Edirne 4°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
“BU ZİYARET SUÇTUR” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
“BU ZİYARET SUÇTUR” 27.1.2021 - 10:54:29
İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı, Edirne Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında Belediye Personel AŞ yönetim kuruluna seçilmesi sonucu İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen İYİ Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Duygu Şener’i ziyaret etti. Ziyaretle ilgili GÜNDEM’e açıklama yapan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, disiplin süreci devam eden bir kişiyi yetkililerin ziyaret etmesinin suç olduğunu söyledi.“BU ZİYARET SUÇTUR”

İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı, Edirne Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında Belediye Personel AŞ yönetim kuruluna seçilmesi sonucu İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen İYİ Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Duygu Şener’i ziyaret etti.

İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette Edirne Belediyesi Personel AŞ yönetimine seçilen Şener tebrik edilirken; Merkez İlçe Başkanı Kaya da Şener’e çiçek takdim etti. İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya platformu ‘Facebook’ sayfasından duyurduğu ziyaretle ilgili de; “İlçe Başkanımız Zafer Kaya ve Merkez İlçe yöneticilerimiz, Edirne Belediyesi Personel AŞ yönetimine seçilen İYİ Parti Belediye Meclis Üyemiz Duygu Şener'i ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledik” ifadelerinin kullanılması dikkat çekti.

“ZİYARET EDİLMESİ AYRI SUÇTUR”

Ziyaretin ardından GÜNDEM’e açıklamalarda bulunan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Şener’in disiplin sürecinin devam ettiğini açıklarken; “Disiplin süreci daha sonuçlanmadı. Disiplin süreci devam ederken yetkili birisinin gibi o kişiyi ziyaret edilmesi de ayrı suçtur. Bunun için de gereğini yapacağız” dedi.

“İL BAŞKANLIĞINDAN ONAY ALMADI”

Şener, Edirne Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubu ile İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri Necamettin Attay ve Ergun Dönmez’in ‘Evet’ oyları sonucu Edirne Belediyesi Personel AŞ yönetimine seçilmişti. İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, seçimin ardından yazılı açıklama yaparken; Şener’in Personel AŞ yönetim kuruluna seçilmesi için İl Başkanlığından onay almadığını açıklamıştı.

“MAKAM SARHOŞLUĞU”

Açıklamada, Şener’in İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’nın onayını almadan görevi kabul etmesine tepki gösterilirken; “İYİ Parti adını kullanarak o koltukta oturması hem etik, hem de parti hiyerarşisi açısından uygun değildir. Makam sarhoşluğu ve bir şey olma hırsı millet menfaatinin kesinlikle önüne geçemez” sözlerine yer verilmişti. İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, Şener’in yanı sıra seçimde ‘Evet’ oyu veren İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri Necamettin Attay ve Ergun Dönmez’in de parti kararına uymayarak ‘Evet’ oyu kullanması nedeniyle disiplin kuruluna oybirliğiyle sevk edildiğini duyurmuştu.

NE OLMUŞTU?

Edirne Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında Personel AŞ’ye üye seçimi, Millet İttifakını oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti arasında gerilimli anlara neden olmuştu. CHP grubunun İYİ Partili Duygu Şener'i aday gösterdiği seçimde İYİ Partili Mevlüde Baş, Belediye Personel AŞ yönetiminde bir meclis üyesinin bulunmasını etik bulmadığını ifade ederken; Baş’tan sonra söz alan AK Partili Mehmet Çapoğlu da Baş’ın fikrini desteklemişti. İşaret usulüyle yapılan oylamada İYİ Partili Duygu Şener, CHP’li Refik Şahin ve Oğuz Tekin Edirne Belediyesi Personel AŞ’nin yönetim kuruluna seçilmişti. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 3412 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 6 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Valilik: Mevcut tedbirlere devam Valilik: Mevcut tedbirlere devam 27.2.2021
Böyle eylem görülmedi Böyle eylem görülmedi 26.2.2021
Vaka arttı denetimler sıklaştı Vaka arttı denetimler sıklaştı 26.2.2021
Kamu işlemleri köylünün ayağında Kamu işlemleri köylünün ayağında 26.2.2021
Valilikten kısa mesajla uyarı Valilikten kısa mesajla uyarı 26.2.2021
Emekli-Sen 2 yaşında Emekli-Sen 2 yaşında 26.2.2021
“Şantiye şefliği tam zamanlı görevdir” “Şantiye şefliği tam zamanlı görevdir” 26.2.2021
Şallı: Roman Eylem Planı nerede? Şallı: Roman Eylem Planı nerede? 26.2.2021
Maratoncular canları unutmadı Maratoncular canları unutmadı 26.2.2021
İba’dan eğitimde 18 yıllık karne İba’dan eğitimde 18 yıllık karne 26.2.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 84
Web Siteleri 134
Facebook 126
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 373 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Sel, kum ve basın düşmanlığı
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Formasyon Mağduriyeti
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Normalleşme
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
Temellerimizi Anlamaya Doğru
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.