Edirne 4°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
SAĞLIKLI BAYRAMLAR - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
SAĞLIKLI BAYRAMLAR 31.7.2020 - 08:17:37
Kurban Bayramı vesilesiyle Edirne protokolü Edirne halkının Kurban Bayramı’nı kutlayan mesajlar yayınladı. İşte o mesajlar…SAĞLIKLI BAYRAMLAR

Edirne Valisi Ekrem Canalp’in Kurban Bayramı mesajı: Millet olarak bizleri daima diri tutan, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik ruhunun güçlendiği bir Kurban Bayramına daha erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl Kurban Bayramını diğer yıllara göre daha farklı ve daha dikkatli geçireceğiz. Hz. İbrahim'in adanmışlığı ve Hz. İsmail'in teslimiyetinin simgesi olan Kurban Bayramında, salgın hastalıkla mücadele noktasında her türlü önlemi alarak, kurbanlarımızı kesmeye gayret gösterelim.  Sizin, aileniz ve milletimizin sağlığı için bu bayram mümkün olduğunca zorunlu olmayan ziyaretlerimizi erteleyelim. Ziyaretlerimizde ise maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya özen gösterelim. Kıymetli Edirneliler; Sizlerin huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla bayram süresince güvenlik güçlerimiz ve sağlık personelimiz tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de gerekli tedbirlerini alarak görevleri başında olacaktır. Çevremizi temiz tutmak ve hijyen kurallarına uymak amacıyla belirlenen alanlar dışında kurban kesimi yapılmaması önemlidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemize ve aziz milletimize huzur, sağlık ve mutluluk getirmesi temenni eder, değerli hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın ve tüm çalışanlarımızın bayramını tebrik eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Edirne Belediye Başkan Recep Gürkan’ın bayram mesajı: Değerli Edirneliler, Sevgili Hemşehrilerim; Milli ve Dini Bayramlar bizi biz yapan ortak değerlerimizdir. Dini ve Milli Bayramlar sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe açılan kapılardır. Toplumumuz için çok önemli bir yere sahip olan bayramlar, sevinç ve hüzünlerin paylaşıldığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının üst noktaya çıktığı, kırgınlıkların, küskünlüklerin son bulduğu, yaşlıların, yoksulların, hastaların daha çok hatırlandığı özel günlerdir. Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Bu yıl da Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ama ne yazık ki COVID-19 tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da kalabalık bayramlaşma törenleri yapamayacağız. Kendimizin, sevdiklerimizin ve tüm insanların sağlığı için; hepimizin sağlığı için bu bayramda da COVİD-19 tedbirlerini elden bırakmayalım. Kalabalık ortamlarda bulunmayalım, akraba ziyaretlerini erteleyelim.  Hijyen, sosyal mesafe ve maske kurallarına kesinlikle uyalım.

Salgınların olmadığı, bayram sevinci ve coşkusunun en üst düzeyde yaşandığı daha nice bayramlara kavuşmak dileğiyle; Edirne Halkı’nın ve İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Kestiğiniz kurbanlar ve gönülden ettiğiniz dualar kabul olsun.

 AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Dr. Fatma Aksal’ın Kurban Bayramı mesajı: Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin kurbanlarının makbul, dualarının kabul ve insanlarımızın birbiri arasındaki muhabbetlerinin daim olmasını diliyorum. Kurban, cömertlik, Rabbi için candan vazgeçiş, Allah’a, kardeşine yakınlaşma demektir. Bulunduğumuz coğrafyada din kardeşlerimiz zulüm altında inlerken, ülkemizde huzur ve refah içinde Kurban Bayramını idrak etmek bizler için şükür vesilesiyken, dualarımız; kardeşlerimizin de bir an önce uğradıkları zulümlerden, haksızlardan kurtulmaları içindir. Türkiye olarak, yakın ve uzak coğrafyamızda yaşanan krizlerden uzak bir konumda, istikrar ve güven içinde geleceğimizi inşa ve ihya ediyor, kutlu yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdürüyoruz. Dünyada pek çok ülkenin sağlık sisteminin iflas ettiği, ekonomilerinin altüst olduğu bir dönemde yaşanan Kurban Bayramında vatandaşlarımızın bayramı tam anlamıyla hissetmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Salgın döneminde, devlet olarak tüm imkanları vatandaşlarımızın sağlığı, huzuru ve refahı için seferber ettik. AK Parti iktidarlarıyla bir gelenek haline gelen emeklilere biner liralık bayram ikramiyesine bu dönemde de ödemeye devam ediyoruz. Bu bayramda 12.4 milyon emekli vatandaşımıza yapılan ödemelerle inanıyorum ki bayramımız daha güzel geçecektir. Engelli ve yaşlı aylıklarıyla evde bakım ücretleri ile yükseköğrenim öğrencilerinin kredi ve burs ödemeleri de bayram öncesinde yapıldı. Kurban Bayramı öncesinde verilen müjdeler, destekler vatandaşlarımızın bayramını şenlendirecektir. Her şeyin ötesinde bu yıl Kurban Bayramına ayrı bir müjdeyle, kutlu haberle girmenin de bahtiyarlığını yaşıyoruz. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 86 yıl sonra bayram namazının kılınacak olmasının tarif edilemez sevincini yaşarken, bu ulu mabedin aslına rücu ettirilmesinde dirayetli duruşuyla bizlere liderlik eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da milletimiz adına teşekkürü bir borcu biliyorum.

Dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olarak Türkiye, attığı her adımda, önce kendi vatandaşlarının, ardından da dost ve kardeşlerinin hukukunu en güzel şekilde savunacaktır. Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması kararı da insanımızın talebi, asra yaklaşan özleminin gerçeğe dönüştürülmesi için verilmiş bir karardır. Mübarek Kurban Bayramının, dünyada 2020’de yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ülkemizdeki birliği, beraberliği güçlendirmesi, gönüllerin şenlenmesine vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Bu yıl salgın nedeniyle Hac farizasını yerine getiremeyecek vatandaşlarımıza da gelecek yıllarda hac ibadetlerini yerine getirme gücü ve şevkini Rabbimden diliyorum. Bayramlaşmalarda koronavirüse karşı uygulanan tedbirlere tam uyulmasını,  temizlik, maske ve mesafe kuralına dikkat edilmesini tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Bu duygularla, Kurban Bayramınızı en içten duygularımla bir kez daha kutluyor, bayramın ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun kurban bayramı mesajı: Birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerini verdiğimiz bayramlarımızı ulusça yaşadığımız zorluklar nedeniyle buruk bir biçimde kutluyoruz. Kovid 19 salgını yüzünden bayramlarımıza özel birçok âdeti yerine getiremiyoruz. Hem kendimiz hem de sevdiklerimizin sağlığına iki kat özen göstermemiz gereken günlerden geçiyoruz. Yine de bu günler, yanlarına gidemesek, kucaklaşamasak da sevdiklerimizi arayıp seslerini duymak, böylece yarınlara hep birlikte umutla bakmak için bir fırsattır. Ülkemizin bu salgın öncesinde yaşadığı ekonomik kriz, salgınla birlikte daha da ağırlaşmıştır. Yurttaşlarımız bu krizi her en derinden hissetmektedir. Bayramlar artık çocuklara harçlık verip sevindirilen günler olmaktan çıkmış, “neyle harçlık vereceğim” diye kara kara düşünülen günlere dönüşmüştür. Bu zor ve karanlık günleri aşacak, yeniden bayramları bayram gibi yaşayacağız. Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olanların, ne korkacakları bir zorluk ne de aşamayacakları bir engel vardır. Ulusça kutlamakta olduğumuz Kurban Bayramının ülkemize dayatılan bölücü, dışlayıcı, kindar dilden ve düzenden kurtulmamız için fırsat olmasını diler; yurttaşlarımıza birlik, kardeşlik ve dayanışma içinde sevdikleriyle birlikte, sağlık ve huzur içinde geçirecekleri nice bayramlar dilerim.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’nın mesajı: Milli birlik ve beraberliğimizin en yüksek seviyede tezahür ettiği, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu, hoşgörü ve barışın en yoğun şekilde yaşandığı özel günlerimizden Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. İçinde bulunduğumuz bu yeni süreçte milletçe birbirimize daha çok kenetlenmemiz gerekiyor. Kontrollü sosyal hayat çerçevesinde bir bayram geçirelim. Unutmayalım ki virüs hala devam ediyor. Sosyal mesafemize ve maske takmamıza özen göstereceğimiz bir bayram olsun. Dilerim ki bu bayramla bunu da atlatırız. İba, “şehit ailelerimizin, gazilerimizin, Edirneli hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın ülkemizle birlikte tüm dünya devletlerine başta sağlık, barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” İfadelerini kullandı.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın mesajı: Dini bayramlarımız barış, sevgi ve kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı özel günlerdir. Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmak toplumun bireyleri olarak bizlerin sorumluğumuz altındadır. Bu nedenle yurttaşlarımızın, ülkemizdeki özgürlükçü ortamın değerini iyi bilmeleri, çağdaş yaşam biçiminden ödün vermemeleri gerekmektedir.

