Edirne 7°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Babacan Edirne’ye geliyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Babacan Edirne’ye geliyor 23.10.2020 - 09:58:29
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ın 27 Ekim Salı günü Edirne’yi ziyaret edeceğini açıkladı. Arda, Babacan’ın Edirne programında esnaf ve mahalle ziyareti, Selimiye Camii ziyareti, il başkanlığı binası açılışı ve il kongresine katılım olduğunu açıkladı. Arda, DEVA Partisi’nin Edirne’yi yeni nesil siyaset ile tanıştıracağını belirtirken; “Kayıkçı kavgası yapmak istemiyoruz. Politika üreteceğiz” dedi.Babacan Edirne’ye geliyor

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Edirne İl Başkanlığı, 27 Ekim Salı günü DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından açılışı gerçekleştirilecek il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, DEVA Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Gürkan Kılıçcıgil ile DEVA Partisi Kurucu Heyet Üyeleri Egemen Aydın, Enes Bulut ve Emrah Tosunoğlu katıldılar.

DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda, toplantıda kurucu heyet üyelerini tanıtırken; DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın 27 Ekim Salı günü Edirne’de gerçekleştireceği ziyaret programı ile ilgili bilgi verdi. Arda, 8 Temmuz 2020 tarihinde DEVA Partisi Edirne İl Başkanlığı görevine getirilmesinin ardından Edirne’de kurucu heyet üyeleri ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmaları da açıkladı.

“BİNAMIZI EDİRNELİLER KULLANABİLECEK”

Arda, toplantıda yaptığı konuşmada 8 Temmuz 2020 tarihinde başlayan il başkanlığı ile birlikte 3 ay içinde Edirne’ye parti binasını kazandırdıklarını belirtirken; “Bu bina sadece DEVA Partisi’ne ait olmayacak. Bizler buraya vekâlet eden insanlarız. Bu hizmet binasını Edirne’ye kazandırmış bulunuyoruz. Çok fonksiyonel bir bina oldu. Yeni kurulan bir partinin değil, iktidar partisinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde planlama yaptık. Konumuna çok önem verdik ve özellikle burayı istedik. Şu anda hiç eksiğimiz kalmadı. Edirne, bugünden sonra yeni nesil ve genç bir siyaset anlayışı ile tanışacak. Bu binada strateji masalarımız kurulacak. Binada yaklaşık 5-6 tane toplantı masamız var. Burada yalnızca DEVA Partililer değil, bir akademisyen de ekonomi anlamında seminer verebilir. Bunları bedelsiz şekilde Edirnelilerin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

BABACAN’IN PROGRAMINI AÇIKLADI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın 27 Ekim Salı günü Lalezar Restoran’da yapılacak Edirne İl Kongresi’ne katılacağını açıklayan Arda; “Türkiye’de 81 ilden il kongresini gerçekleştirebilen ve en hızlı hazırlanan 10’uncu il olacağız. Bizden çok önce atamaları yapılanlar vardı ama biz çok hızlı şekilde örgütlendik. Sayın Genel Başkanımız aynı zamanda Salı günü parti binamızın açılışını yapacak. Detaylı bir programımız var. O programı da paylaşacağız. İl başkanlığımızın binasının açılışı saat 14.00 civarında olacak. Daha sonra geniş kapsamlı esnaf ve mahalle ziyaretimiz olacak. Genel Başkanımız Selimiye Camii’ni de ziyaret etmek istiyor” dedi.

“EDİRNE KAMUOYU ÇOK ETKİLENECEK”

DEVA Partisi Edirne İl Kongresi’nde yönetim kurulu üyeliğine seçilecek isimlerle ilgili bilgi veren Arda; “Bu masanın etrafındaki insanlar ve Salı günü açıklanacak il yönetim kurulumuzdaki herkes tertemiz insanlardır. İçlerinde bir tane devlet ihalesi ile nemalanan, bir tane terör örgütüyle iltiması olan, ahlaki bir zaafı olan yok. Özellikle bu konuda çok hassasiyet gösterdik. En önemlisi de dürüstlük dedik. Yönetimleri yaparken 2 tane kriter koyduk; iyi insan ve işinde iyi olsun. Başka bir kriterimiz olmadı. Toplumun her kesiminden insanlar var. Eminim Edirne kamuoyu çok etkilenecek” sözlerine yer verdi.

