Edirne 7°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Çocuktan öğren tarihi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020 - 11:12:06
Edirne Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı Uygulama Anaokulu öğrencilerinin, 15 günlük ara tatil döneminde kentin tarihi bölgelerinde çektikleri fotoğraflardan oluşan ‘Benim Gözümden Benim Şehrim’ adlı fotoğraf sergisi açıldı. Minik öğrenciler, sergide ziyaretçilere Selimiye’den Asker Hastanesi Şehitliği’ne, Büyük Sinagog’tan Sveti Georgi Bulgar Kilisesi’ne kadar kent tarihi için önem taşıyan yerlerin sunumunu yaptılar.Çocuktan öğren tarihi

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2023 Eğitim Vizyonu projelerinden ‘Adım Adım Edirne’ projesi kapsamında Serhat İMKB Uygulama Anaokulu öğrencileri, ‘Benim Gözümden Benim Şehrim’ adlı fotoğraf sergisi açtılar. Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen sergi açılış törenine İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Aydın Erünsal ve Mustafa Taştekin, Okul Müdürü Ali Sakarya, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Anaokulu öğrencilerinin Edirne’nin tarihini daha iyi öğrenmeleri amacıyla Şubat tatili boyunca Selimiye Camii, Eski Cami, Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Hıdırlık Tabya, II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Şükrüpaşa Anıtı, Asker Hastanesi Şehitliği, Büyük Sinagog, Sveti Georgi Bulgar Kilisesi, Alipaşa Çarşısı, Bedesten ve Kent Müzesi’ni gezerek fotoğraf çektiler. Öğrenciler, fotoğraf çekimlerinin yanı sıra gezdikleri yerlerle ilgili bilgiler de edindiler.

28 fotoğrafın bulunduğu serginin açılış konuşmasını Okul Müdürü Ali Sakarya yaptı. Sakarya, konuşmasında bilimsel araştırmalara göre 0-6 yaş döneminin insan gelişimi açısından hayati önem taşıdığını belirtirken; “Bu dönemde çocuk, büyük bir hızla gelişir, değişir; kişiliği, sosyal davranışları ve zihinsel yetenekleri, yani tüm gelişim alanları büyük oranda bu dönemde şekillenir. Biz de Uygulama Anaokulu’muzda çocuklarımıza sunduğumuz eğitim hizmetleri ve yaptırdığımız etkinliklerle bu alanlara en iyi şekilde hizmet etmeye ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Çalışma hayatının örneği”

Sakarya, Uygulama Anaokulu ile birlikte 12’nci sınıf çocuk gelişimi bölümü öğrencilerine de aktif bir öğrenme ortamı ve çalışma hayatının örneğini sunduklarını söylerken; “Öğrencilerimiz, stajlarını burada gerçekleştirerek öğrendiklerini uyguluyorlar, kendilerine ekonomik anlamda katkı sağlıyorlar ve en önemlisi küçük bir insanın büyümesine tanıklık ediyorlar. Bu küçük insanlar, geleceğimizin aydınlatıcısı olacağından vatanına, milletine, ailesine bağlı; saygılı, hoşgörülü, yardımsever, araştıran, öğrenen ve öğrendiğini uygulayan bir nesil olarak yetişmesi bizler için çok önemlidir” dedi.

“Öğrencilerimiz aranan elemandır”

Meslek lisesi öğrencilerinin ara eleman değil, aranan eleman olduğunu belirten Sakarya; “Okulumuzda bu anlayışla öğrencilerimizi eğitmeye ve onları yetenek ve ilgilerine göre bölümlere yönlendirerek bu verimi en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Okulumuzun uygulama anaokulu da bunun en güzel örneklerindendir. Bugün bu sergiyi planlayan, uygulamaya koyan ve emeği geçen okul müdür yardımcılarına, çocuk gelişimi bölüm şefi Kadriye Özcan’a, atölye şefi Elif Ulusoy’a, uygulama anaokulu öğretmenlerimize ve stajyer öğrencilerimize teşekkür ederiz” sözlerine yer verdi.

Erasta AVM’de gösterilecek

Sakarya’nın konuşmasının ardından tören protokolü, Uygulama Anaokulu öğrencileri ile birlikte kırmızı kurdele keserek ‘Benim Gözümden Benim Şehrim’ adlı fotoğraf sergisi açtılar. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği sergide öğrenciler, ziyaretçilere fotoğraflarını çektikleri tarihi mekânlarla ilgili sunum yaptılar. Serginin ardından katılımcılara düzenlenen kokteylde ikramlar sunuldu. Sergi, bugün ve yarın Erasta AVM’de de gösterime girecek.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 247 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Tuvalet kağıdı dedi esrar çıktı Tuvalet kağıdı dedi esrar çıktı 4.4.2020
Edirne’de vefat sayısı 3 oldu Edirne’de vefat sayısı 3 oldu 4.4.2020
Saraçlar’a kademeli kapatma Saraçlar’a kademeli kapatma 4.4.2020
Pazarda korona krizi Pazarda korona krizi 4.4.2020
Rezervasyon krizinde orta yol Rezervasyon krizinde orta yol 4.4.2020
Ateşini ölçtüren Saraçlar’a girecek Ateşini ölçtüren Saraçlar’a girecek 3.4.2020
Bulgaristan’da zincirleme TIR kazası: 2 ölü Bulgaristan’da zincirleme TIR kazası: 2 ölü 3.4.2020
Tܒde dezenfektan seferberliği Tܒde dezenfektan seferberliği 3.4.2020
Evi arkadaşlarının yaktığını iddia etti Evi arkadaşlarının yaktığını iddia etti 3.4.2020
Solunum yoğun bakım ünitesi hizmette Solunum yoğun bakım ünitesi hizmette 2.4.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 64
Web Siteleri 99
Facebook 114
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 9


Ankete 295 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Kötü örnek (!)
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Yolların ayrıldığı yer; KORONA
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.