Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Baytaroğlu yuvaya döndü - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Baytaroğlu yuvaya döndü 12.8.2020 - 01:36:18
Edirnespor Kulübü Başkanı Savaş Üner, 21 yıl önce Edirnespor’da profesyonel oyunculuğa adım atan Murat Baytaroğlu’nun, Edirnespor Sportif Direktörlüğüne getirildiğini açıkladı. 3. Lig öncesi yönetimindeki ilk transferi yapan Edirnespor’da 2020-2021 futbol sezonu öncesi planlamalar da açıklandı. Üner, Edirnespor Teknik Direktörünün de birkaç gün içinde açıklanacağını belirterek “Edirne Belediyesi’nde beklentimiz olmaz” dedi.Baytaroğlu yuvaya döndü

Bölgesel Amatör Lig’ten (BAL) 3. Lig’e yükselmenin mutluluğunu yaşayan Edirnespor, 2020-2021 futbol sezonu öncesi ilk transferini gerçekleştirdi. Edirnespor Kulübü Başkanı Savaş Üner, kulüp tesislerinde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile Edirnespor Sportif Direktörlüğü’ne Murat Baytaroğlu’nun getirildiğini açıkladı. Üner, toplantıda sportif direktör Murat Baytaroğlu ile sözleşme imzalarken; Baytaroğlu da özgeçmişini açıkladı. Toplantıda yeni sezon öncesi transfer çalışmaları ile ilgili de bilgiler veren Üner, karşılaşmaların oynanacağı 25 Kasım Stadı’nın son durumuyla ilgili açıklama da yaptı. Üner, toplantıda ayrıca Edirnespor Teknik Direktörü’nün birkaç gün içinde açıklanacağını söyledi.

“SPORTİF DİREKTÖRÜMÜZ BAYTAROĞLU’DUR”

Edirnespor’un, 18 yıl aradan sonra amatör ligden profesyonel lige çıkma başarısı elde ettiğini belirten Üner; Bu süreçte kulübümüz daha profesyonel olarak tescil edilmedi ama biz terfi edildik. Birkaç gün içinde 3. Lig için nasıl bir yol çizileceği, hangi kulüplerin rakibimiz olacağı ve Federasyon’un bize ne kadar destek olacağı ile ilgili bilgiler gelecek. Bugün itibariyle biz de çalışmalarımızı başlattık. Bugün öncelikle sportif direktörümüzü açıklayacağız. Murat Baytaroğlu, Edirnespor’da da oynadı. Bizim bu yıl sportif direktörümüz olarak bütün işlerimizde yetkili olacak. Camiamıza ve Edirne’mize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

KIRKLARELİSPOR’DAN GELDİ

Üner’in konuşmasının ardından toplantıda açıklamalarda bulunan Edirnespor Sportif Direktörü Murat Baytaroğlu, 21 yıl önce Edirnespor’da profesyonel oyuncu olarak bulunduğunu hatırlatırken; “Ben uzaktan gelen biri değilim, içinizden birisiyim. Edirnespor’un içinden çıkmış birisiyim. 21 yıl önce Balık Pazarı’ndaki Edirnespor tesis binasında profesyonel oldum. Saraçhane’de yattım, kalktım. 25 Kasım Stadı’nda maç oynadım ve Tavuk Ormanı’nda da antrenman yaptım. Eskiler bilir; Edirnespor’un her şeyini yaşamış birisiyim. 17 yıl profesyonel futbol oynadım. Bitirdikten sonra da 2. Lig ve PTT 1. Lig takımlarında 4,5 sezon antrenörlük yaptım. Ama gelinen süreçte işimle alakalı başka bir geçiş yaptım. En sonunda da Kırklarelispor’un son 4 senesindeki yönetim kısmındaydım. Bunun bazı sürelerinde başka kulüplerde çalışırken yönetimin içindeydim. 2 sene önce de Kırklarelispor’da sportif direktörlük yaptım” dedi.

