Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Korona’ya karşı birlik mesajı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Korona’ya karşı birlik mesajı 24.3.2020 - 10:45:17
ETSO Meclis Üyesi Ümit Özel, sosyal medya platformu ‘Facebook’ üzerinden gerçekleştirdiği yazılı açıklamada, korona virüsüne karşı ETSO çalışmalarını açıkladı. ETSO’nun hem ekonomiye katkı sağlamak, hem de korona virüsüne karşı tedbirler almak amacıyla kentin tüm kurumlarıyla birlikte hareket ettiğini söyleyen Özel; “Lütfen bu durumları siyasete alet etmeyiniz. Zaman birlikte olma zamanıdır” dedi.Korona’ya karşı birlik mesajı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Üyesi Ümit Özel, sosyal medya platformu ‘Facebook’ üzerinden gerçekleştirdiği yazılı açıklamada, korona virüsüne karşı ETSO çalışmalarını açıkladı. Özel, ETSO’nun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin korona virüsüne karşı ihtiyaçlar ve tedbirler konusunda rapor gönderdiğini açıklarken; Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmalara da destek verildiğini söyledi. Özel, ETSO üyelerinin ekonomik faaliyetlerinin durmaması amacıyla da çalışmalar düzenlediklerini belirtirken; İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle dışarı çıkma yasağı getirilen 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan oda üyeleri için de gerçekleştirilen çalışmaları açıkladı. ETSO’nun Türkiye ekonomisine katkı sağlamak amacıyla da çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Özel, korona virüsü salgını gibi olağanüstü durumların siyasete alet edilemeyeceğini vurguladı. Özel, açıklamasında Edirnelilere seslenirken; “Son günlerde yaşadığımız zorlu günlerde ETSO olarak neler yaptığımızın bilinmesini isteriz. Öncelikle bütün kurumların asli görevleri vardır ve bu görevler kanun ile tanımlanmıştır. Bizim kurumun da bağlı bulunduğu kanun, 5174 sayılı TOBB Kanunu’dur. Kanun da odaların görevlerini çok net bir şekilde 12’nci maddede saymış. Üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve ticaretlerinin gelişimine yönelik tedbirler almak, aksayan her hususu düzeltilebilmesi için yetkili makamlara iletmek ve netice alana kadar takip etmek bu görevler arasında sayılabilir” ifadelerine yer verdi.

“Vefa ekibinde bulunuyoruz”

Özel, korona virüsü salgınının ortaya çıkmasıyla TOBB’a hangi konularda ne tür ihtiyaçların ortaya çıkabileceği ve ne tür tedbirler alınabileceğini konularında rapor gönderdiklerini açıklarken; “Çıkan ekonomik tedbirlere katkı sağladık. Belediyemiz de yaptığı çalışmalar ile en iyi şekilde halkımızın sağlığını korumaya yönelik hizmetleri en iyi şekilde yerine getiriyor. Kendilerine bu konuda her zaman destek ve yardımcı olduğumuzu da biliyorum. Valilik koordinasyonunda Vefa grubunda çalışma ekibinde bulunuyoruz. Bu kapsamda odamıza verilen görevler harfiyen yapılmaktadır. Tüm kurumlar bu amaç doğrultusunda uyum içerisinde çalışmaktadır” dedi.

“Ekonomiye katkı sağlıyoruz”

ETSO üyelerinin ekonomik faaliyetlerinin durmamasını sağladıklarını belirten Özel; “Nöbetçi personel ile dijital hizmet ile ve talep geldiğinde 65 yaş üstü üyemizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. İhracat evraklarını onaylayarak ülkemizin ekonomisine katkı sağlıyoruz. Yaşanan sıkıntıları çözmek için çalışıyor ve raporlar iletiyoruz. Üyelerimizin geldiği odamızı virüsten korumak için tedbirler alıyoruz. Üyelerimizin tüm bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamak üzere görevlendirilen personelin hizmetleri aksatmayacak şekilde görevlerinin başında bulunmasını sağladık. Kamudan gelen tüm bilgileri üyelerimizin bilgisi olacak şekilde anlık paylaşımını sağlıyoruz” sözlerine yer verdi.

“Zaman birlikte olma zamanıdır”

Edirne’deki tüm kurumların, Edirne Valiliği koordinasyonunda gerekli görevlerini yaptığını söyleyen Özel; “Lütfen bu durumları siyasete alet etmeyiniz. Zaman birlikte olma zamanıdır. Biz Valilik makamı, Belediye makamı ile tüm kurum ve kuruluşlarımız uyum ve ahenk içerisinde çalışıyoruz. Ayrıca ETSO ile ilgili merak ettiğiniz bir durum olduğunda bütün meclis üyelerimiz size bilgi vermekten onur duyar” dedi. Kaynak: Şener ŞENTÜRK 237 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
AK Parti, Kızılay’a destek verdi AK Parti, Kızılay’a destek verdi 26.5.2020
Kısıtlamada Edirneliye tam not Kısıtlamada Edirneliye tam not 26.5.2020
Dolu şaşırttı Dolu şaşırttı 26.5.2020
Selimiye Cuma’ya hazırlanıyor Selimiye Cuma’ya hazırlanıyor 26.5.2020
Erdoğan Edirnelilerin bayramını kutladı Erdoğan Edirnelilerin bayramını kutladı 25.5.2020
2 gün sonra ölü bulundu 2 gün sonra ölü bulundu 25.5.2020
Külliye açılışa hazırlanıyor Külliye açılışa hazırlanıyor 25.5.2020
Ekmeği oyun havası ile sattı Ekmeği oyun havası ile sattı 25.5.2020
Şehit babasından teşekkür Şehit babasından teşekkür 25.5.2020
Dijital bayramlaşma Dijital bayramlaşma 24.5.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 67
Web Siteleri 105
Facebook 119
Twitter 7
Instagram 3
Youtube 12


Ankete 313 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Pilavın altı tutar mı?
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Şeker bayramı
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.