgını umursamadığını söyledi. Salgın döneminde getirilen kısıtlamaları hatırlatan Uybaş, kısıtlamaların yalnızca vatandaşlara uygulandığını ve AK Parti Edirne İl Kongresinde hiçbir tedbire uyulmamasının bedelini İpsala’nın çektiğini belirtti. Uybaş, AK Parti kongrelerinde sağlık kurallarına uyulmasını talep etti.

“BİTTİ DERKEN ARTTI”

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgını ile uzun zamandır mücadele edildiğini söyleyen Uybaş; “Fakat vaka sayılarında tam bitti derken artışlar maalesef hepimizi derinden üzmekte ve tüm sosyal-ekonomik yaşantımızı kötü etkilemektedir. Lakin son yaşananlar gösteriyor ki AKP hükümeti salgın başladığından beri gelen tüm beceriksizliklerine bir de umursamazlığı eklemiştir” ifadelerini kullandı.

“KONGRELERİNE DEVAM EDİYORLAR”

Uybaş, son dönemde İpsala’da vaka sayılarının arttığını açıklarken; “Bu hususta hepimize düşen görev, tedbirlerde gevşeme olmaksızın, sağlık kurullarının belirttiği uyarılara riayet etmektir. Tabi ki tüm bunlar olurken, salgın nedeniyle esnafımız aylardır kapalıyken, kredi ile borç ile evine ekmek götürmeye çalışırken, iki arkadaş yan yana oturup çay bile içemezken; bıçak kemiğe dayanmayı geçmiş, kemiğin içine işlemişken, maalesef iktidar partisi olan AKP hiçbir kurala uymaksızın kongrelerine devam etmektedir” dedi.

“UMURSAMAZLIK TABLOSUDUR”

AK Parti kongrelerinde ortaya çıkan görüntülerin umursamazlık tablosu olduğunu söyleyen Uybaş; “Devlet önlemler almaya çalışırken, devletin sağlık çalışanları canını dişine takarak kelle koltukta bu lanet virüs ile mücadele etmeye çalışırken, esnaf son yılların en büyük krizini yaşayıp pek çoğu yoksulluğun pençesinde mücadele edip, geri kalanı da paket servis ile üç beş kuruş evine ekmek götürmeye çalışırken, AK Pardi de ‘salgın döneminde hınca hınç salonları doldurduk’ diye göğüs germeye çalışmaktadır. Doldurulan salonlar, utanç, umarsızlık ve umursamazlık tablosudur. Devlet önlemler alıp, kısıtlamalar koyarken; devletin AK Parti hükümeti, devletin koyduğu kuralları hiçe sayarak toplum sağlığını ve tüm ekonomik hayatı uçuruma sürüklemektedir. Yani hükümet, kendini devletten üstün görmekte, devlet kurallarını vatandaşa gelince uygulamakta, kendine gelince uygulamamaktadır” sözlerine yer verdi.

“İPSALA’MIZ BEDELİNİ ÇEKİYOR”

Uybaş, yaşananların bedelini hastalık ve ekonomik zorluklarla boğuşan halkın ödemeye devam ettiğini belirtirken; “Hiçbir tedbir kuralına uyulmaksızın düzenlenen AK Parti Edirne İl Kongresinin bedelini tüm Edirne gibi İpsala'mız da çekmektedir. Fakat kaybedilen vatandaşlarımızın, hastalanan vatandaşlarımızın hesabı yine halktan sorulmaktadır ve bedel yine halk tarafından ödenmektedir. Edirne’miz bu konuda ağır bir bedel ödüyor. Bundan sonra daha ağır bedellerin ödenmemesi için AK Parti kongrelerine derhal sağlık kurallarına uyulması hususunda çeki düzen verilmelidir. Pandemiyle mücadele SMS ile 10 TL toplamakla, halka IBAN göndermekle olmuyor. Halkın gönderdiği para da ancak AK Parti kongrelerinin halka çıkardığı faturayı ödüyor” diye konuştu. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 859 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Valilik: Mevcut tedbirlere devam Valilik: Mevcut tedbirlere devam 27.2.2021
Böyle eylem görülmedi Böyle eylem görülmedi 26.2.2021
Vaka arttı denetimler sıklaştı Vaka arttı denetimler sıklaştı 26.2.2021
Kamu işlemleri köylünün ayağında Kamu işlemleri köylünün ayağında 26.2.2021
Valilikten kısa mesajla uyarı Valilikten kısa mesajla uyarı 26.2.2021
Emekli-Sen 2 yaşında Emekli-Sen 2 yaşında 26.2.2021
“Şantiye şefliği tam zamanlı görevdir” “Şantiye şefliği tam zamanlı görevdir” 26.2.2021
Şallı: Roman Eylem Planı nerede? Şallı: Roman Eylem Planı nerede? 26.2.2021
Maratoncular canları unutmadı Maratoncular canları unutmadı 26.2.2021
İba’dan eğitimde 18 yıllık karne İba’dan eğitimde 18 yıllık karne 26.2.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 84
Web Siteleri 134
Facebook 126
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 373 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Sel, kum ve basın düşmanlığı
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Formasyon Mağduriyeti
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Normalleşme
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
Temellerimizi Anlamaya Doğru
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.