“PANDEMİDE HERKES EŞİTLENDİ”

Edirne’de yaşamasa da 20 yıl boyunca Edirnespor’un her yıl 2-3 maçına gelerek izlediğini belirten Baytaroğlu; “Edirne’nin her şeyini bilen birisiyim. Bu konuda kendimi şanslı hissediyorum. Çünkü Edirne’nin bir gerçeği var. Edirnespor, 18 yıldır alt ligde ama Trakya’nın her zaman marka olarak 1 numaralı kulübüdür. Bunu da bu yıl 3. Lig’te göreceğiz. Buraya gelen teknik direktörün de, futbolcunun da Edirnespor’un bir şehir takımı olduğunu görmesi lazım. Bunu hep beraber rakiplerimize hissettirmemiz lazım. Edirnespor’un bu yıl çok iyi işler yapacağına inanıyorum. Bu bir geçiştir ama ‘Geçtik, bakacağız’ demiyoruz. En azından seyirciye zevk veren bir takım izlettirmek istiyoruz. Profesyonel ligi belki de hep çok zor gördük ama çok büyütülecek şeyler de değil. Pandemi sürecinde şu anda durum herkes için eşitlendi. Önceden parayı veren iyi futbolcu alıyordu. Ama korona virüsünden sonra herkesin durumu aynı. Maçlar başlayana kadar herkes bir şeyler yapacak. Bunu iyi kullanırsak bizim için avantaj olabilir” sözlerine yer verdi.

“5-6 OYUNCU İLE GÖRÜŞTÜK”

Basın mensuplarının transfer çalışmalarını sorması üzerine cevap veren Üner; “İç transfer olarak 5-6 oyuncu ile görüştük ve tekliflerimizi de yaptık. Profesyonel lig biraz daha farklı. Amatör ligdeki ödemeler ile profesyonel ligdeki ödemelerin, ödeme şekli farklı. Biz şartlarımızı söyledik, onlar da düşünmek için 1-2 gün izin istediler. Olmazsa da üzülmeye gerek yok. Oyuncularımız, bu ligi bilen oyuncular olacak. Belki de daha üst düzey oyuncular olacaklar. Bizim avantajımız, şehir takımı olmamız. Bu durum bizim için büyük bir artıdır. Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir olsun çoğu bizi arıyor. Onlarda kadroda olmayan oyuncuları şehir takımlarına vermek istiyorlar. Bizlere bu şekilde yardımcı olurlarsa, biz de daha çok başarılı oluruz. Sonuçta Galatasaray’ın ya da Fenerbahçe’nin a takımındaki oyuncu olmaz ama artık U-21 ligleri olmadığı için o oyuncularını bir şekilde oynayabileceği ve başarılı olabileceği kulüplere veriyorlar. O yüzden o oyunculardan, Edirne’mize yakışacak olanları isteyeceğiz. Bize bir artısı olması gerek. İyi bir oyuncu değilse zaten konuşmaya gerek yok. Öyle bir oyuncuyu talep etmeyeceğiz” dedi.

“STADTA EKSİKLİKLER VAR”

Edirne Valisi Ekrem Canalp ile de görüşeceğini açıklayan Üner; “Bugün (dün) saat 16.00’da stat ile ilgili Valimizle toplantımız var. Bu süreçte 25 Kasım Stadı’nın yıkılması bile konuşuluyordu ama büyük ihtimal vali bey durumun farkında. Çünkü Edirne 18 yıldır bu duruma hasret. Stadı yıktığı anda Edirne’de iyi bir izlenim alan kişinin, kötü bir izlenim almasına neden olabilir. Valimiz de zaten hoşgörü ile karşıladı ve bu durumun bilincinde. Stadda eksiklikler var. Sonuçta profesyonel ligde hakem girişi, numaralı koltuk olması gerekiyor. Eksiklerimizi vali beye arz edeceğiz. O da bize yardımcı olacağını zaten söyledi. Toplantıdan sonra netlik kazanmış olacak” ifadelerine yer verdi.

