Edirne 9°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
DİSK Emekli-Sen’e vekil transferi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
DİSK Emekli-Sen’e vekil transferi 3.9.2020 - 11:53:14
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, DİSK’e bağlı Emekli-Sen Edirne Şubesi’ne üye oldu. Üyelik töreninde Gaytancıoğlu’nun DİSK Emekli-Sen’e üye olan TBMM’deki ikinci milletvekili olduğu açıklandı. Gaytancıoğlu, törende yaptığı konuşmada emeklilerin sorunlarını TBMM’de dile getireceğini belirtirken; “Emeklilerimiz açlık sınırının altında bir gelire mahkûm edildi” dedi.DİSK Emekli-Sen’e vekil transferi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Emekli-Sen Edirne Şubesi’ne üye oldu. DİSK Trakya Bölge Temsilciliği toplantı salonunda düzenlenen törende Gaytancıoğlu, DİSK Emekli-Sen üyelik formunu doldurarak imza attı.

Üyelik töreni öncesi açıklamalarda bulunan DİSK Emekli-Sen Edirne Şube Başkanı Sait Dayıoğlu, Türkiye’de DİSK Emekli-Sen’e üye olan 2’nci milletvekilinin, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu olduğunu açıklarken; “Sayın milletvekilimiz, TBMM’de sendikamıza üye olan milletvekillerimizden ikincisi oldu. İlk milletvekilimiz, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko idi. İkinci milletvekili de CHP Edirne Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu oldu. Milletvekilimiz, sendikamızın sorunlarını Meclis’te dile getirecek. Bu konudan dolayı çok şanslıyız” ifadelerini kullandı.

“13 MİLYON EMEKLİMİZ VAR”

Dayıoğlu’nun konuşmasının ardından törende Türkiye’deki emeklilerin sorunlarına dikkat çeken Gaytancıoğlu; “Türkiye’de yaklaşık 13 milyon emeklimiz var. Emekli, adı üzerinde devlete veya çalıştığı kuruma hizmet etmiş artık emekli olarak dinlenmesi gereken bir kişi olması gerekirken, maalesef günümüz koşullarında yeniden iş arayan, çalıştığı zaman maaşından kesinti yapılan ve son pandemi döneminde özellikle işinden olan kişilerin başında geliyor. Emeklilerimiz açlık sınırının altında bir gelire mahkûm edildi. Bu gelirle kendilerinden verim isteniyor. Birçok emeklimiz çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalıyor. Sorunlarını dile getiremiyor. Biz de CHP olarak her zaman emeklilerimizin sorunlarını çözme yönünde politikalar geliştiriyoruz” dedi.

“UZUN SÜRE ZAM ALAMAYACAKLAR”

Gaytancıoğlu, konuşmasında İntibak Yasası’na dikkat çekerken; “En önemli konulardan bir tanesi İntibak Yasası’dır. Emeklilerin maalesef birçok çeşidi oluşmuştur. 2008’e kadar çalışan emekliler, 2008-2015 arası çalışan emekliler, 2015’ten sonra emekli olanlar gibi maalesef emeklilerimiz kategorize edilmiştir. Biz buna son derece karşıyız. Emeklilerin çalıştıkları süre göz önüne alınmalı. Bazı emeklilerimiz çok çalışarak az gelir elde etmektedirler. Bazı emeklilerimizin aylıkları asgari ücretin çok altındadır. Hatta CHP’nin son çıkışlarıyla en düşük emekli maaşının 1500 TL olmasını istemiştik. Şu anda 1500 TL’nin altında emekli maaşı olmamasına rağmen, bin 500 TL olan emekliler de uzun bir süre zam alamayacaklardır” sözlerine yer verdi.

“MİLLETVEKİLLİĞİ BİTER, ÜYELİK BİTMEZ”

Türkiye’deki ve Edirne’deki emeklilerin sorunlarını TBMM’de ve çeşitli platformlarda dile getirmek amacıyla DİSK Emekli-Sen’e üye olduğunu belirten Gaytancıoğlu; “DİSK Emekli Sen’in sade bir üyesi olmaktan mutluyum, onurluyum, gururluyum. Milletvekilliğimiz yarın biter ama benim DİSK Emekli Sen üyeliğim hiçbir zaman bitmez. Çünkü emekten, haktan, hukuktan yana bir sendika olduğunu biliyorum. Ben de emek, hak, hukuk mücadelesi yapan sade bir bireyim. Ama şu an konum itibariyle TBMM’de Edirne’yi temsil ediyorum. Bizler her ortamda sadece emeklinin sesi değil, her kişinin sesi olmaya gayret gösteriyoruz” ifadelerine yer verdi.

“DİSK EMEKLİ-SEN’E ÜYE OLUN”

Gaytancıoğlu, Türkiye’de örgütlü bir toplumun yaratılmasının önemini vurgularken; “Çünkü örgütlü olduğunuz zaman haklarınızı, hukukunuzu daha rahat savunabiliyorsunuz. Bir kişiyi dinlemek yerine 10 binlerce, 100 binlerce kişinin temsilcisi bir kişiyi dinlediğinizde masaya daha farklı oturuluyor; daha farklı konuşmalar yapılıyor. Burada olduğum için mutluyum. Tüm emeklilerimizin de DİSK Emekli Sen’e üye olmasını, herkesin siyasi görüşü olabilir ama mutlaka bir örgüte katılmalarını, haklarını, hukuklarını savunmaları için örgütlü bir toplum olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu. Gaytancıoğlu, konuşmasının ardından sendika üyeliği için üyelik formuna imza attı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 574 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Demir’den Kızılay sitemi Demir’den Kızılay sitemi 20.10.2020
Anız yakmaya karşı dayanışma çağrısı Anız yakmaya karşı dayanışma çağrısı 20.10.2020
Muhtarların dileği korona aşısı Muhtarların dileği korona aşısı 20.10.2020
MHP’den askıda ekmek kampanyası MHP’den askıda ekmek kampanyası 20.10.2020
Demirkıran’dan alt yapı uyarısı Demirkıran’dan alt yapı uyarısı 20.10.2020
TUNCA DUYARSIZLIĞI TUNCA DUYARSIZLIĞI 20.10.2020
Maske üreten fabrikada korona çıktı Maske üreten fabrikada korona çıktı 20.10.2020
Edirne deplasmanda kayıp Edirne deplasmanda kayıp 19.10.2020
Bulgar otobüsü kamyonetle çarpıştı Bulgar otobüsü kamyonetle çarpıştı 19.10.2020
Yağışlar can suyu oldu Yağışlar can suyu oldu 19.10.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 75
Web Siteleri 116
Facebook 125
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 343 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Mütecavizler
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Algıyı yönetenler
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Karaağaç’ın İtalyan Bakkalı Liborio
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
Kıtlık
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.