Edirne 2°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İYİ Parti’den karantina çağrısı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
İYİ Parti’den karantina çağrısı 25.11.2020 - 11:12:56
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Türkiye’de artmaya devam eden korona virüsü vaka sayısına dikkat çekerek, ülkede 2 haftalık karantina sürecinin başlatılması gerektiğini söylediler. Demir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından dile getirilen karantina çağrısını hatırlatırken; Çakırlar da çağrıyı yineleyerek; “Türkiye en az 2 hafta karantinaya alınmalı” dedi.İYİ Parti’den karantina çağrısı

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Türkiye’de artmaya devam eden korona virüsü vaka sayısına dikkat çekerek, ülkede 2 haftalık karantina sürecinin başlatılması gerektiğini söylediler. 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Atatürk anıtında düzenlenen törene katılan Demir ve Çakırlar, basın mensuplarına açıklamalarda bulundular. Çakırlar, açıklamasında Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonlarında gerçekleştirilen bütçe görüşmelerini hatırlatırken; “Komisyonlarda görüşülen bütçe görüşmeleri sırasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın komisyonunda söz aldım. Komisyonda, ülkemizin içerisinde bulunduğu sanayinin sıkıntılarını, özellikle işsizliği ön plana çıkarmaya çalıştık. Türkiye’de vasıflı eleman sıkıntısının had safhada olduğunu, bunların ana kaynağının da eski adıyla sanat okulu, bugünkü adıyla endüstri meslek liselerinin olduğunu ifade ettim. Bu kaynakların çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ve öğrenim gören öğrencilerin çok iyi yetişmesi gerektiği ifade ettim. Ayrıca birkaç komisyonda daha görev aldım. Pazartesi gününden sonra genel kurula gelecek ve 2021 yılı bütçesi milletvekillerinin onayına sunulacak” ifadelerini kullandı.

HARABEYE DÖNÜŞEN YAPILARI HATIRLATTI

Edirne’deki yetersizlikleri Meclis’e taşımaya devam edeceğini söyleyen Çakırlar; “Bu konuda 50’ye yakın gensoru verdim. Bunlardan dikkate alınanlardan bir tanesi harabeye dönüşmüş, Yunanistan’ı Edirne’ye bağlayan Yıldırım’daki köprüdür. Müteahhidi iflas etmiş ve tekrar ihale edilerek yapılmasına devam edilecek. Çok ucube ve kötü vaziyettedir. Bunun bir an önce yapılması için de gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade ettiler. Şehrin içerisinde 3-4 tane çirkin ve çevreye yakışmayan yer var. Bunlardan bir tanesi de Zindanaltı kazılarıdır. Orman haline gelmiş durumda. Toprağın altında kalsaydı belki daha iyi muhafaza edilecekti. Yemişkapanı Hanı da orta yerde duruyor. Çok hoş durumda değil. Çiftçilerimizin sıkıntılarını da dile getirdik. Edirne’de su sıkıntısı ciddi anlamda var. Göletlerin bütçe yetersizliğinden durdurulduğunu görüyoruz. Hayata geçirilmeleri için de çok ciddi baskı yapıyoruz. Çiftçimizin hali ortada, girdi maliyetleri çok yüksek. Girdi maliyetlerinin bir an önce hükümet tarafından dikkate alınarak çiftçi koruma altına alınmalıdır” dedi.

“2 HAFTALIK KARANTİNAYA ALINMALI”

Çakırlar, Türkiye’de ortaya çıkan sıkıntıların sadece esnaf ve çiftçide yaşanmadığını belirtirken; “Bu bir domino taşı gibidir. Yıktığınızda hepsi birlikte gider. Çiftçinin veya diğer dar gelirli grupların sıkıntılarının olması, esnafa yansıyacaktır. İşsizlik had safhaya varmışsa, cebinde para yoksa esnaftan ne alabilecek? Birkaç defa borçla alır ama ödeyemeyince esnaftan bir şey isteyemez. Dolayısıyla bu sürede Türkiye’yi 2 haftalık karantinaya alsalardı, bu sıkıntıyı daha rahat atlatırdık. Genel Başkanımız grup toplantısında bunu tekrar dile getirdi. Türkiye en az 2 hafta karantinaya alınmalı ki vakalar tespit edilsin ve minimalize edilmek için gayret sarf edilsin” sözlerine yer verdi.

“SÖYLEMİYLE TERS DÜŞMESİN DİYE ERTELEDİK”

Çakırlar’ın konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan Demir ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ertelenen Edirne programını hatırlatırken; “25 Kasım’da belediye başkanımız ile beraber çok güzel bir program yapmıştık. Edirne’de önemli 2 tane caddeyi açacaktık. Caddelerden bir tanesi rahmetli başbuğ Alparslan Türkeş’in isminin verildiği bir cadde, diğeri de milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun isminin verildiği caddeydi. Fakat Genel Başkanımızın, Türkiye genelinde Kovid-19 artışlarının çok yükseldiği ve en az 15 gün sokağa çıkma yasağını talep ettiği için, kendi söylemiyle ters düşmeme adına bu programı ileri bir tarihe erteledik. Daha iyi bir ortamda tekrar bu caddelerimizi açarız. Üzüldük çünkü çok güzel bir program yapmıştık. Hem Bulgaristan’dan belediye başkanlarımız gelecekti, hem de Balkanlardaki sivil toplum örgütlerinin tamamını davet etmiştik. Her şeyin başı sağlıktır ve sağlık olsun diyoruz” diye konuştu. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 453 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
İcradan satılık depo İcradan satılık depo 28.1.2021
3+1 daire icradan satılacak 3+1 daire icradan satılacak 28.1.2021
MEB 500 Öğretmen Alacak MEB 500 Öğretmen Alacak 28.1.2021
“Esnafa yardım yetersiz” “Esnafa yardım yetersiz” 28.1.2021
Çad Cumhurbaşkanı adayı Edirne’de Çad Cumhurbaşkanı adayı Edirne’de 28.1.2021
Ağaç parçaları köprüyü tıkadı Ağaç parçaları köprüyü tıkadı 28.1.2021
Sıvı yağda fiyat aldatmacası Sıvı yağda fiyat aldatmacası 28.1.2021
ETUS’a rekor haciz dosyası ETUS’a rekor haciz dosyası 28.1.2021
Gürkan’dan silah ruhsatı başvurusu Gürkan’dan silah ruhsatı başvurusu 28.1.2021
Dükkana kilit, eşyalar satışta Dükkana kilit, eşyalar satışta 28.1.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 81
Web Siteleri 130
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 365 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Çoğunuz oradaydınız, yalan mı?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
ALGILANAN ZAMAN
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
“Sal bizi”
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.