Edirne 8°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
64 bin kişiye 37 milyon TL destek - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
64 bin kişiye 37 milyon TL destek 10.10.2020 - 11:20:51
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Edirne merkez ve ilçelerinde 10 Mart - 9 Ekim 2020 tarihleri arasında korona virüsü salgınından etkilenen 64 bin 871 kişiye, 37 milyon 773 bin TL sosyal ekonomik destek yardımı yapıldığını açıkladı. İba, e-Devlet sistemi üzerinden pandemi sosyal destek başvurularının devam ettiğini söyledi.64 bin kişiye 37 milyon TL destek

Adalet ve Kalınma Partisi (AK Parti) Edirne İl Başkanı Belgin İba, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Edirne merkez ve ilçelerinde 10 Mart-9 Ekim 2020 tarihleri arasında korona virüsü salgınından etkilenen 64 bin 871 kişiye, 37 milyon 773 bin TL sosyal ekonomik destek yardımı yapıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 kapsamında düzenli sosyal yardım alan 12 bin 534 haneye, Faz 2 kapsamında ise 5 bin 887 haneye ödeme yapıldığını açıklayan İba; “3’üncü Faz kapsamında ise 10 bin 288 haneye biner TL sosyal ekonomik destek yardımı yapılmış olup, 10 Mart-9 Ekim 2020 tarihleri arasında Edirne il merkezi ve ilçelerinde toplamda 28 bin 709 haneye biner TL sosyal ekonomik destek yardımı yapıldı” ifadelerini kullandı.

İba, Edirne Merkez ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla Edirne’de 31 bin 226 kişiye 8 milyon 460 bin TL nakdi yardım, gıda-sağlık ve diğer ihtiyaçlar için de 4 bin 936 kişiye 604 bin TL’lik ayni yardım yapıldığını açıkladı. İba, E-Devlet sistemi üzerinden pandemi sosyal destek başvurularının devam ettiğini söyledi.

“1000 TL ÖDEMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Sosyal koruma kalkanı altında istihdamı ve gelir seviyesi düşük vatandaşları desteklemeye yönelik çok sayıda programı hayata geçirdiklerini dile getiren İba; “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu üzerinden hane başı 1000’er liralık ödemeleri vatandaşlarımıza aktardık ve aktarmaya devam ediyoruz” dedi.

“HİÇBİR KESİMİ YALNIZ BIRAKMADIK”

Salgın döneminde önceliklerinin her zaman vatandaşların sağlığını korumak olduğunu söyleyen İba; “Salgın sebebiyle gelişmiş ülkelerin dahi içine kapandığı günlerde, Türkiye olarak biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sağladığı avantajları en iyi şekilde değerlendirerek, aldığımız tedbirler sayesinde kamu hizmetlerinin aksamasına izin vermediğimiz gibi toplumumuzun hiçbir kesimini de yalnız bırakmadık. Ekonomik istikrar kalkanı paketiyle vatandaşlarımızı, esnafımızı ve firmalarımızı salgının etkilerine karşı korumaya aldık. Bunun yanında devletimizin açıkladığı destek paketleriyle ekonomimizin salgından en az hasarla çıkmasını temin etmeye çalıştık” sözlerine yer verdi.

“VEFA SOSYAL DESTEK CANLA ÇALIŞTI”

Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen dönemde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanmış belirten İba, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarımız, vatandaşlarımızın her ihtiyacını karşılamak için canla başla mücadele etti. Ekmeğinden suyuna kadar her malzeme vatandaşlarımızın kapılara kadar getirildi. Ekiplerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

“MİLLİ AŞI ÜRETME ÇABASINDAYIZ”

Çin’de başlayan ve kısa süre içerisinde dünyaya yayılan korona virüsü salgınının henüz kesin bir tedavisinin bulunamamış olmasıyla birlikte, aşı çalışmalarının belirli bir seviyeye gelmiş olduğunu söyleyen İba, Türkiye’nin diğer ülkelerdeki aşı çalışmalarını yakından takip etmenin yanında kendi milli aşısının üretmenin çabası içerisinde olduğunun da altını çizdi. AK Parti’nin hizmet siyasetine öncelik veren parti olduğunu söyleyen İba; “Sağlık sanayinde yerli ve milli solunum cihazını ürettik. Şimdi yerli ve milli aşı çalışması yapıyoruz, ilaç çalışmasında yoğun bir adım var. İnşallah aşı, ilaç ve tıbbi cihazda dışa bağımlılığı bitireceğiz. Milli üretim hamlelerimiz bu noktada çok önemli. Sağlık çalışanlarımız gerçekten çok büyük bir özveriyle vatandaşlarımıza hizmet vermek için canla başla çalışıyor. Bu vesileyle doktorundan temizlik görevlisine kadar sağlık ordumuzun her bir mensubuna şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. Kaynak: GÜNDEM HABER MERKEZİ 774 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Doç. Dr. Çetin yeniden Bilim Kurulu’nda Doç. Dr. Çetin yeniden Bilim Kurulu’nda 28.11.2020
16 okula temiz belgesi 16 okula temiz belgesi 28.11.2020
“Ayçiçeğindeki sorun sofraya yansıdı” “Ayçiçeğindeki sorun sofraya yansıdı” 28.11.2020
Yatılı okul istihdam yaratacak Yatılı okul istihdam yaratacak 28.11.2020
CHP’den Saros çıkarması CHP’den Saros çıkarması 28.11.2020
TURİSTE DE AF YOK! TURİSTE DE AF YOK! 28.11.2020
Barajların çaresi kapalı şebeke Barajların çaresi kapalı şebeke 28.11.2020
İyilik peşinde koştular İyilik peşinde koştular 27.11.2020
Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası Gaytancıoğlu’ndan eksiklik iddiası 27.11.2020
Hibe programı belirlendi Hibe programı belirlendi 27.11.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 76
Web Siteleri 121
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 350 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Neden bu sessizlik?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Gidişat kötü
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Herkesin Karantinası Kendine
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.