“GELİR DE GİDER DE ÇOK”

Baytaroğlu ise ligler arasında prosedür farklarına dikkat çekerken; “Her ligin prosedürü farklıdır. Süper Lig’in, PTT 1. Lig’in yabancı uygulaması farklıdır. Ben, yönetim kurulu başkanımız ve gelecek hocamız şunu çok isterdik; burada 15 tane oyuncu kalacak gibi olsun. Ama işleyiş gereği onu yapmamız mümkün değil. Çünkü takımlar, bir yere gelmek için o ligin gerçeğini uygulamak zorundadır. Herkes dışarıdan Edirnespor’un BAL’da büyük paralar harcadığını, 3. Lig’e çıktığını ve geliri olduğunu düşünüyor. Bu yıl o gelirler biraz düştü. Çünkü takım sayısı arttı. Oyuncu bulmak da zorlaştı. Oynayacağımız 3. Lig’e normalde 50 takım çıkacakken, bu yıl 67 takım var. 67 takımın yanında oyuncuların bir sene önce istediği maliyetler var. BAL’da bir oyuncu 150 bin TL’ye anlaşıyorsa, bunun yüzde 90’ını peşin alıyor. Geri kalan kısmını maaş şeklinde alıyor. Profesyonel ligte böyle yapmamız mümkün değil. O zaman bize çok büyük maliyetler çıkar. Öyle bir sistemde tamamen oyunculara bağlı bir kulüp oluruz. Çünkü oyuncu gelir, oynasa da oynamasa da performansını düşürür. Böyle davranamayız. Herkes profesyonel ligte çok gelir olduğunu düşünüyor. Profesyonel ligte gider de çoktur. Her şeyi prosedürüne uygun yapmak istiyoruz. Edirnespor’da beni heyecanlandıran şeylerden biri, bu işi düzgün yapmak isteyen bir yönetimin olmasıdır. PTT 1. Lig ve 2. Lig’te dahi bu düşüncede olan kulüp azdır. Biz bir şekilde takımı bir yere getirirsek, bizi itecek bir taraftar ve yönetimimiz var. Ekonomi çok önemlidir. Süper Lig’te oynayan Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın durumunu görüyoruz. Biz de çok fazla hayalcilik yapıp, sağda solda konuşulmasını önlememiz lazım” dedi.

“BELEDİYEDEN BEKLENTİ ŞANSIMIZ YOK”

Üner, toplantıda Edirnespor’un teknik direktörünün de birkaç gün içinde açıklanacağını duyururken; “Hocamız için şu anda çalışmalar devam ediyor. 2-3 gün içinde hocamızı belirleyip tanıtımını yapacağız. Profesyonel lige tescil edildikten sonra belediyeden bir beklenti şansımız yok. Belki sponsorluk sözleşmesi olabilir. Vali bey ile de bu konuyu konuşacağız. Vali Bey zaten 3. Lig’e çıktığımız açıklandığında beni aradı ve bize maddi ve manevi olarak her zaman yanımızda olacağını söyledi. O yüzden Vali Bey ve belediye başkanımız bizim yanımızda olursalar eminim ki bütün iş insanlarının da imkânı ne ise destek olacaklarını düşünüyorum. Biz de 20-25 kişilik yönetim kurarak, desteğimizi yapacağız. Bunların dışında Federasyon gelirlerimiz ve 1-2 tane sponsor gelirimiz olması gerekiyor. Edirne’mizdeki iş insanlarına da bunu teklif edeceğiz. Bu işin içinden destek alarak çıkacağımızı ümit ediyorum” diye konuştu. 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 512 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Edirne 18 il arasında Edirne 18 il arasında 26.9.2020
Vakalar her gün denetleniyor Vakalar her gün denetleniyor 26.9.2020
İsmail Ağa Cami dualarla açıldı İsmail Ağa Cami dualarla açıldı 26.9.2020
İki ülke tek rota İki ülke tek rota 26.9.2020
Gürkan’dan AK Partili o isme tepki Gürkan’dan AK Partili o isme tepki 26.9.2020
Hanım ağadan camiye büyük destek Hanım ağadan camiye büyük destek 26.9.2020
Gürkan; “Mahkemede görüşürüz” Gürkan; “Mahkemede görüşürüz” 26.9.2020
Evlat katiline 24 yıl Evlat katiline 24 yıl 26.9.2020
YAĞMUR MÜJDESİ YAĞMUR MÜJDESİ 26.9.2020
MHP’den kantincilere kredi çağrısı MHP’den kantincilere kredi çağrısı 25.9.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 72
Web Siteleri 115
Facebook 123
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 337 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
MIK
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
İtalya’da vekil sayısı yarıya iniyor
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Bir zamanlar…
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.