Edirne -2°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Güneren’den özür diledi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Güneren’den özür diledi 25.11.2020 - 10:41:20
Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, önceki gün düzenlenen meclis toplantısında Kasım ayı toplantılarına davet edilmelerine rağmen katılmayan ve meclisten tepki gören Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt ve Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ile ilgili açıklama yaptı. Geçmiş, Güneren’den özür dilerken; “Kendisini İl Genel Meclisine gelmeyen, saygı göstermeyen, davete icabet etmeyen bir konuma düşürdüğüm için üzgünüm” dedi.Güneren’den özür diledi

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, önceki gün gerçekleştirilen meclis toplantısında, Kasım ayı toplantılarına davet edilmesine rağmen katılmayan Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt ve Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ile ilgili açıklamalarda bulundu. Geçmiş, basın mensupları ile makamında bir araya gelirken; Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’den özür diledi. Geçmiş, önceki gün gerçekleştirilen toplantıda 10 kurum müdürünün Kasım ayı toplantılarına davet edildiğine dair açıklaması olduğunu hatırlatırken; “Davet edilen müdürlerden 8’inin gelip ikisinin gelmediğini açıkladım. Bunu açıklarken bir müdürümüzle ilgili detaylı bilgiyi vermedim. Bu nedenle müdürümüzün hak etmediği bir yanlış anlaşılma oldu. Sanki meclise bilerek gelmemiş gibi bir duruma düştü. Bu konuyu düzeltmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“GÜNEREN’DEN ÖZÜR DİLİYORUM”

Toplantıda, Kasım ayı toplantılarına Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt ve Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’in katılmadığına dair bilgi verdiğini söyleyen Geçmiş; “Fakat iletirken bir konuya açıklık getiremedim. Bu nedenle de basında iki müdürle ilgili haberler çıktı. Fakat Vakıflar Bölge Müdürümüz bu durumu hak etmediği için bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim. Vakıflar Bölge Müdürümüz Osman Güneren’e 11 Kasım 2020 tarihinde bir program göndermiştim. O tarihlerde şehir dışında olacağını bildirdi ve daha sonraki günlerde meclisimize gelebileceğini belirtmişti. Ancak daha sonra pandemi nedeniyle meclisimizde sıkışıklık olduğu için kendisini 2 Aralık Çarşamba günü gerçekleşecek meclis toplantısına konuk olarak alacağımı ifade ettim. Dünkü toplantımda sizlerle bunları paylaşamadım ve bir yanlış anlaşılma oldu. Bu konuda Vakıflar Bölge Müdüründen bizzat şahsım adına özür diliyorum. Kendisini İl Genel Meclisine gelmeyen, saygı göstermeyen, davete icabet etmeyen bir konuma düşürdüğüm için üzgünüm” dedi.

“2 ARALIK’TA SUNUM YAPACAK”

Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’in İl Genel Meclisi’ne gelmeme gibi bir durumunun olmadığını söyleyen Geçmiş; “2 Aralık Çarşamba günü yapacağımız toplantımızda meclisimize gelip sunumunu meclis üyelerimize yapacaktır” sözlerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

İl Genel Meclisi’nin önceki gün düzenlenen toplantısında Kasım ayı toplantılarına davet edilmesine rağmen katılmayan Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt ile Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’e tepki gösterilmişti. AK Parti İl Genel Meclisi Merkez Üyesi Mustafa Suiçmez, kurum müdürlerinin toplantılara katılmamasını İl Genel Meclisi’ni tanımama anlamına geldiğini söylerken; Meclis Başkanı Geçmiş de, “Bundan sonraki çalışmalarımızda biz de Tarım ve Orman Müdürüne ona göre davranacağız” sözlerine yer vermişti. Geçmiş ayrıca Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt’ın, İl Genel Meclisi tarafından onaylanan “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var projesinin tanıtım toplantısına meclis başkanı ve üyelerini davet etmediğini açıklamıştı.

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 473 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
İcradan satılık depo İcradan satılık depo 28.1.2021
3+1 daire icradan satılacak 3+1 daire icradan satılacak 28.1.2021
MEB 500 Öğretmen Alacak MEB 500 Öğretmen Alacak 28.1.2021
“Esnafa yardım yetersiz” “Esnafa yardım yetersiz” 28.1.2021
Çad Cumhurbaşkanı adayı Edirne’de Çad Cumhurbaşkanı adayı Edirne’de 28.1.2021
Ağaç parçaları köprüyü tıkadı Ağaç parçaları köprüyü tıkadı 28.1.2021
Sıvı yağda fiyat aldatmacası Sıvı yağda fiyat aldatmacası 28.1.2021
ETUS’a rekor haciz dosyası ETUS’a rekor haciz dosyası 28.1.2021
Gürkan’dan silah ruhsatı başvurusu Gürkan’dan silah ruhsatı başvurusu 28.1.2021
Dükkana kilit, eşyalar satışta Dükkana kilit, eşyalar satışta 28.1.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 81
Web Siteleri 130
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 365 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Çoğunuz oradaydınız, yalan mı?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
ALGILANAN ZAMAN
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
“Sal bizi”
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.