Kendilerini çağdışı ve ham hayallere kaptıranların, ülkemizi ortaçağ zihniyetine döndürmek isteyenlerin yaptıkları planların asla gerçekleşmeyeceğine, buna asla olanak bulamayacaklarına olan inancımı belirtmek istiyorum. Vatandaşlarımızın sağduyusu ve ülkesine bağlılığı, Cumhuriyet'in tüm kazanımlarının korunması ve yaşatılmasının en büyük güvencesidir. Kurban Bayramı'nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve  barışa vesile olmasını diliyor, barış , güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha coşkulu ve mutlu bir Kurban bayramı diliyorum.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ın mesajı: Bayramlar, dargınlık ve küskünlüklerimizi kenara bırakıp kardeşçe kucaklaştığımız, yardım ve dayanışma duygusu ile bizleri bir araya getirerek birlik içerisinde huzur ve bereketimizi paylaştığımız en kıymetli günlerimizden biridir. Bu bayram, ne yazık ki, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle, gerekli sağlık önlemlerini almaya hassasiyet göstererek sevdiklerimizle sosyal mesafeye dikkat etmemiz gereken bir süreç yaşıyoruz. Ancak biliyoruz ki, birbirimizden ne kadar uzak kalsak da yüreklerimiz birlikte atıyor. Bu duygularla; halkımızın Kurban Bayramını yürekten kutluyor; bu bayramın tüm dünyaya sağlık, huzur, birlik ve beraberlik getirmesini diliyorum.Kaynak: GÜNDEM HABER MERKEZİ 990 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
“Mazeret tayin hakkını verin” “Mazeret tayin hakkını verin” 21.1.2021
Jandarmadan kaçakçılık operasyonu Jandarmadan kaçakçılık operasyonu 21.1.2021
Köprüler trafiğe açıldı Köprüler trafiğe açıldı 21.1.2021
Yıldırım’dan hızlı tren açıklaması Yıldırım’dan hızlı tren açıklaması 21.1.2021
Cumhurbaşkanı, AK Parti kongrede açıkladı: Aşılama 1 milyonu aştı Cumhurbaşkanı, AK Parti kongrede açıkladı: Aşılama 1 milyonu aştı 21.1.2021
Aşı bitti, vatandaş beklemede Aşı bitti, vatandaş beklemede 21.1.2021
Uyuşturucu Taklit’e takıldı Uyuşturucu Taklit’e takıldı 20.1.2021
Gaytancıoğlu esnafa desteği sordu Gaytancıoğlu esnafa desteği sordu 20.1.2021
Evde kumara para cezası Evde kumara para cezası 20.1.2021
Müftülük binası kül oldu Müftülük binası kül oldu 20.1.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 81
Web Siteleri 130
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 365 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Şansını ıskalama
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Yürüyen Merdivenler
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Komplo teorisi
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.