“KAYIKÇI KAVGASI YAPMAYACAĞIZ”

Arda, DEVA Partisi’nden gelen il başkanlığı görevini kabul etmeden önce 1,5 ay düşünme süresi olduğunu açıklarken; “Bunun sebebi nazlanmak değil. Ben bu görevi layıkıyla yapabilir miyim, buna hazır mıyım diye düşündüm ve en sonunda kabul ettim. Kabul ettikten sonra da müthiş bir huzur buldum. Güzel şeyler yapabilmek ve haklı olabilmek müthiş bir duygu. Bazı şeyler çok güçlü gözüküyor olabilir. O yüzden çekinenler ve korkanlar var. Ama ben ne zaman bu yola çıktım şunu gördüm; haklı olmanın da müthiş bir gücü var. Haklıysanız herkes sizi dinliyor. Ben insanların kulağına fısıldadım, onlar da birbirinin kulağına fısıldadı. Biz burada oturup kayıkçı kavgası yapmak istemiyoruz. Biz burada politika üreteceğiz” dedi.

“DEVA PARTİSİ’NDEKİ EN GENÇ KİŞİYİM”

Arda’nın konuşmasının ardından toplantıda kurucu heyet üyesi Enes Bulut konuştu. Bulut, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 3’üncü sınıf öğrencisi olduğunu açıklarken; “DEVA Partisi’ndeki belki de en genç kişiyim. Daha önce siyasete hiç girmedim. Aslında aklımda da yok. Fakat güzel şeylerin de yine siyasetle yapılabileceğine inanarak internet sitesi üzerinden partiye başvurdum. Çeşitli aşamalarda geçerek bize kurucu heyette görev verildi. Biz de bu kapsamda kurucu heyetimiz ve başkanımızla beraber çalışarak buralara kadar getirdik. Bu noktada artık 21’inci yüzyılın siyasi dinamiklerine uygun şekilde, yeni nesil siyaset anlayışıyla çalışmaya başladık. İnşallah her şey için en iyisi olur” ifadelerine yer verdi.

“ÜLKE YANLIŞ YÖNETİLİYOR”

Bulut’un konuşmasının ardından söz alan DEVA Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Gürkan Kılıçcıgil ise 8 Temmuz 2020 tarihinde kurucu heyet görevine başladığını belirtirken; “Sonrasında da beni Merkez İlçe Başkanı olarak değerlendirdiklerini söylediler. Onların ortak kararıyla görevimi yapıyorum. 2001 yılında Edirne Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Marmara Üniversitesi’nden de 2005 yılında mezun oldum. Eczacı Odası’nda 2017 yılında yönetim kurulu üyeliği, 2019 yılında genel sekreterliğe seçildim. Şu anda da aktif olarak hâlâ Ankara Türk Eczacıları Birliği’nin alt komisyonunda görev almaktayım. Daha önce herhangi bir siyasi tecrübem yok. İlk defa siyasetle DEVA Partisi’nde tanıştım. Bizi güçlü kılan unsurlardan biri de budur. Hepimizin dertleri ortak, bu ülkenin yanlış yönetildiğini düşünüyoruz ve biz de bu anlamda bir alternatif oluşturmak istiyoruz. Siyaseti de özellikle toplumdaki son 6-7 yıldaki yozlaşma ve kavga kültürünün dışında, insanlıktan çıkmadan, sakin bir şekilde, çözüm önerileriyle beraber yeni nesil bir siyaset yapacağız. Edirne için hayırlı olsun. Edirne’nin sorunlarıyla ilgili hepimizin fikirleri ve çözüm önerilerimiz var” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DİNAMİKLERİ DEĞİŞTİ”

