Edirne 18°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Ne olacağını kim bilir? - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Yazarlar » Cüneyt Özdemir
Cüneyt Özdemir Cüneyt Özdemir
gundemgazetesi22@gmail.com
Ne olacağını kim bilir? 4.3.2020 - 10:01:02
Devletlerin, aralarındaki ekonomik ya da siyasal anlaşmazlıkları nedeni ile tüm ilişkilerini keserek, orduları ile başladıkları silahlı mücadeleye savaş denir.Eğer bir ülke; kendi sınırlarını tehdit eden bir terör unsuru varsa ve bu unsur/unsurları başka bir ülkede ordusu ile vurur ya da mücadele etmeye başlar ise buna da operasyon/ harekat denir. Bahar Kalkanı Harekatı’nın başladığı açıklandı. Harekat ise askerlik terimlerine göre; bir asker birliğine çarpışma, çevirme, kovalama gibi belli bir amaçla yaptırılan eylemlere denir. Bu terimler çerçevesinde söyleyebiliriz ki, Suriye Ordusu ile resmen savaşa girmiş bulunmaktayız. Gazamız mübarek olsun, askerimizin ayağına taş değmesin. Şu an için on bin civarında Türk askerimizin İdlib ve civarında olduğunu biliyoruz. Bu sayı arttırılıyor ve arttırılacak. ‘Arap Baharı’ sonrası domino etkisi ile neredeyse tüm diktatörler gitti. Suriye ise son taştı ve on yıla yakındır iç savaş var. Ordumuza yaptıkları hain saldırı ile artık resmen bizimle de savaştalar. Şehitlerimizin ruhları şad olsun, ailelerine sabırlar dilerim. Gazilerimizin de bir an önce iyileşmelerini temenni ediyorum. Türkiye’de milyonlarca Suriyeli var iken Suriye ile savaşa giriyoruz. Onlarca istihbarat örgütünün binlerce ajanı ülkemizde fink atıyor. Özellikle Rus ajanlarının çokluğu herkes tarafından biliniyor ki Türkiye’deki Rus mafyasının da içinde oldukları söylentileri var. Ülkemiz içerisinde Milli İstihbarat Teşkilatı’mızın garip olayların yaşanmaması için kimseye göz açtırmayacağına inanıyor ve ümit ediyorum. Savaşta her şey mubahtır sözünü unutmamakta fayda var.

Edirne’mize yığılan binlerce mülteci ise Avrupa’ya gitme hayaliyle Yunan ve Bulgar kapılarına yaslanıp duruyor. Özellikle Yunan tarafı sert müdahale ediyor. Mültecilerin arasına sızan bir provokatör / ajan tuttu ki Yunan tarafına ateş açtı. Ne olur sizce? Bu insanları “kapıları açtık gidebilirsiniz” diye salmak Türk devlet örf ve geleneklerine biraz ters sanki değil mi? Yapılması gereken bir hamleydi –bence yıllar önce yapılmalıydı- ama bu şekilde değil. Edirne insanını ürkütmeden bu mültecileri de ziyan zebil etmeden yapılmalıydı. Binlerce kişinin olduğu yerde bir tuvalet bile yok. Çalı çırpı toplayıp, yakarak ısınmaya çalışıyorlar. Koca koca adamlara üzülmüyorum da aralarında çocuklar var, onlar masumlar. Ateşin başında kuru ekmek yiyen bir kız çocuğu gördüm ekranlarda, insanın yüreğine oturuyor. Plastikten çadır yapmışlar orada korunmaya çalışıyorlar. Yetkililerimiz umarım bir an önce çözüm bulurlar. Aç olan insan her şeyi yapar; halkımız da mağdur oluyor. Sosyal medyada birçok paylaşım gördüm. Birkaç dükkanın yağmalandığına şahit olduk, onlara da geçmiş olsun.

Yakın zamanda neler mi olur?

Ülkemizin mecburen uyguladığı kapı açma politikası -ki İdlib’den yeni bir göç dalgası beklenmektedir- sebebiyle Avrupa ülkeleri vizeleri bir süreliğine askıya alabilir ya da kaldırabilir. Çizmeden görülen o ki; Korona virüsünün üzerine birde ‘Göçmen Krizi’ Avrupa’yı çok ürküttü. Bu sebeple kalıcı çözümler bulma yolunda ciddi adımlar atacaklardır, göreceksiniz. Savaşın kazananı ya da kaybedeni yoktur, sonuç itibarıyla insanlar ölür fakat Türk ordumuza yapılan hain saldırı bir savaş nedenidir ve gerekeni yapmak gerekir. Cengiz Han’ın bir sözü şöyledir; “Savaşı seçtin, ne olacaksa olacak ve biz ne olacağını bilemeyiz. Tanrı bilir”

Ne mi olacak?

Onu da Tanrı bilir…Kaynak: Cüneyt Özdemir 678 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu yazıya toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Yazara Ait Diğer Yazılar
Şeker bayramı 22.5.2020
Mustafa Kemal Paşa Samsun’a Gidiyor 18.5.2020
Normale dönüyoruz gibi... 13.5.2020
Cumhuriyet Halk Partisi’ne Yeni Genel Başkan 8.5.2020
Edirne Atatürk Orman Çiftliği 4.5.2020
Gurbet Çadırında Sahur 29.4.2020
Paskalya - Ramazan Bayramları, korona ve internet 15.4.2020
Yolların ayrıldığı yer; KORONA 18.3.2020
Defender Europe 20 – Bir NATO Tatbikatı 11.3.2020
Ne olacağını kim bilir? 4.3.2020
Gelir düzeyine göre ceza 26.2.2020
Fuarları Korona (Corona) Vurdu 19.2.2020
El kazanı ile aş kaynamaz 12.2.2020
Yunan zorba 5.2.2020
Deprem ve Yardımlar 29.1.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 67
Web Siteleri 105
Facebook 119
Twitter 7
Instagram 3
Youtube 12


Ankete 313 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Pilavın altı tutar mı?
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Şeker bayramı
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.