Edirne 11°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Edirne’deki imkanlar anlatıldı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Edirne’deki imkanlar anlatıldı 22.1.2021 - 11:28:34
Kosova’da temaslarda bulunan Trakya Üniversitesi heyeti ziyaret kapsamında lise öğrencileri ile bir araya gelerek, Türkiye, Edirne ve Trakya Üniversitesi’nin, Kosovalı öğrencilere sunduğu imkânları anlattı.Edirne’deki imkanlar anlatıldı

Bir süredir Kosova’da temaslarda bulunan Trakya Üniversitesi (TÜ) heyeti, Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) organizasyonunda lise öğrencileri ile bir araya gelerek, Türkiye, Edirne ve Trakya Üniversitesi’nin, Kosovalı öğrencilere sunduğu imkânları detaylarıyla anlattı.

Trakya Üniversitesi öncülüğünde hayata geçirilecek “Kosova Teknopark”ın imza töreni için Kosova’da bulunan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ile Özel Kalem, Basın Danışmanı Öğr. Gör. Kıvanç Ada’dan oluşan Trakya Üniversitesi heyeti, Kosova Demokratik Türk Partisi’ni (KDTP) ziyaret etti. Prizren’de gerçekleşen ziyarette, KDTP Genel Başkanı ve Kosova Meclis Başkan Vekili Fikrim Damka ile birlikte Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan, KDTP Milletvekili Fidan Brina Jilta, KDTP Genel Başkan Yardımcısı Müferra Şinik, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Başdanışmanı ve KDTP Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş ile birlikte parti yöneticileri hazır bulundu. Heyet, Trakya Üniversitesi’nin Kosova’da hayata geçirdiği projelere desteklerinden ötürü Fikrim Damka’ya teşekkür ederken yeni projeler konusunda da fikir alışverişinde bulundu.

“YENİ PROJELER HEYECAN YARATIYOR”

Kosova’nın kalkınma hamlesi adına Kosova Ticaret ve Sanayi Bakanı Vesel Krasniqi ile tarihî bir imza attıklarını belirten Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Kosova ile iş birliklerimize bir yenisini eklemekle kalmayıp daha ileri bir boyuta taşıdık. Kosova’nın kendi değerlerini elinde tutacağı, kendi markalarını üreteceği, istihdamın ve inovasyonun merkezi olacağına inandığımız Kosova Teknopark’ı hayata geçiriyoruz. Eğitim, sağlık, kültür ve bilim alanındaki iş birliklerimiz artık sınır ve mesafe tanımaz bir hızla ilerliyor. Kosova ve Türkiye’yi daha da yakınlaştıran her projede olduğu gibi bu projemizde de bizlere büyük destek veren kıymetli dostumuz, Kosova Meclis Başkan Vekili Fikrim Damka ile birlikte KDTP’nin tüm yöneticilerine teşekkürü bir borç biliyoruz. Kendilerinin varlığı ve destekleri bizi her daim diri tutuyor, yeni projeler için heyecanlandırıyor” dedi.

“EKONOMİK GELİŞİMİMİZ BÜYÜK İVME KAZANACAK”

Trakya Üniversitesi’nin kazandırdığı her değerin, hayata geçirdiği her projenin ve sağlamış olduğu her desteğin Kosova için büyük bir öneme haiz olduğuna dikkat çeken Fikrim Damka “Değerli dostum Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve ekibi, Türkiye ile Kosova arasındaki mesafeleri ve sınırları adeta kaldırdı. Bugün Trakya Üniversitesi’nde olan tüm imkânlar Kosova’nın ve halkının kullanımına sunuluyor. Evlatlarımız Trakya Üniversitesi’nde eğitim alıyor, hastalarımız burada şifa buluyor. Trakya Üniversitesi’nin bilgisi, deneyimi ve destekleri ile kurulacak; teknoloji, AR-GE ve inovasyon merkezi olan Teknopark ile inanıyorum ki ekonomik gelişimimiz büyük bir ivme yakalayacak. Geçmişten bugüne yapılan tüm çalışmalar için başta Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olmak üzere tüm Trakya Üniversitesi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Büyük bir heyecanla beklediğimiz yeni adımlara da tüm gücümüzle destek vermeye devam edeceğiz. Dost ve kardeş ülke Türkiye ile birlikte, Balkanların en etkili eğitim kurumlarından biri olan Trakya Üniversitesi’ne gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

“ÖĞRENCİLERE İMKANLAR ANLATILDI”

Trakya Üniversitesi heyeti ziyaret kapsamında ayrıca, KDTP’nin organizasyonu ile Kosova’daki lise öğrencileri ile bir araya gelerek, Türkiye, Edirne ve Trakya Üniversitesi’nin, Kosovalı öğrencilere sunduğu imkânları anlattı. Üniversite, fakülte, yüksekokul ve bölümler, iş ve kariyer olanakları, burs ve barınma gibi konularda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kosova’dan gelen her öğrenciye kapılarının sonuna kadar açık olduğunu, kendilerini her anlamda destekleyeceklerini ifade etti. Kaynak: GÜNDEM HABER MERKEZİ 1166 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 2 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Devrim yasalarını yıldönümü Devrim yasalarını yıldönümü 4.3.2021
Enez cinayeti davası sonlandı Enez cinayeti davası sonlandı 4.3.2021
“Polis, asker para istemez” “Polis, asker para istemez” 4.3.2021
“Gazetelere abone olun” “Gazetelere abone olun” 4.3.2021
Mecliste söz kadınların Mecliste söz kadınların 4.3.2021
Gürkan’dan şok iddia Gürkan’dan şok iddia 4.3.2021
Meclis’te şerh tartışması Meclis’te şerh tartışması 4.3.2021
Çok riskli iller kapatılmalı Çok riskli iller kapatılmalı 4.3.2021
Müttefik geriliminde 2. perde Müttefik geriliminde 2. perde 4.3.2021
Gökerküçük: Sit alanı olmalı Gökerküçük: Sit alanı olmalı 3.3.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 84
Web Siteleri 134
Facebook 126
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 373 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
O belge sızdırıldı mı?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Karpal tünel sendromuna yakalanmak
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Deja-vu?
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı Yılında: İstiklal Marşı’mızın ..
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.