Edirne 10°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Meriç ve Uzunköprü de tamam - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Meriç ve Uzunköprü de tamam 12.9.2020 - 10:58:14
AK Parti 7’inci Olağan Kongre sürecinde Uzunköprü ve Meriç ilçe kongreleri gerçekleştirildi. Uzunköprü İlçe Başkanı seçilen Kadir Bilgin güven tazelerken, Meriç ilçesindeki kongrede İlçe Başkanlığı’na Mete Meriç getirildi. AK Parti İl Başkanı Belgin İba, daha çok mücadele mesajı verirken, Edirne Milletvekili Fatma Aksal ise CHP’li Okan Gaytancıoğlu’na yüklendi.Meriç ve Uzunköprü de tamam

Edirne AK Parti’de ilçe kongreleri aralıksız sürüyor.  AK Parti Meriç ve Uzunköprü ilçe kongreleri dün gerçekleştirildi. Meriç ilçe kongre sonrasında Mustafa Mete AK Parti Meriç İlçe Başkanlığına seçildi. Meriç İlçe kongresinin Divan Başkanlığına AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Başkan Yardımcılığına Rasim Özgün, katip üyeliklere Hüseyin Hatikler, Halime Yavuzcan ve Uğur Kaynar seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongreler için hazırladığı mesaj dinletildi ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in gönderdiği mesaj okundu.

“GÖNÜL SEFERBERLİĞİ”

Partisinin kurulduğu günden bugüne bir gönül hareketi olduğunu söyleyen AK Parti İl Başkanı Belgin İba; “Bizim siyasetimizin öznesi milletimizdir. Çünkü biz siyaseti her şeyden önce bir gönül işi olarak görüyoruz. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ilçelerimiz dahil şehrimizde başlatmış olduğumuz “Gönül Seferberliği” hareketi ile vatandaşlarımızı ziyaret ederek daha sıkı bağlar kuruyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ 2023 HEDEFİNE ULAŞTIRACAK KADROLARIZ”

Edirne’ye hizmet etmek vatandaşların yaşadığı sorunları en aza indirmek ve Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak için hep birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan İba;“7. Olağan Kongre sürecimiz ile yenilendiğimiz, tazelendiğimiz ve inandığımız yolda yürüdüğümüz yeni bir döneme girdik. Teşkilatımızın tüm kademeleri ile daha çok ter dökmemiz, daha çok mücadele etmemiz gereken bu dönemde evlatlarımıza çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Bizler hep birlikte, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak kadrolarız. Gençlerimize ise Cumhurbaşkanımızın 2053 ve 2071 vizyonlarını miras olarak bırakacağız” ifadelerine yer verdi.

“GENÇLERİMİZE İNANIYORUZ”

Türkiye’nin, genç ve yetişmiş insan kaynağı olan bir ülke olduğunu vurgulayan Başkan İba, bunun için her alanda gençlerin enerjisine, azmine, birikimine ve gayretine ihtiyaç olduğunu aktardı.

Ülkenin birçok açıdan tarihi bir süreçten geçtiğini dile getiren Başkan İba; “Bu süreç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde önümüze çok önemli imkân ve fırsatlar çıkartmış bulunuyor. Türkiye olarak büyük bir sıçramanın eşiğindeyiz ve Türkiye’mizin yolu aydınlıktır. 7. Olağan Kongremiz ile girdiğimiz bu yeni dönem 2023 hedeflerimize inşallah Mustafa Mete Başkanımız ve yeni yönetimi ile emi adımlarla ilerleyeceğiz. Meriç ilçemizde, yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. AK Parti Belediyeciliği döneminde Meriç’imize kazandırdığımız hizmetlerin yenilerini inşallah 2023 yılında yeniden arttırarak ekleyeceğiz” dedi.

"HAYALLER GERÇEK OLDU"

Kongrelerin yenilenme süreci olduğunu aktaran TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; "Hayal denilen birçok şey gerçekleşti. Edirne'mize birçok yeniliği getirdik. Meriç’te 18 yıldır yenilikçi çalışmalar yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yeter ki bir olalım beraber olalım. Görev alacak arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"MERİÇ AK PARTİMİZİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK"

AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, 7. Olağan Kongresinin hayırlı olmasını dileyen Kaynarca Meriç'in de inandığı yolda yürüyeceğini söyledi. Düğün havasında geçen kongrelerin bu yıl Korona salgını nedeniyle biraz daha buruk geçtiğini belirten AK Parti Meriç İlçe Başkanı Mustafa Mete; "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu süreci bu güne kadar iyi bir şekilde götürdük. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştirenler aslında bu süreçte hızlı alınan kararların salgında mücadeleye etkisini umarım görmüşlerdir. Kongrelerimizle birlikte milletimizin her zaman yanında yenilenerek ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yolunda daha da güçlenerek devam edeceğimiz yeni bir döneme girdik. 2023 yılı bizim için çok önemli. Buradan inanıyorum ki Meriç AK Partimizin gücüne güç katacaktır. İl başkanımız Belgin İba'nın öncülüğünde teşkilâtlarımızla beraber Edirne'mize AK Parti belediyeciliğini kazandıracağız" dedi.

UZUNKÖPRÜ KONGRESİ

Uzunköprü İlçe Kongresi’nde yeniden AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı seçilen Kadir Bilgin güven tazeledi. Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Belgin İba, parti siyasetinin esas aktörünün hiç şüphesiz büyük millet olduğunu belirterek “Başlatmış olduğumuz 7. Olağan Kongre sürecimiz ile partimizi ve temsilcisi olduğumuz davamızın bayrağını en yukarıya taşıma gayretinde olacağız. Edirne’mizi ilçeleriyle, köyleriyle hemen hemen her yerini ziyaret edip vatandaşlarımız ile bir araya gelme gayretinde olduk. Hepinizin bildiği gibi Korona virüs salgın süreci ile ziyaretlerimize ara vermek zorunda kaldık. İnşallah şu salgın sürecini geride bıraktığımızda, şehrimizin sokaklarında, çarşı – pazarlarında, hane ve köylerimizde daha sık görüşecek, hasret gidereceğiz” dedi.

