Edirne -3°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
ÖĞRENCİLER KAZANDI - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
ÖĞRENCİLER KAZANDI 30.11.2020 - 10:51:32
Trakya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu, öğrencilerin sosyal medyada tepkisini çeken çevrim içi sınav kurallarını değiştirdi. Öğrenci Sendikası, Edirne Gençlik Dayanışma Ağı ve öğrencilerin yoğun tepkisi sonucu internet sitesinde yeni bir duyuru yayımlayan yüksekokul, kamerası olmayan veya sınav gününe kadar kamera edinme imkânı olmayan öğrencilerin de sınava katılabileceklerini duyurdu.ÖĞRENCİLER KAZANDI

Trakya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu, internet sitesi üzerinden yayımladığı çevrim içi sınav kurallarının öğrencilerden tepki çekmesi üzerine geri adım attı. Çevrim içi sınav ile ilgili ilk duyurusunda, sınav süresi boyunca kamera ve mikrofonunu açık tutmayan öğrencilerin sınavının iptal edileceği açıklayan Sağlık Meslek Yüksekokulu, öğrencilerin sosyal medya üzerinden tepki göstermesi üzerine konuyla ilgili yeni bir duyuru yaptı. Öğrenci Sendikası ve Edirne Gençlik Dayanışma Ağı’nın sosyal medya platformu Twitter üzerinden ‘TrakyaUniAdaletİstiyor’ ve ‘TrakyaShmyoKameraİstemiyor’ etiketleriyle gerçekleştirdiği paylaşımların yanı sıra öğrencilerin çevrim içi sınav uygulamaya karşı ‘Change.org’ internet sitesi üzerinden imza kampanyası başlatmasıyla büyüyen tepki sonuç verdi.

KAMERASIZLAR DA KATILACAK

Trakya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu, tepkiler üzerine, ‘Çok Önemli! Çevrim İçi Sınavında kamera kullanımı’ başlıklı yeni bir duyuru yaptı. Yüksekokulun internet sitesinden yapılan duyuruda, kamerası olmayan veya sınav gününe kadar kamera edinme imkânı olmayan öğrencilerin de sınava katılabileceği açıklanırken; “Değerli öğrencilerimiz, 2020/2021 güz dönemi ara sınavların da öğrencilerimiz sınav süresi boyunca kameralarını açık tutacak şekilde sınavları yapılacaktır. Kamerası olmayan veya sınav gününe kadar kamera edinme imkânı olmayan öğrencilerimiz sınava katılabileceklerdir” ifadelerine yer verildi.

“HİÇBİR ÖĞRENCİ YALNIZ KALMAYACAK”

Yüksekokulun ikinci duyurusunun ardından sosyal medya üzerinden açıklama yapan Edirne Gençlik Dayanışma Ağı, kamera dayatmasında geri adım atıldığını belirtirken; “Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda kazandık! Girişimlerimiz sonucu kamera dayatmasına karşı geri adım attırdık. Tüm sıra arkadaşlarımızın emeğine sağlık. Bu süreçte bize büyük destek veren Öğrenci Sendikamıza teşekkür ederiz. Hiçbir öğrenci yalnız kalmayacak!” sözlerine yer verdi.

TEPKİ ÇEKEN DUYURU

Yüksekokul, daha önce internet sitesi üzerinden gerçekleştirdiği ‘Çok Önemli! Çevrim İçi Sınav Kuralları’ başlıklı ilk duyurusunda; “Öğrenciler, girecekleri sınav öncesinde bilgisayar veya mobil cihazlarını sorunsuz olarak çalışır tutmalarından sorumludurlar. Özellik ile internet bağlantısını kablosuz WIFI bağlantı yerine kablolu olarak modem üzerinden bağlanmaları sınavın kesintisiz bir şekilde yapılması için şarttır. Unutulmamalı ki kısa süreli internet kesinti süreleri sınav süresine dâhildir. Çevrim içi yapılacak ara sınavlar da öğrencilerin sınav süresi boyunca kamera ve mikrofonlarını açık tutmaları mecburidir. Sınav süresi boyunca Kamerası ve mikrofonu açık tutmayan öğrenci gözetmenler tarafından tespit edilip sınavı iptal edilecektir” sözlerine yer vermişti. Duyurunun ardından Öğrenci Sendikası, Edirne Gençlik Dayanışma Ağı ve öğrenciler, uygulamaya Twitter üzerinden Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu ile Trakya Üniversitesi’nin resmi sosyal medya hesaplarını etiketleyerek yoğun tepki göstermişti. 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1319 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Edirneliye moral konseri Edirneliye moral konseri 16.1.2021
AFAD 3 yavru kurtardı AFAD 3 yavru kurtardı 15.1.2021
Şentop'tan aşı açıklaması Şentop'tan aşı açıklaması 15.1.2021
Kanal Edirne taşkını baypas etti Kanal Edirne taşkını baypas etti 15.1.2021
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması 15.1.2021
Birleşik Kamu-İş’ten zam talebi Birleşik Kamu-İş’ten zam talebi 15.1.2021
Maaş zammına mektuplu tepki Maaş zammına mektuplu tepki 15.1.2021
Zübeyde Hanım’a helvalı anma Zübeyde Hanım’a helvalı anma 15.1.2021
Prof. Dr. Sobacı: Basın Ahlak Esasları’nın ihlaline izin vermeyiz Prof. Dr. Sobacı: Basın Ahlak Esasları’nın ihlaline izin vermeyiz 15.1.2021
Kazanın ardından dram çıktı Kazanın ardından dram çıktı 15.1.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 81
Web Siteleri 130
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 365 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Okullara kıymayın efendiler! Analara da!
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Bu aşılar neden araştırılmaz?
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Hazır mıyız?
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
“Hastanede rüşvet” iddialarına açıklama
“Hastanede rüşvet” iddialarına..
Edirne İl Sağlık Müdürlüğünden, "Meriç Devlet Hastanesi..
Edirneliye moral konseri
Trakya barajlarında son durum
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.