Edirne 18°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Denetimde Atatürk vurgusu - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Denetimde Atatürk vurgusu 12.8.2020 - 01:25:32
Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, 1. Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnafı ziyaret ederek, korona virüsü salgınına karşı denetim gerçekleştirdi. Denetim sırasında 83 yaşındaki Ahmet Uyguner, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün üretime önem vermesine dikkat çekti. Vali Canalp de Türkiye’nin en büyük gücünün üretimden geldiğini belirtirken; Edirne’de korona virüsü salgınına karşı verilen mücadelede kat edilen mesafenin korunduğunu söyledi.Denetimde Atatürk vurgusu

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, 1. Küçük Sanayi Sitesi’nde korona virüsü denetimi gerçekleştirdiler. Edirne 1. Küçük Sanayi Sitesi esnafını işletmelerinde ziyaret eden Vali Canalp ve Belediye Başkan Vekili Çakır, korona virüsü salgınına karşı esnafa hijyen, maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralını hatırlattılar. Vali Canalp ve Belediye Başkan Vekili Çakır, esnaf denetimden önce Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek, itfaiye personelini selamladılar.

Vali Canalp’in denetim sırasında sanayi esnaflarından 83 yaşındaki Ahmet Uyguner ile diyaloğu ise dikkat çekti. Uyguner, ziyaretinden dolayı Vali Canalp ve Belediye Başkan Vekili Çakır’a teşekkür ederken; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün üretimin önemine dikkat çektiği sözünü paylaştı. Uyguner, ekonomiye ve üretime katkı vermek için elinden geleni yapmaya devam ettiğini belirtirken; “Atatürk’ün çok güzel bir sözü var; ‘Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyenler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini, daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar’ diyor” ifadelerine yer verdi.

“KENDİ MASKEMİZİ, DEZENFEKTANIMIZI ÜRETTİK”

Uyguner’e teşekkür eden Vali Canalp ise üretken olabilmenin her şeyden kıymetli olduğunu belirtirken; “Üretken ekonomisi olmayan ülkeleri görüyoruz. Türkiye’de son pandemi sürecinde çok kısa bir süre içerisinde kendi maskemizi üretir hale geldik. Kendimizin ihtiyacı olan dezenfektanı üretir hale geldik. Ne kadar gerekiyorsa o kadar ürettik. Çok güçlü ekonomisi olan ülkelerden bile çok daha iyi duruma geldik. Çünkü bizim en büyük gücümüz üretimden geliyor. Bunun için de çalışmak gerekiyor” diye konuştu.

“İLK DEFA EDİRNE’DE ‘TAMAM’ DEDİK”

Vali Canalp ve Belediye Başkan Vekili Çakır, Uyguner ile sohbetlerinin ardından esnaf ziyaretlerine devam ettiler. Esnaf ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Canalp, Türkiye’de korona virüsü salgınına karşı denetim seferberliğinin devam ettiğini söylerken; “Adı denetim ifade ediliyor ama niyetimiz denetim değil. Esnafımızla beraber pandemi süreci ve salgınla mücadele ile ilgili alacağımız tedbirleri tekrar gözden geçirmek ve onlarla karşılıklı bir sohbet ortamı içerisinde dikkat edilmesi gereken hususların neler olduğu altını çizmek için birlikteyiz. Bu çerçeve içerisinde artık slogan haline getirmiş olduğumuz ve Türkiye çapında ilk defa Edirne’de ifade etmiş olduğumuz ‘TAMAM’ diye bir sloganımız var. Bu slogan da temizlik, maske ve mesafeydi. Biz bunlara dikkat ettiğimiz süre içerisinde vatandaş ve esnaf olarak pandemi ile mücadelede çok önemli mesafeleri alma imkânı buluyoruz” sözlerine yer verdi.

“KURALLARA BAĞLI KALALIM”

Edirne’de korona virüsü salgınına karşı verilen mücadelede kat edilen mesafenin korunduğunu belirten Vali Canalp; “Kat etmiş olduğumuz mesafeyi koruyabilmiş olmamız, ancak almış olduğumuz tedbirleri sıkı sıkıya devam ettirmemize bağlı. Dolayısıyla da devlet kurumları, yerel yönetimler, esnaf odalarımız, esnaflarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, halkımız ve siyasiler olsun herkesin bu sürecin içerisinde canla başla çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Çünkü tedbirler noktasında herhangi bir gevşeklik gösterdiğimiz zaman, bunların sonuçlarını 1-2 hafta sonra net şekilde görmek mümkündür. Kötü sonuçlarla karşılaşmamak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da pandeminin yapılması gereken salgın kuralları ne ise bunlara sıkı sıkıya bağlı kalmaya devam edelim” ifadelerini kullandı.

“ESNAF SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ”

Vali Canalp, ziyaretler sırasında esnafa korona virüsü salgınına karşı dikkat edilmesi gereken hususların hatırlatıldığını açıklarken; “Çünkü her esnafımız salgınla ilgili kurallara uyduğu zaman birkaç şeyi birden yapıyor. Kendi sağlığını koruyor. Yanında çalışan insanların sağlığından da sorumlu ve onların sağlığını da koruyor. Kendisi ve yanında çalışan insanların sağlığı kadar çok daha kıymetli ve değerli olan bir şey var; dükkânından içeriye adım atmış olan her bir vatandaşımızın da sağlığını koruyor. Çünkü dükkândan içeriye adım atan her vatandaşımızın da sağlığını korumak da esnafımızın görevidir. Esnafımız görevini bugüne kadar sorumluluk sahibi insanlar olarak yerine getirdi. Bundan sonra da bu sorumluluklarında uygun şekilde davranmaya devam etmelerini istirham ediyorum. Bugüne kadar göstermiş oldukları titizlikten dolayı da bütün Edirne’ye ve esnafımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1042 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Edirne 18 il arasında Edirne 18 il arasında 26.9.2020
Vakalar her gün denetleniyor Vakalar her gün denetleniyor 26.9.2020
İsmail Ağa Cami dualarla açıldı İsmail Ağa Cami dualarla açıldı 26.9.2020
İki ülke tek rota İki ülke tek rota 26.9.2020
Gürkan’dan AK Partili o isme tepki Gürkan’dan AK Partili o isme tepki 26.9.2020
Hanım ağadan camiye büyük destek Hanım ağadan camiye büyük destek 26.9.2020
Gürkan; “Mahkemede görüşürüz” Gürkan; “Mahkemede görüşürüz” 26.9.2020
Evlat katiline 24 yıl Evlat katiline 24 yıl 26.9.2020
YAĞMUR MÜJDESİ YAĞMUR MÜJDESİ 26.9.2020
MHP’den kantincilere kredi çağrısı MHP’den kantincilere kredi çağrısı 25.9.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 72
Web Siteleri 115
Facebook 123
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 337 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
MIK
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
İtalya’da vekil sayısı yarıya iniyor
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Bir zamanlar…
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.