“İLÇELERİN BELEDİYECİLİK SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

Uzunköprü’nün yıllardır birçok sorunu olduğunu aktaran Başkan İba; “Hele ki bu ilçede yaşayan sizler bu sorunlar ile her gün yüzleşmek durumundasınız. Burada sizlere uzun uzun yaşadığınız bu sorunları anlatacak değilim. Ancak; Edirne'mizin, Uzunköprü’müzün kısacası AK Parti Belediyeciliğinin olmadığı il ve ilçelerimizde kapı altına süpürülmüş, sümen altı edilmiş birçok meselesinin olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. İlçelerimizin temel belediyecilik sorunlarını çözene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

“DAHA GÜÇLÜ ÇALIŞACAĞIZ”

Sorunlardan kaçan, üstünü örten anlayışların Edirne’yi ne hale getirdiğinin apaçık ortada olduğunu vurgulayan Başkan İba, sorunların üstüne giderek, kente, ilçe ve beldelere AK Parti belediyeciliğini getirmek için yeni dönemde daha güçlü şekilde çalışacaklarını aktardı. 7. Olağan Kongre süreci ile girdikleri yeni dönemde Uzunköprü İlçe Başkanlığına seçilen Kadir Bilgin ve yönetimine başarılar dileyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, kongreleri tamamladıktan sonra daha güçlü şekilde devam edeceklerini vurguladı. AK Parti'nin Uzunköprü için çeşitli yatırım ve projelere yer verdiğini söyleyen TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal yaptığı konuşmada; "Çakmak Barajı projesinde sona yaklaşıldı. 1. aşaması tamamlandığında 165 bin dekar alan sulanmış olacak. Ergene’nin temizlenmesi için çok ciddi yatırımlar yaptık. Bunun da sonucunu çok yakınsa göreceğiz. Uzunköprü hastanesinin sözleşmesi imzalandı. Hayırlısı olsun diyorum. Bu güne kadar bu kadar hastaneye ihtiyacımız var mı diyenler neden ihtiyacımız olduğunu gördüler" dedi.

GAYTANCIOĞLU’NA SUÇLAMA

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun Uzunköprü OSB'ye karşı çıktığını belirten Aksal, “buradaki OSB Keşan'dan çok daha önce başladı. Keşan'daki OSB'den tüm Trakya yararlanacaktır. Uzunköprü’deki üreticilerimiz de Malkara'daki, Lalapaşa'dakiler de oradan faydalanacaktır. Bir yanda Avrupa bir yanda İstanbul dünyanın en büyük 2 pazarına inşallah gıda ihraç edeceğiz. Uzunköprü de neden OSB olmasın. Okan Gaytancıoğlu OSB'nin ilerlemesine engel oldu. OSB'nin yerinin yanlış olduğunu söylüyor. Nereye yapalım bunu? Uzunköprü’nün toprakları çok verimlidir. Eğer birisi OSB'nin yeri yanlış diyorsa bilin ki bunun yapılmasını istemediği içindir" dedi.

“GÖNÜL KIRGINLIĞI OLANLARIN GÖNÜLLERİNİ ALACAĞIZ”

Millete hizmet etme yolunda tarihe imza atan bir partinin mensubu olmaktan gurur duyduklarını belirten Uzunköprü İlçe Başkanı Kadir Bilgin yaptığı konuşmada; "Partimizin şenlikleri olarak isimlendirdiğimiz kongrelerimiz Kovid-19 salgını nedeniyle buruk geçiyor. Dünya bir yenilenme sürecinden geçiyor. Biz de gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizle AK kadrolarımızı yeniliyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı alan en yükseğe çıkarmak için mücadele verirken devreden ise duasını ve desteğini eksik etmemelidir. Biz de teşkilat olarak yeni görev alacak kadrolarımızla birlikte gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacağız. Yeni gönülleri kazanmaya devam edeceğiz. 2023-2053 ve 2071 Hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Uzunköprü’de bir otelde düzenlenen kongreye TBMM KEFEK Komisyon Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. Kaynak: GÜNDEM HABER MERKEZİ 746 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Demir’den Kızılay sitemi Demir’den Kızılay sitemi 20.10.2020
Anız yakmaya karşı dayanışma çağrısı Anız yakmaya karşı dayanışma çağrısı 20.10.2020
Muhtarların dileği korona aşısı Muhtarların dileği korona aşısı 20.10.2020
MHP’den askıda ekmek kampanyası MHP’den askıda ekmek kampanyası 20.10.2020
Demirkıran’dan alt yapı uyarısı Demirkıran’dan alt yapı uyarısı 20.10.2020
TUNCA DUYARSIZLIĞI TUNCA DUYARSIZLIĞI 20.10.2020
Maske üreten fabrikada korona çıktı Maske üreten fabrikada korona çıktı 20.10.2020
Edirne deplasmanda kayıp Edirne deplasmanda kayıp 19.10.2020
Bulgar otobüsü kamyonetle çarpıştı Bulgar otobüsü kamyonetle çarpıştı 19.10.2020
Yağışlar can suyu oldu Yağışlar can suyu oldu 19.10.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 75
Web Siteleri 116
Facebook 125
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 343 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Mütecavizler
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Algıyı yönetenler
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Karaağaç’ın İtalyan Bakkalı Liborio
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
Kıtlık
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.