Edirne 11°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Üniversitelerarası dostluk köprüsü - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Üniversitelerarası dostluk köprüsü 22.1.2021 - 15:44:43
Trakya Üniversitesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında yeni projelerle dostluk köprüsü kuruluyor.Üniversitelerarası dostluk köprüsü

Trakya Üniversitesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 2021 yılında yeni projeler hayata geçirmek üzere söz kesti. Öğrenci topluluklarından personele, sosyal tesislerin kullanımından akademik çalışmalara kadar birçok proje için ortaklaşa hareket edecek olan iki üniversite, kurulacak dostluk köprüsüyle örnek teşkil edecek.

Balkan Üniversiteler Birliği ve Trakya Üniversiteler Birliğinin iki üyesi Trakya Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, güzel bir birlik ve dayanışma örneği sergileyerek birçok farklı alanda ortak projeler hayata geçirmeye hazırlanıyor. Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç ile Çanakkale’de bir araya gelerek başta spor ve rekreasyon olmak üzere çeşitli projelerin ön görüşmesini gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi öğrencilerini temsilen Yüksek Lisans öğrencisi Emre Şen’in de yer aldığı ziyarette iki üniversitenin arasında kurulacak dostluk köprüsünün temelleri atıldı.

ORTAK PROJELER GÜNDEMDE

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde yapılan görüşmede Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Burak İşçimen ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç, her iki üniversitenin potansiyelinin ortaklaşa projelerle daha da açığa çıkması konusunda fikir birliğine vardı. Projelerin pandemi koşullarına rağmen harekete geçirilmesi konusunda hemfikir olan Prof. Dr. Hürmüz Koç ve Öğr. Gör. Burak İşçimen, öncelikli olarak her iki üniversitenin topluluklarının ve sportif başarı sağlamış öğrencilerinin online olarak buluşturulması konusunda mutabakata vardı.

SOSYAL TESİSLER BİRLİKTE KULLANILACAK

Trakya Üniversitesinin Enez’deki, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin de Dardanos’taki sosyal tesislerinin her iki üniversite personeli tarafından kullanıma açılarak tatil olanak ve fırsatlarının arttırılmasının yanı sıra Spor Bilimleri Fakültelerinin karşılıklı olarak lisansüstü programları açılması ve gastronomi anlamında ortaklaşa eğitim faaliyetlerinin projelendirilmesi konularında fikir birliğine vardı. Görüşmede ayrıca, iki taraflı kamp ve spor müsabakaları, öğrencilere iki şehrin tarihi mekânlarının ziyaretleri, dalış, yelken, tiyatro, dans, müzik, tarih ve sporun her dalında topluluklar ile yüz yüze ve online eğitimler yapılması konuları görüşüldü. Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen, şehitler diyarı iki kadim kentin iki büyük kuruluşu arasındaki dostluk köprüsünün temellerini atmaya başladıklarını belirterek güzel projeler hayata geçireceklerini dile getirerek misafirperverliğinden ötürü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç’a ve fakülte akademisyenlerine teşekkür etti.Kaynak: GÜNDEM HABER MERKEZİ 1036 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Devrim yasalarını yıldönümü Devrim yasalarını yıldönümü 4.3.2021
Enez cinayeti davası sonlandı Enez cinayeti davası sonlandı 4.3.2021
“Polis, asker para istemez” “Polis, asker para istemez” 4.3.2021
“Gazetelere abone olun” “Gazetelere abone olun” 4.3.2021
Mecliste söz kadınların Mecliste söz kadınların 4.3.2021
Gürkan’dan şok iddia Gürkan’dan şok iddia 4.3.2021
Meclis’te şerh tartışması Meclis’te şerh tartışması 4.3.2021
Çok riskli iller kapatılmalı Çok riskli iller kapatılmalı 4.3.2021
Müttefik geriliminde 2. perde Müttefik geriliminde 2. perde 4.3.2021
Gökerküçük: Sit alanı olmalı Gökerküçük: Sit alanı olmalı 3.3.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 84
Web Siteleri 134
Facebook 126
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 373 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
O belge sızdırıldı mı?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Karpal tünel sendromuna yakalanmak
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Deja-vu?
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı Yılında: İstiklal Marşı’mızın ..
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.