Edirne 2°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
DUYGU ŞENER DEPREMİ! - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
DUYGU ŞENER DEPREMİ! 12.1.2021 - 10:30:00
İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, Edirne Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında İYİ Parti grubunun ‘ret’ oyu vermesine rağmen CHP grubunun oyları ile Belediye Personel AŞ’ye seçilen İYİ Partili Meclis Üyesi Duygu Şener’in tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı. Açıklamada, Şener için ‘evet’ oyu veren İYİ Partili meclis üyeleri Necamettin Attay ve Ergun Dönmez’in de disiplin kuruluna sevkinin oybirliğiyle kararlaştırıldığı belirtildi.DUYGU ŞENER DEPREMİ!

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, Edirne Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında Belediye Personel AŞ yönetim kuruluna seçilen İYİ Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Duygu Şener’in tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı. CHP grubunun ‘Evet’ oylarının yanı sıra toplantıda Şener’in Personel AŞ’ye seçilmesi için olumlu oy kullanan İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri Necamettin Attay ve Ergun Dönmez’in de disiplin kuruluna sevkinin oybirliğiyle kararlaştırıldığı açıklandı.

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 7 Ocak Perşembe günü düzenlenen Edirne Belediye Meclisi Toplantısı’nda gündem dışı madde olarak görüşülen Edirne Belediyesi Personel AŞ şirketinin yönetim seçimlerine dikkat çekilirken; bazı İYİ Partili belediye meclis üyelerinden tepki çeken seçimlerin sonucunda dün İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’nın olağanüstü toplantı gerçekleştirdiği açıklandı.

“İL BAŞKANLIĞININ ONAYINI ALMADI”

İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Şener’in Personel AŞ yönetim kuruluna seçilmesi için İl Başkanlığından onay almadığı belirtilirken; “Siyaset, ülkemizin refaha kavuşması ve vatandaşımızın daha mutlu yaşaması için yapılır. Belediye Meclis Üyeleri de halk tarafından seçilen belediyelerin karar organıdır. T.C. Edirne Belediye Meclis Üyeliği, yetki ve sorumluluklarını bilen her üye için onurlu bir demokrasi görevidir. Belediye Meclis Üyeleri kendi çıkarlarından önce milletimizin menfaatlerini ve taleplerini gözetmek zorundadır. Duygu Şener’in İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’nın onayını almadan görevi kabul etmesi ve İYİ Parti adını kullanarak o koltukta oturması hem etik, hem de parti hiyerarşisi açısından uygun değildir. Makam sarhoşluğu ve bir şey olma hırsı millet menfaatinin kesinlikle önüne geçemez” ifadeleri kullanıldı.

“MADDE TEKLİFİ BİLGİMİZ DIŞINDADIR”

Edirne Belediyesi Personel AŞ’nin, belediye tüzel kişiliğinden ayrı bir tüzel kişiliğinin bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada; “Bu durum dikkate alındığında belediye meclis üyesinin bu görevde olmasının zorunluluğu yoktur. Kaldı ki İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı olarak Edirne Belediyesi Personel A.Ş. yönetim kuruluna mevcut belediye meclis üyelerimizden herhangi birisinin alınması konusunda talebimiz olmamasına rağmen, gündem dışı madde teklifi bilgimiz dışında verilmiştir. Duygu Şener için oylamada ‘Kabul’ oyu kullanan meclis üyelerinin konunun meclise geleceğini bilmeleri, daha önceden çalışılmış, bizim dışımızda gelişen bir olaydır. Bu konu da bizim için ayrı bir anlam taşımaktadır” denildi.

ŞENER, ATTAY VE DÖNMEZ DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

İl Başkanlığından yapılan açıklamada, başta Millet İttifakı’nın Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan olmak üzere partilerin kurumsal mücadelesine saygı ve destek açısından kullanılacak yol haritasının özenle seçilmesi ve dikkatli olunması gerektiği vurgulanırken; “Parti içerisindeki arkadaşlarımızın verilen tüm görevleri ciddiye alması, kendi görev, yetki ve sorumluluk yükleyen mevzuatı bilmeleri ve bu mevzuata uygun olarak görevlerini ifa etmeleri bizler için önemlidir. İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, 11 Ocak 2021 günü yapmış olduğu toplantı ve İYİ Parti Genel Merkezimizle de yaptığımız istişare sonucunda Parti tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereği Duygu Şener’in tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevkini, ayrıca İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerinden Necamettin Attay ve Ergun Dönmez’in parti kararına uymayarak ‘Evet’ oyu kullanması sebebiyle disiplin kuruluna sevkini oybirliğiyle kararlaştırılmıştır” sözlerine yer verildi.

“HİÇ KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR”

İYİ Parti’de disiplin sürecinin başladığı belirtilen açıklamada; “Tüm partili üyelerimiz, partimizin ilkelerine, programına ve tüzüğüne aykırı hareket etmemelidir. Kaybedecek tek bir üyemiz olmadığı gibi hiç kimse de vazgeçilmezimiz değildir. Lakin bayrak, vatan ve milletimizin menfaatleri her zaman vazgeçilmezimizdir! Ülkemizin daha ciddi sorunlarının olduğu bu sıkıntılı günlerde gündemi meşgul ettiğimiz için Edirneli hemşehrilerimizden özür diler, kamuoyunun bilgilerine saygı ile arz ederiz” denildi.

NE OLMUŞTU?

Edirne Belediye Meclisi’nin Ocak ayı toplantısında Personel AŞ’ye üye seçimi, Millet İttifakını oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti arasında gerilimli anlara neden olmuştu. Meclis toplantısında CHP grubunun İYİ Partili Duygu Şener'i aday gösterdiği seçimde İYİ Partili Mevlüde Baş, Belediye Personel AŞ yönetiminde bir meclis üyesinin bulunmasını etik bulmadığını ifade ederken; Baş’tan sonra söz alan AK Partili Mehmet Çapoğlu da Baş’ın fikrini desteklemişti. İşaret usulüyle yapılan oylamada İYİ Parti ve AK Parti grubunun ‘ret’ oyuna karşı CHP grubundan ‘evet’ oyu çıkarken; İYİ Partili Duygu Şener, CHP’li Refik Şahin ve Oğuz Tekin Edirne Belediyesi Personel AŞ'nin yönetim kuruluna seçilmişti. 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 2522 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
İcradan satılık depo İcradan satılık depo 28.1.2021
3+1 daire icradan satılacak 3+1 daire icradan satılacak 28.1.2021
MEB 500 Öğretmen Alacak MEB 500 Öğretmen Alacak 28.1.2021
“Esnafa yardım yetersiz” “Esnafa yardım yetersiz” 28.1.2021
Çad Cumhurbaşkanı adayı Edirne’de Çad Cumhurbaşkanı adayı Edirne’de 28.1.2021
Ağaç parçaları köprüyü tıkadı Ağaç parçaları köprüyü tıkadı 28.1.2021
Sıvı yağda fiyat aldatmacası Sıvı yağda fiyat aldatmacası 28.1.2021
ETUS’a rekor haciz dosyası ETUS’a rekor haciz dosyası 28.1.2021
Gürkan’dan silah ruhsatı başvurusu Gürkan’dan silah ruhsatı başvurusu 28.1.2021
Dükkana kilit, eşyalar satışta Dükkana kilit, eşyalar satışta 28.1.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 81
Web Siteleri 130
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 365 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Çoğunuz oradaydınız, yalan mı?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
ALGILANAN ZAMAN
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
“Sal bizi”
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.