Edirne 4°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Demir yeniden il başkanı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Demir yeniden il başkanı 6.7.2020 - 10:20:17
İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’nın düzenlediği 2’nci olağan kongresinde mevcut il başkanı Ekrem Demir ve yönetimi, yeniden göreve seçildiler. Demir’in tek liste ile aday olduğu seçimlerde, 600 delegenin oy hakkının bulunduğu açıklanırken; kongrenin sonucunda Demir ve yönetimi yeniden İYİ Parti İl Başkanlığı görevine seçildi.Demir yeniden il başkanı

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı, 2’nci Olağan Kongresi’ni dün Kristal Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Kongreye; İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın, İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ayhan Bölükbaşı, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İYİ Parti ilçe başkanları ve üyeler katıldı.

Divan kurulunun oluşturulmasıyla başlayan kongrede, divan kurulu başkanlığına İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar seçildi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden kongrede, divan kurulu adına konuşma yapan Çakırlar, kongreye teşekkür ederken; il başkanlığına aday olacak isimlere de başarılar diledi.

DEMİR’İN LİSTESİ AÇIKLANDI

Yönetim kurulu faaliyet, denetim ve bütçe raporları okunarak oy birliğiyle ibra edilen kongre İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve yönetim kurulu, disiplin kurulu ve üst kurulu delegeliği adayları, yeniden adaylık başvurusu gerçekleştirdiler. Demir’in yönetim kurulu üyeliği adaylarında Fatma Bayraktar, İmren Çakırlar, Serpil Tütüncü, Dilek Kırmızı, Mürvet Temur, Meltem Altınok, Bahar Yüknü, Zehra Balcı, Ahmet Temel, Ahmet Çığırdaşman, Alpay Alpagut Engin, Gökhan Yılmaz, Haldun Lütfü Dokur, Halim Gürsu, İbrahim Şahin, İsmail Çağlar Karabıçak, Mestan Özer, Mithat Topkara, Musa Gökalp, Mustafa Akgün, Mustafa Kamil Burgazlı, Nail Dıramalı, Nevzat Gürkaynak, Osman Çakan, Ömer Çay, Fefik Buz, Suat Özçuhacı, Şafak Durmaz, Şevket Zobar, Tarık Aldeniz, Ümit Özel ve Zeki Geliş yer aldılar. Demir’in disiplin kurulu üyeliği listesinde de Selim Karasu, Mehnur Attay, Hülya Dönmez, Mehmet Hanefi Vural, Ercan Gürler, Şemistan Vural, Tahsin Arda ve Turan Ağrı; üst kurul delege adaylıklarında ise Ekrem Demir, Mehmet Akalın, Abdullah Naci Ünsal, Zafer Kaya, Zafer Sarıkeçe, Hasan Aktaş, İbrahim Erkal, Gökhan Yılmaz, Tarık Aldeniz ve Mithat Topkara’ya yer verildi.

“YEREL SEÇİM SÜRECİNİ ÇOK İYİ YÖNETTİK”

Demir, kongrede gerçekleştirdiği konuşmada İYİ Parti’nin, 25 Ekim 2017’de Meral Akşener’in liderliğinde kurulduğunu hatırlatırken; “Partimiz, ilk genel seçimlerde, 43 milletvekili ile parlamentoda temsil edilme hakkı kazanmıştır. Bugün tarafsız şirketlerin yayımlamış olduğu anketlere göre, ülke genelinde üçüncü parti konumundayız. Güneşin sıcaklığı, cesur milletimizin feraseti, Anadolu topraklarında tutundu, güçlendi. Allah’ın izni ve sizlerin desteğiyle daha da güçleneceğiz. 14 Ekim 2018 tarihinde, Teşkilat Başkanım Sayın Koray Aydın’ın teklifiyle ve Genel Başkanım Sayın Meral Akşener’in olurlarıyla almış olduğum İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı görevimde başta Sayın Genel Başkanım olmak üzere hiçbir dava arkadaşımın başını öne eğdirecek bir davranış içerisinde bulunmadım. Namusumla, şerefimle almış olduğum görevi, en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Şimdi de saygıdeğer delegelerimizin yüksek teveccühüyle, ekibimle birlikte yeniden İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’na adayım. Allah yar ve yardımcımız olsun. Kurulduğu günden bugüne kadar şahsi menfaatlerine karşılık bulamayanları, korkanları, yorulanları ve bırakıp kaçanları gördük. Onların hiçbirisi bizim cesaretimizi kırmadı. Çünkü Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer. O iyi ve cesurlar bugün, bu çatı altındadır. Allah her birinizden ayrı ayrı razı olsun. Partimiz, ülkemizin içerisinde bulunduğu konjonktürü göz önünde bulundurarak 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı olarak güç birliği yaparak seçimlere girdi. Edirne’de paydaşlarımızla beraber bu süreci çok iyi bir şekilde yönettik. Buradan ortak hareket ettiğimiz partilerin il başkanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerde Edirne merkez, Uzunköprü, İpsala ilçelerini ve Kırcasalih ile Beğendik beldelerini kazandık. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri, iktidarın belini kıran, adeta tuş eden iller oldu. İstanbul seçimi, milletin gücünü gösterdi. Uzun zamandır alınamayan belediyeleri aldık. Şimdi de 18 senedir değişmeyen iktidarın, tek adam hükümet sisteminin değişmesi yakındır. Başarmanın sırrı inanmadık. Eğer inanıyorsanız güçlüsünüz” diye konuştu.

DEMİR VE YÖNETİMİ YENİDEN SEÇİLDİ

Kongrede ayrıca İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın, İYİ Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Ayhan Bölükbaşı, İYİ Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi Mevlüde Baş da birer konuşma yaparak kongreyi selamladılar. Konuşmaların ardından Demir, yönetimini tek tek sahneye davet ederek, kongreye tanıttı. 600 delegenin oy kullanacağı açıklanan seçimler, 2 sandıkta gerçekleştirilirken; oy sayımının sonucunda Demir ve yönetimi, yeniden İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı’na seçildiler. 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 650 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
“Mazeret tayin hakkını verin” “Mazeret tayin hakkını verin” 21.1.2021
Jandarmadan kaçakçılık operasyonu Jandarmadan kaçakçılık operasyonu 21.1.2021
Köprüler trafiğe açıldı Köprüler trafiğe açıldı 21.1.2021
Yıldırım’dan hızlı tren açıklaması Yıldırım’dan hızlı tren açıklaması 21.1.2021
Cumhurbaşkanı, AK Parti kongrede açıkladı: Aşılama 1 milyonu aştı Cumhurbaşkanı, AK Parti kongrede açıkladı: Aşılama 1 milyonu aştı 21.1.2021
Aşı bitti, vatandaş beklemede Aşı bitti, vatandaş beklemede 21.1.2021
Uyuşturucu Taklit’e takıldı Uyuşturucu Taklit’e takıldı 20.1.2021
Gaytancıoğlu esnafa desteği sordu Gaytancıoğlu esnafa desteği sordu 20.1.2021
Evde kumara para cezası Evde kumara para cezası 20.1.2021
Müftülük binası kül oldu Müftülük binası kül oldu 20.1.2021
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 81
Web Siteleri 130
Facebook 125
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 365 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Şansını ıskalama
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Yürüyen Merdivenler
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
Komplo teorisi
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.