Edirne 22°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Altyapıya 40 milyon TL’lik ek kredi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Altyapıya 40 milyon TL’lik ek kredi 5.8.2020 - 11:31:04
Edirne Belediye Meclisi, dün gerçekleştirdiği toplantıda, altyapı çalışmaları için İller Bankası A.Ş.’den 40 milyon TL’lik kredi kullanılmasına onay verdi. Toplantıda öğrenci servis ücretlerine yüzde 9.40’lık zam yapılırken; Mimar Sinan Eserleri Miniapark ve Otel binası projesi ile Kent Parkı ve Turizm Ticaret Alanı oy çokluğuyla kabul edildi. İl Çevre Düzeni Planı’na İlave Plan Hükmü Teklifi’nin de görüşüldüğü toplantıda ilave plan hükmünün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulması kararlaştırıldı.Altyapıya 40 milyon TL’lik ek kredi

Edirne Belediye Meclisi, Ağustos ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın izinli olması nedeniyle Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır’ın yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda, 8’i gündem ve 2’si gündem dışı olmak üzere toplam 10 madde görüşülerek karara bağlandı. Korona virüsü tedbirleri kapsamında basın mensuplarına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda, Meclis Salonu’ndaki üyeler sosyal mesafe kuralına uygun oturarak, maske taktılar.

                Yoklama ve bir önceki toplantıya ait tutanağın onaylanması ile başlayan toplantıda, Edirne Belediyesi’nin altyapı çalışmaları için İller Bankası A.Ş.’den 40 milyon TL’lik faiz hariç gayri nakdi kredi kullanılması oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda 2020-2021 eğitim öğretim yılı öncesi öğrenci servis ücretleri de belirlendi. Başkan Vekili Selçuk Çakır, Oda tarafından servis ücreti fiyatlarında yüzde 20’lik artış talep edildiğini belirtirken; Plan ve Bütçe Komisyonu’nun ÜFE ve TÜFE ortalamalarını alarak maksimum yüzde 9.40 olarak zam teklifini değerlendirdiğini açıkladı. Yüzde 9.40’lık zam oranı, oy birliğiyle kabul edildi.

2 YENİ PARKA OY ÇOKLUĞUYLA ONAY

                Toplantıda, Edirne’nin Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Mimar Sinan Eserleri Miniapark ve Otel binası olacak şekilde rekreasyon alanı ve turizm ticaret alanı planı görüşüldü. Planla ilgili alanın, 29 yıllığına sınırlı ayni hak tesisinin yapılması için Encümen’e yetki verilmesi, AK Parti ve MHP gruplarının ret oyu sonucu oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda ayrıca Edirne’nin Kavgaz, Kimyalar ve Dörtkaya Mevkii’nde yapılan revizyon imar planında Edirne Belediyesi tarafından planlanan Kent Parkı ve Turizm Ticaret Alanı görüşüldü. Planla ilgili alanın 29 yıllığına sınırlı ayni hak tesisinin yapılması için Encümen’e yetki verilmesi, AK Parti ve MHP gruplarının ret oyu sonucu oy çokluğuyla kabul edildi.

ÇEVRE DÜZENİ PLANI’NA İLAVE PLANA OY BİRLİĞİ

                Toplantının gündem dışı ilk maddesinde ise İl Çevre Düzeni Planı’na İlave Plan Hükmü Teklifi görüşüldü. Yerleşim alanları dışına taşınması gereken hayvancılık amaçlı tesislerin taşınmasını hızlandırmak, hayvancılık tesislerinin ihtiyacı olan alan büyüklüklerinde tesislerin yapımını sağlamak ve hayvancılık amaçlı tesislerin tarımsal amaçlı yapı olması nedeniyle plan yapımına gerek duymadan kolayca yapımını sağlamak amacıyla, 1/100 bin ölçekli İl Çevre Düzeni Planı’na en az 25 büyükbaş veya 100 küçükbaş veya üzeri hayvancılık kapasiteli hayvancılık tesisleri niteliğindeki tarımsal amaçlı yapıların kurulması için ilave plan hükmünün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulması oy birliğiyle kabul edildi. Toplantı, İmar Komisyonu’na havalelerin oy birlğiyle kabul edilmesi ile sona erdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 292 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Edirne 18 il arasında Edirne 18 il arasında 26.9.2020
Vakalar her gün denetleniyor Vakalar her gün denetleniyor 26.9.2020
İsmail Ağa Cami dualarla açıldı İsmail Ağa Cami dualarla açıldı 26.9.2020
İki ülke tek rota İki ülke tek rota 26.9.2020
Gürkan’dan AK Partili o isme tepki Gürkan’dan AK Partili o isme tepki 26.9.2020
Hanım ağadan camiye büyük destek Hanım ağadan camiye büyük destek 26.9.2020
Gürkan; “Mahkemede görüşürüz” Gürkan; “Mahkemede görüşürüz” 26.9.2020
Evlat katiline 24 yıl Evlat katiline 24 yıl 26.9.2020
YAĞMUR MÜJDESİ YAĞMUR MÜJDESİ 26.9.2020
MHP’den kantincilere kredi çağrısı MHP’den kantincilere kredi çağrısı 25.9.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 72
Web Siteleri 115
Facebook 123
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 337 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
MIK
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
İtalya’da vekil sayısı yarıya iniyor
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Bir zamanlar…
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.