Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Azerbaycan için oku - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Azerbaycan için oku 16.10.2020 - 10:20:01
Edirne’nin Medrese Ali Bey Mahallesi Muhtarı Nesrin Çağlar, Azerbaycan’a manevi destek olmak amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi. Arena Kıraathanesi’nde düzenlenen etkinliğe çok sayıda kadın katılırken; 10 yıldır Edirne’de yaşayan Azerbaycan vatandaşı Zehra Köpük de destek verdi. Köpük, etkinlikte çok duygulandığını ifade ederken; “Bu durum gerçekten 2 devlet 1 millet olduğumuzu gösteriyor. Çatlasın düşmanlar” dedi.Azerbaycan için oku

Edirne’nin Medrese Ali Bey Mahallesi’ndeki Arena Kıraathanesi’nde kitap okuma etkinliği düzenlendi. Korona virüsü salgını nedeniyle kahvehane ve kıraathanelerde oyun oynanmasına izin verilmemesini değerlendiren Medrese Ali Bey Mahallesi Muhtarı Nesrin Çağlar, Azerbaycan’a destek olmak amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi. Arena Kıraathanesi işletme sahibi Bilgin Kireç ile Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiç’in de destek verdiği etkinliğe, Medrese Ali Bey Mahallesi’nden çok sayıda kadın destek verdi. Kıraathanelerin kitap okunan yerler olduğuna ve kadınların kıraathanede zaman geçirebileceklerine dikkat çekilen etkinlikte kıraathane içine de, ‘Azerbaycan için okuyoruz’ yazılı pankart asıldı. Kitap okuma etkinliğine yaklaşık 10 yıldır Edirne’de yaşayan Azerbaycan vatandaşı Zehra Köpük de katıldı.

“AZERBAYCAN’A DESTEK İÇİN TOPLANDIK”

Kitap okuma etkinliği öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan mahalle muhtarı Nesrin Çağlar, kitap okumanın önemine dikkat çekerken; “Okumak güçlü olmaktır. Okumak, her yönüyle gelişmiş bir birey olmanın ana unsurudur. Okuyan insan, güçlü insandır. Güçlü insan, güçlü aile; güçlü aile, güçlü mahalle; güçlü mahalle, güçlü şehir; güçlü şehir, güçlü ülke demektir. Güçlü ülke de akrabası olan diğer ülkelere yardım eder, destek verir. Biz de bugün burada akrabamız olan Azerbaycan’a maddi olamasak da manevi olarak bir destek vermek için toplandık. Her kitabı elimize aldığımızda, her sayfayı çevirdiğimizde Azerbaycan’daki kardeşlerimizle beraber olduğumuzu hissediyoruz. Azerbaycan’ın en kısa sürede barışa kavuşması en büyük dileğimizdir. Biz, Medrese Ali Bey Mahallesi olarak Azerbaycan’daki kardeşlerimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

“KADINLAR DA GİREBİLİR”

Kıraathanelerin kitap okuma evleri olduğunu belirten Çağlar; “Biz bugün burada kıraathaneleri de asıl özelliğine kavuşturuyoruz. Kitap okuma evi haline getiriyoruz. Kıraathanelere sadece erkekler değil, kadınlar da girebilir. Kadının olmadığı her alan yarımdır, eksiktir. Biz bu etkinliğimizle bu eksikliği de en iyi şekilde tamamlıyoruz. Biz bugün okuyoruz. Okumak, bazen yaşadığın şehri, bazen tüm dünyayı, bazen geçmişi, bazen bugünü, bazen kendini, bazen de bir yabancıyı keşfetmektir. Okumak, yaşamaktır ve yaşatır. Kitapla kalın, sağlıcakla kalın. Bu organizasyonda bizlere destek olan değerli öğretmenimiz Ertan Çekiç’e, Arena Kıraathanesi işletmecisi Bilgin Kireç’e, burada bulunan mahalle sakinlerine çok teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum” dedi.

“ÇATLASIN DÜŞMANLAR”

Etkinliğe destek veren Azerbaycan vatandaşı Zehra Köpük de 10 yıldır Edirne’de yaşadığını söylerken; “Mahalle muhtarımıza böyle bir etkinlik yaptığı için çok teşekkür ederim. Çok duygulandım. Devletim ve halkım adına Türkiye’ye teşekkürlerimi bildiriyorum. Onur ve gurur verici bir şey. Azerbaycan’a gitseniz zaten her yerde Türk bayrağını görürsünüz. Türkiye’de de destek olmak için her yerde Azerbaycan bayrağı var. Bu durum gerçekten 2 devlet 1 millet olduğumuzu gösteriyor. Çatlasın düşmanlar” sözlerine yer verdi. Açıklamaların ardından etkinliğe katılan vatandaşlar, kıraathaneye getirdikleri kitapları hem paylaştılar, hem de okudular. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 500 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Demir, yine kan bağışı üzerinden yüklendi Demir, yine kan bağışı üzerinden yüklendi 28.10.2020
Çocuk müzesi açılıyor Çocuk müzesi açılıyor 28.10.2020
Sağlık ödülü Edirneli gazetecinin Sağlık ödülü Edirneli gazetecinin 28.10.2020
Saros’a 2 ayrı bilirkişi incelemesi Saros’a 2 ayrı bilirkişi incelemesi 28.10.2020
Edirne açık hava müzesi olacak Edirne açık hava müzesi olacak 28.10.2020
Türk-İş, torba kanun teklifine karşı Türk-İş, torba kanun teklifine karşı 28.10.2020
Babacan’a DEVA ikramı Babacan’a DEVA ikramı 28.10.2020
 Doktor Akpınar koronayı anlattı Doktor Akpınar koronayı anlattı 27.10.2020
İYİ Parti’de 3’üncü yıl coşkusu İYİ Parti’de 3’üncü yıl coşkusu 27.10.2020
Babacan bugün Edirne’de Babacan bugün Edirne’de 27.10.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 75
Web Siteleri 117
Facebook 125
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 344 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Pişman olmayalım
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Basın görmezden gelemez!
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Dünya Gazeteciler Günü
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.