Edirne 6°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Sedefçi’den Aksal’a altyapı cevabı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Sedefçi’den Aksal’a altyapı cevabı 19.11.2020 - 11:11:40
“Edirne, Türkiye’de altyapısı olmayan tek il” diye ifade kullanan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a yanıt Edirne Belediye eski Başkanı Hamdi Sedefçi cevap verdi. Kendi döneminde 2 defa altyapı projesi yaptığını belirten Sedefçi, “Edirne’ye binlerce kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanalları yaptık” dedi.Sedefçi’den Aksal’a altyapı cevabı

Edirne’de altyapı çalışmalarının başlanması katkı veren ve “Edirne, Türkiye’de altyapısı olmayan tek il” diyerek daha önce açıklamalarda bulunan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a yanıt Edirne Belediye eski Başkanı Hamdi Sedefçi’den geldi. Sedefçi, kendi döneminde yapılan çalışmaları anlatarak, “Fatma hanımın bunları bilmesi lazım” açıklamasında bulundu.

Edirne’de her belediye başkanı altyapı ile ilgili çalışma yaptığını ifade eden Edirne Belediye eski Başkanı Sedefçi,  “Edirne’de altyapı yoksa tuvalet ve mutfaktan akan sular nereye gidiyor? Yıllarca bu atıkları nereye koyduk, Fatma hanıma sormak lazım. Yıllarca atıkları kanalizasyona attık. İnsanlar yıllarca Süloğlu’ndan gelen suyu içtiler. Fatma hanımın bunları bilmesi lazım. Bilmiyorsa da öğrenmesi lazım. Kendisi büyük bir yanlış yapmış. Edirne’de 170 bin kişinin atıklarının nereye gittiğini, nereden su içtiğini bilmesi lazım” dedi.

“İKİ DEFA ALTYAPI PROJESİ YAPTIM”

Belediye başkanlığı döneminde 2 defa altyapı projesi yaptığını ifade eden Sedefçi, “Edirne’ye binlerce kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanalları yaptık. 2010 yılında yeni imara açılan yerlerde altyapı sorunu olduğunu saptamıştım. İçme suyunda da asbest boruların değişmesi düşüncesi içersindeydik. Kanalizasyon ve içme su borularının değişmesi için İller Bankası’na yetki vermiştik 2010 yılında. Ve projeye başlamıştık. Benim dönemim bitince proje Recep başkana kaldı. Recep başkan bu projeyi devam ettirerek, en son bankadan kredi alarak altyapıya devam ediyor. İçme suyuna gelince de, Süloğlu’ndan içme suyu getirmek için başlatılan proje İbrahim Ay döneminde başlamıştı. Bunu da getiren ve arıtma tesisini yapan benim. 2013 yılından Kayalıköy’den su getirmek için DSİ ile protokol imzalayan benim. Bunu da Recep başkan devam ettirerek, bu suyun gelmesine katkı yaptı” diye konuştu.

“KUTLUTAŞ DIŞINDA ÇOK SIKINTI YOK”

Edirne’nin 21 mahallesinde altyapı konusunda ciddi sıkıntıların olmadığını savunan Sedefçi, “Edirne’de Kutlutaş dışında 21 tane mahallesinde altyapı konusunda ciddi sıkıntı yok. Şehirler yaşayan unsurlardır. Şehirler doğar büyür  ve ciddi bir afet olmazsa yaşarlar. Bunun için her zaman ihtiyaçları durmaz ve sürekli ihtiyaçları olur. Edirne’de ilk belediye başkanı seçildiğimde Edirne’nin nüfusu 70-80 bin civarındaydı. Ama 170 bin civarında bir şehir olduk” ifadelerini kullandı.

“20 YIL SONRA YETERSİZ GELECEK”

Şu an uygulanan altyapı projesinin kentin geliştikçe yetersiz kalacağını kaydeden Sedefçi, “Recep başkanın yaptığı proje 15-20 yıl sonra belki yetersiz hale gelecek. Çünkü Edirne’ye hızlı tren projesi var. Hızlı tren gelince Edirne’nin nüfusu 250 binlere çıkacak. Ben iddia ediyorum 15-20 yıl sonra yine altyapı gündeme gelecektir. İlaveler ekler yapılacaktır. Yeniden proje yapmak gerekecek. Gelişen şehirlerde altyapı sorunu bitmez. Keşke Avrupa’da olduğu gibi, devlet olarak destek olunsa ve devasa altyapılar yapılsa çok daha mükemmel olur. Ama maalesef Türkiye’de altyapı ihtiyaç olduğunda İller Bankası tarafından yaptırılıyor” şeklinde konuştu.

“YAPILANLAR İLAVEDİR” 

AK Parti Edirne Milletvekili Aksal’a yönelik eleştirilerini sürdüren Sedefçi, “Fatma hanım sanırım Edirne’de yaşamıyor. Şu an yapılan ektir altyapı projelerine. Fatma hanım katkı yapmıştır sağ olsun eyvallah ama sonuçta bilmeden ‘Edirne altyapısı olmayan bir şehir’ diyerek yanlış konuşmuştur. Şükrüpaşa Mahallesi’nde kanalizasyon yapılmıyor. Kıyık tarafına, Bostanparı’na yapılmıyor. Buralara yapılan içme suyu borularının değiştirilmesidir. Kaleiçinde epey su kaçakları var. Daha önce bunları da ele almıştık. Recep başkan da projeyi aldı diye biliyorum. Alt yapı ihtiyacı sürekli devam eder. Benim başladığım projeye Recep Gürkan devam ediyor” diyerek sözlerini tamamladı. Kaynak: Ercan BİTTİ 1608 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 10 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Dostluk maratonu ertelendi Dostluk maratonu ertelendi 10.5.2021
PCR testi şartı sürüyor PCR testi şartı sürüyor 10.5.2021
Eczacılardan patent çağrısı Eczacılardan patent çağrısı 10.5.2021
Mehmetçik Romanya yolunda Mehmetçik Romanya yolunda 10.5.2021
Aşılamada çağrı merkezi katkısı Aşılamada çağrı merkezi katkısı 10.5.2021
Pazarcılardan bayram öncesi açma talebi Pazarcılardan bayram öncesi açma talebi 10.5.2021
Kaçar’dan önemli çağrı Kaçar’dan önemli çağrı 10.5.2021
Balkanların makus talihi: Göç Balkanların makus talihi: Göç 10.5.2021
Anneye “Seni çok özledim” notu Anneye “Seni çok özledim” notu 9.5.2021
   Nöbette Anneler Günü Nöbette Anneler Günü 9.5.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 91
Web Siteleri 138
Facebook 127
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 385 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
VE VEDA
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Hazır mıyız?
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı Yılında: İstiklal Marşı’mızın..
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.