Kılıçcıgil’in konuşmasının ardından söz alan Egemen Aydın da aslen Babaeskili olsa da Edirne’ye yaşadığını söylerken; “35 yaşındayım. 2003’te Babaeski Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Girne Amerikan Üniversitesi’nin İngilizce Ekonomi Bölümü’nden de 2011 yılında mezun oldum. Daha sonra aile şirketimizde turizmcilik yapmaya devam ettim. DEVA Partisi’nde Temmuz ayından beri Edirne’deki il ve ilçeleri için bu yolda ilerlemeye çalışıyoruz. Daha önce benim de aktif bir siyasi hayatım yok. Türkiye’nin dinamiklerinin değiştiğinin farkındayız. İyi şeyler ve sakin bir siyaset yapmak istiyoruz. Yeni nesil bir siyasi hareketin öncüsü olmak istiyoruz. Edirne ve ülkemiz için de hayırlı olsun” sözlerine yer verdi.

“ADALET ENKAZ HALİNİ ALDI”

Toplantıda son olarak söz alan Emrah Tosunoğlu ise 1991 yılında Kırklareli’nde doğduğunu söylerken; “2010 yılında Kırklareli Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. 6 yıl kadar memuriyet hayatım oldu ve İstanbul Adalet Sarayı’nda çalıştım. 2018 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum ve askerliğimi tamamladıktan sonra stajyer avukat olarak Edirne Barosu’nda stajıma başladım. Daha önce hiçbir siyasi partide siyasi tecrübem olmadı. Siyasete girmeyi hiç düşünmedim. Aslında hayalim her zaman cübbemi giyip bağımsız ve tarafsız mahkemelerde adalet dağıtmaktı. Ancak ülkemizin mevcut durumunda adaletin bir enkaz halini alması, hukukun işlememesi durumlarını gözeterek yeni bir partinin içerisinde bu mekanizmayı tekrar düzeltmek, bunun için çaba göstermek ve bu yolda ilerlemek için elimden geleni yapmaya karar verdim. DEVA Partisi’nin sorunlara çözüm odaklı yaklaşımı ve isminin de Demokrasi ve Atılım Partisi olmasıyla birlikte ülkedeki demokrasi ve atılım eksikliği sebebiyle buradayız. Edirne ve Türkiye’miz için güzel şeyler yapmayı planlıyoruz” diye konuştu. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 829 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Barajların çaresi kapalı şebeke Barajların çaresi kapalı şebeke 28.11.2020
İyilik peşinde koştular İyilik peşinde koştular 27.11.2020
Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası 27.11.2020
Hibe programı belirlendi Hibe programı belirlendi 27.11.2020
Tܒye çevrim içi sınav tepkisi Tܒye çevrim içi sınav tepkisi 27.11.2020
Bütçede büyük pay mali hizmetlere Bütçede büyük pay mali hizmetlere 27.11.2020
“Kadın üniversiteleri istemiyoruz” “Kadın üniversiteleri istemiyoruz” 27.11.2020
Gürkan’dan korkutan açıklama: 6 aylık suyumuz kaldı Gürkan’dan korkutan açıklama: 6 aylık suyumuz kaldı 27.11.2020
Prof. Altun’dan acil uyarı! Prof. Altun’dan acil uyarı! 27.11.2020
CHP’li kadınlardan erkeklere teşekkür CHP’li kadınlardan erkeklere teşekkür 26.11.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 76
Web Siteleri 121
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 350 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Neden bu sessizlik?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Gidişat kötü
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Herkesin Karantinası Kendine
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Barajların çaresi kapalı şebeke
Barajların çaresi kapalı şebek..
Edirne’nin içme suyunu karşılandığı Kırklareli’nin Kaya..
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.