Edirne 9°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Halk ekmeğe yüzde 50 indirim - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Trakya
Halk ekmeğe yüzde 50 indirim 20.4.2020 - 17:16:00
Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesinin belediye başkanı Serdar Türker, 23 Nisan Perşembe günü başlayacak Ramazan ayı öncesi halk ekmek fırınında üretilen 200 gram ekmeğe yüzde 50 indirim yapıldığını duyurdu. Türker, piyasada 1,5 TL’den satılan ekmeğin Kaynarca’da 1 TL’den vatandaşlara ulaştırıldığını belirtirken; Ramazan ayında halka katkı sağlamak amacıyla ekmek fiyatının 50 kuruş olacağını söyledi.Halk ekmeğe yüzde 50 indirim

Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesinin belediye başkanı Serdar Türker, 23 Nisan Perşembe günü başlayacak Ramazan ayı öncesi örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Türker, belediye encümeninde alınan kararla Halk Ekmek fırınında üretilen 200 gram ekmeğin Ramazan ayı boyunca 50 kuruştan satılacağını açıkladı.

                Kaynarca Halk Ekmek fırınında günde 3 bin ekmek üretildiğini belirten Türker, belediye encümeni tarafından Halk Ekmek fırınında üretilen 200 gram ekmeğe yüzde 50 indirim yapma kararı alındığını söyledi. Türker, Kaynarca’da halk ekmek fırınının 40 yıldır hizmet verdiğini ve 2014 yılında belediye başkanlığı görevine seçilmesinin ardından ekmek fiyatlarına 50 kuruş indirim yaparak 6 yıldan bugüne halkın ekmek ihtiyacını karşılamaya devam ettiklerini ifade etti.

                Türker, halk ekmek fırınında yenilenen makinelerle birlikte 4 personelin hijyen koşullarına uyarak çalışmaya devam ettiğini belirtirken; “Belediye encümeninde almış olduğumuz karara istinaden mübarek Ramazan ayı boyunca ekmek fiyatlarımızda yüzde 50 indirim yaptık. Ramazan ayında 200 gram ekmek, 50 kuruştan halkımızla buluşacak. Bizim için büyük bir fedakârlık ama zor durumda olan halkımıza da büyük bir katkı sağlayacaktır. Ekmek fırınımız çok önemli. Hijyenik bir ortamda ekmeklerimiz üretiliyor. Fırın çalışanlarımızın muayeneleri ve fırınımızın genel temizliği düzenli olarak yapılıyor. Fırınımız, kamera sistemi ile sürekli kontrol ediliyor. Tertemiz ve hijyenik ortamda üretilen ekmeklerimiz, değerli halkımıza Ramazan ayına özel 50 kuruştan verilecek. Piyasada ekmek fiyatları 1,5 TL olmasına rağmen bizde her zaman 1 TL idi. Ayrıca belediyemize ait araçla her sabah evlere ekmek servisi yapmaya da devam ediyoruz. Halkımız için çalışmaya, iş ve proje üretmeye devam edeceğiz. Önceliğimiz her zaman olduğu gibi değerli halkımızdır” ifadelerini kullandı.

Su ve kiraları da yüzde 50 indirmişti

                Kaynarca Belediyesi, daha önce de Nisan ayında düzenlediği olağanüstü meclis toplantısında aldığı kararla; corona virüsü salgını nedeniyle Mart, Nisan, Mayıs, Haziran aylarında 4 ay boyunca ev ve iş yerlerinde kullanılan içme suları ile belediye kiracısı olan esnafların Mart, Nisan, Mayıs, Haziran ayları kiralarında 4 ay boyunca yüzde 50 indirim yapılmasına karar verildiğini duyurmuştu. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 10423 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 89
Web Siteleri 136
Facebook 127
Twitter 9
Instagram 6
Youtube 14


Ankete 381 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
VE VEDA
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Saraçlar’daki Lüks Otomobil
Cüneyt Özdemir

İlkyaz Savaş
AŞI
İlkyaz Savaş

Nefize Ramadan
İç doğamız ve YOGA
Nefize Ramadan

Recep Duymaz
İstiklal Marşı Yılında: İstiklal Marşı’mızın..
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.