Edirne 18°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
“CHP’li belediyeler örnek değil” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Havsa
“CHP’li belediyeler örnek değil” 4.1.2021 - 10:05:03
Havsa Belediyesi, Hizmet-İş Sendikası ile toplu sözleşme imzaladı. Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, işçilerin net ücretinin 3 bin 340 TL’ye yükseldiğini açıklarken; sosyal medya paylaşımını yorumlayan bir vatandaş asgari ücret artışını CHP’li belediyelere benzetti. Balkan ise Havsa çevresinde örnek alabileceği herhangi bir CHP’li belediye projesi göremediği söyledi.“CHP’li belediyeler örnek değil”

Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (Hak-İş) bağlı Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) ile toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını açıkladı. Balkan, sosyal medya hesabından duyurduğu toplu iş sözleşmesi sonucu Havsa Belediyesi’nde çalışan işçilerin aylık net ücretini 2 bin 600 TL’den 3 bin 340 TL’ye yükseldiğini söyledi.

Balkan’ın açıklamasına çok sayıda vatandaş yorum yaparken; belediye işçilerinin aldığı asgari ücretin arttırılması nedeniyle Balkan’ı tebrik ettiler. Yorumlarda H. T. isimli bir vatandaşın ise Havsa Belediyesi’nin asgari ücret artışını CHP’li belediyelere benzetmesi dikkat çekti. Balkan, H. T.’nin benzetmesini kabul etmezken; örnek alacağı herhangi bir CHP’li belediye projesi görmediğini açıkladı.

“İLK KEZ TOPLU SÖZLEŞMEYLE BULUŞTULAR”

Balkan, Havsa Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzalandığını açıklarken; “Sendika ile yaptığımız toplu iş sözleşmesi ile belediyemiz işçi kadrolarımızdaki mesai arkadaşlarımızın aylık en az olan net ücretini 2 bin 600 TL’den 3 bin 340 TL’ye çıkardık. Böylece işçi arkadaşlarımızın belediyemizdeki ortalama ücretini de aylık 5 bin 500 TL’ye çıkarmış olduk. Hizmet-İş Sendikası ile sürdürdüğümüz toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Belediyemiz şirketindeki personelimiz ilk kez toplu sözleşmeyle buluşuyorlar, kazançlarını aileleriyle birlikte güle güle harcasınlar” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ BELEDİYELERE BENZETTİ

Balkan’ın toplu iş sözleşmesi duyurusunda yorum yapan H. T. isimli bir vatandaş ise asgari ücret artışını, CHP’li belediyelerin uygulamasına benzetirken; “Teşekkürler, tüm mesai arkadaşlarınıza hayırlı olsun. AK Partili de olsanız CHP’li belediyeleri örnek aldığınız için sizleri kutluyorum” sözlerine yer verdi.

“CHP’Lİ BELEDİYE PROJESİ GÖREMEDİM”

H. T.’nin yorumuna teşekkür eden Balkan ise bölgede örnek alabileceği CHP’li belediye projesinin bulunmadığını söylerken; “Sağ olasın. Ancak çevremizde şuana kadar örnek alabileceğim herhangi bir CHP’li belediye projesi göremedim. İleride ilçemize uygun, örnek bir proje görürsek teşekkür eder, alırım” diye konuştu.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 3996 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 98
Web Siteleri 145
Facebook 129
Twitter 10
Instagram 8
Youtube 14


Ankete 404 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.