Edirne 17°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
“Biz bunlara üzülüyoruz” - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
“Biz bunlara üzülüyoruz” 16.10.2020 - 10:26:30
AK Parti Edirne İl Başkanlığı, muhalefetin eleştirilerine Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan yatırımlarla yanıt vermeye devam etti. AK Parti’nin dünkü açıklamasının hedefinde belediye hizmetleri ve CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı da vardı. Açıklamada, “Edirne’mizin temel belediye sorunlarını 27 yıldır çözemediğiniz için, biz buna sizler gibi gülmüyor, ancak üzülüyoruz!” denildi.“Biz bunlara üzülüyoruz”

Eski Bakan Veysel Eroğlu’nun tartışma yaratan sözlerinin ardından muhalefet partileri ve AK Parti Edirne İl Başkanlığı arasında yazılı medya üzerinden başlayan tartışma iyice kızıştı. AK Parti Edirne İl Başkanlığı dünkü açıklamasında, AK Parti döneminde Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yatırımları detaylandırırken, Edirne Belediyesi’nin hizmetleri eleştiri konusu edildi. Açıklamada, “Edirne’nin trafik sorununu çözemediniz. Edirne’nin otopark sorununu çözemediniz. Edirne’nin tuvalet sorununu bile çözemediniz. Yıl 2020 olmuş hala biz güzelim şehrimiz Edirne’mizin temel belediyecilik sorunlarını konuşuyoruz. En ufak bir yağmurda kentimizin sokakları çamur, çukur içinde kalacak mı, evimizi su basacak mı diye endişe ediyoruz! Edirne Belediyesi'ne ait, Buçuktepe'nin hemen altında bulunan ve yıllar önce inşaatına başlanan Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nın hala kaba inşaat olduğunu görüyoruz. Dile kolay bunca yıldır kaba inşaatın yüzde kaçı yapıldı? Yılan hikayesine dönen kültür merkezi inşaatı hiç inanmamıza rağmen bugün bitse, yarın hizmete açılsa bile aradan geçen yılların hesabını vergisini ödeyen vatandaşımıza nasıl vereceksiniz? Yoksa 2024 yılında yine seçim vaadi olarak mı vereceksiniz? Halkın ödediği vergiler ile eski terminal arazisine yaptığınız Belediye Hizmet binasını yıktınız. Bunun hesabını Edirne halkına verdiniz mi? Görünen köy kılavuz istemez. Biz sizin gibi boş laflalar etmiyoruz. Bütün konulara sizin gibi ciddiyetsiz yaklaşmıyoruz” ifadelerine yer verildi.

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YATIRIMLARI

Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün AK Parti döneminde Edirne’de gerçekleştirdiği ve devam eden projelerin anlatıldığı açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız tarafında ilimize 2002-2020 yılları arası destek ve yatırımların toplam maliyeti 242 milyon TL’dir. Yurtlarda kalan öğrencilerimizin barınma sorununu çözmek için şehrimizde yatak sayısını arttırmak adına yatırımlar yaptık. Öğrenci şehri Edirne’mizde toplamda 6 bin 690 kişilik, 8 adet yeni yurt binası yapıp hizmete soktuk. Sadece yurt yapmakla kalmayarak gençlerimize, ailelerine yük olmadan üniversite eğitimlerini tamamlayabilmeleri için her türlü desteği verdik. Yıllarca protestolara konu olan üniversite harçlarını AK Parti olarak biz kaldırdık. 3 adet Gençlik Merkezi, 4 adet Spor Salonu, 7 adet Sentetik Saha, 2 adet yüzme havuzu, 6 adet soyunma odası, 2 adet tenis kortu, 1 adet atletizm saha, 1 adet güreş eğitim merkezi, 1 adet havuz idari binası olmakla birlikte Spor kulüplerimiz ve vatandaşlarımız için 27 adet yeni bina ve tesisi hizmete açtık. Edirne’mizin spor alanında en büyük projesinin birinci etabı olan, Ülkemizin en büyük olimpik yüzme havuzu tesisi Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız tarafından hizmete açıldı.  AK Parti 2023 yılı vizyon projeleri noktasında Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızca Edirne ilimize daha çok hizmetlerde bulunacağız. İlimize 1 kapalı spor salonu 1 stadyum kazandıracağız.

Gençlerimizi spora teşvik ederek 2002 yılında lisanlı sporcu sayısı 2 bin 712 iken, 2020 yılında lisanslı sporcu sayısını 32 bin 512’ye çıkarttık” denildi.

“PEKCANLI GİBİ GÜLMÜYOR, ÜZÜLÜYORUZ”

Son olarak CHP Edirne İl Fevzi Pekcanlı’ya da göndermelerde bulunulan açıklamada şunlara yer verildi: “Ayrıca geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz incelemeler sonucunda Uzunköprü Atıksu Arıtma Tesisi, CHP’li Uzunköprü belediyesi tarafından işletilemediğini ifade etmiştik. CHP’li Özlem Beycan ise bizim söylemediğimiz şekilde kendi ayıplarını örtmek için hemen iftiraya başlaması utanç vericidir. Söylediğimizin dimdik arkasındayız. Yine söylüyoruz; AK Parti hükümetimiz tarafından yapılıp ve hizmete alınıp, CHP’li Uzunköprü Belediyesi’ne devredilen Uzunköprü Atıksu Arıtma Tesisi işletilmemektedir. Uzunköprü’de ne yazık ki halan evsel atık suları ve lağım sularının büyük bölümü Ergene nehrine artırılmadan direkt bırakılmaktadır. Siz ne Edirne’mizi ne de Uzunköprü’müzü yönetemeyeceksiniz. Biz buna CHP’li Fevzi Pekcan gibi gülmüyor, şehrimiz adına Uzunköprülü hemşehrilerimiz adına üzülüyoruz. Dün gönderdiğimiz Edirne Orman İşletme Müdürlüğü’müzün AK Parti döneminde Edirne’mize yaptığı yatırımları anlattığımız basın bültenimizde kurumun ismi sehven hatalı yazılmıştır.” Kaynak: GÜNDEM HABER MERKEZİ 518 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
İlk telgraf hattı Edirne’den geçmiş İlk telgraf hattı Edirne’den geçmiş 24.10.2020
Öğrenciye ücretsiz terzi Öğrenciye ücretsiz terzi 24.10.2020
Karaağaç’a tek tip tezgâh Karaağaç’a tek tip tezgâh 24.10.2020
Kadının emeği Selimiye’de Kadının emeği Selimiye’de 24.10.2020
180’inci yıl dileği atanmak 180’inci yıl dileği atanmak 24.10.2020
Tayakadın’da 14 günlük korona tedbiri Tayakadın’da 14 günlük korona tedbiri 24.10.2020
O muavin tutuklandı O muavin tutuklandı 24.10.2020
Sabuni Mahallesi isyanda! Sabuni Mahallesi isyanda! 24.10.2020
Şallı’dan “askıda ekmek” yorumu Şallı’dan “askıda ekmek” yorumu 23.10.2020
“Uyum içersinde çalışacağız” “Uyum içersinde çalışacağız” 23.10.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 75
Web Siteleri 117
Facebook 125
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 344 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bravo sana müdür!
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Neden koşuyoruz?
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Dünya Gazeteciler Günü
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
Kıtlık
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.