Edirne 7°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Kaya güven tazeledi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Kaya güven tazeledi 17.2.2020 - 10:12:01
İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, dün gerçekleştirilen 2’nci olağan genel kurulda tek liste ile yeniden aday olarak güven tazeledi. Kaya, genel kurulda yaptığı konuşmada ise delegelere teşekkür ederken; 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine dikkat çekti. 31 Mart seçimlerinin, İYİ Parti’nin aday çıkarması halinde Edirne Belediye Başkanlığı’nı kazanacağını gösterdiğini söyleyen Kaya; “Önümüzdeki süreçte yapılacak olan yerel seçimlerde kendi adayımızı çıkartarak Edirne Belediye Başkanlığı’nı kazanacağımıza inanıyorum” dedi.Kaya güven tazeledi

İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı, 2’nci olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Balkan Düğün Salonu’nda düzenlenen olağan genel kurulan İYİ Parti Grup Başkanı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Mehmet Tolga Akalın, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, ilçe başkanları ve parti üyeleri katıldılar.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir’in konuşmasıyla başlayan olağan genel kurulda Divan Kurulu Başkanlığı’na Mehmet Tolga Akalın oy birliğiyle seçildi. Divan Kurulu’nun seçiminin ardından genel kurulda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulurken; İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın ardından genel kurulda Akalın, gündemi okuyarak delegelere onaylattı. Gündemin onaylanmasının ardından faaliyet ve hesap raporları okunarak oy birliğiyle ibra edildi. Genel kurulda Demir ve Akalın’ın yanı sıra Çakırlar, Edirne Belediye Meclis Üyeleri Necamettin Attay ve Mevlüde Baş, İl Genel Meclis Süloğlu Üyesi Hüseyin Erbay ve ilçe başkanları sırasıyla konuşma yaparak genel kurulu selamladılar.

Genel kurulda yeniden Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olan Zafer Kaya da bir konuşma gerçekleştirdi. Kaya, konuşmasında İYİ Parti Edirne Merkez İlçe 2’nci olağan genel kurulunu gerçekleştirmenin onur ve gururunu yaşadıklarını söylerken; “Partimizin tüzüğü ve programı kapsamında ilçe teşkilatımız ile birlikte yaz, kış demeden mahalle, köy, esnaf çalışmalarında bulunarak partimizin büyümesi için büyük çaba ve gayret sarf ettik. Bu süreçte ciddi sayıda üye kayıtları gerçekleştirerek Edirne’nin önemli siyasetçilerini, iş insanlarını partimize kazandırdık. Çok arzu etmemize ve çaba sarf etmemize rağmen maalesef 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Edirne Belediye Başkan Adayı çıkartmadık. Seçimde, Genel Merkezimizin almış olduğu karar doğrultusunda Millet İttifakı Adayını destekledik. Millet İttifakı Adayı, bizim de desteğimizle seçimi kazandı” ifadelerine yer verdi.

“Belediyeyi kazanacağız”

Kaya, konuşmasında 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin sonuçlarını da değerlendirirken; “31 Mart seçimleri, kendi adayımızla girmiş olsaydık seçimi kazanacağımızı göstermiştir. Önümüzdeki süreçte yapılacak olan yerel seçimlerde kendi adayımızı çıkartarak Edirne Belediye Başkanlığı’nı kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

“Kamuoyunu yanıltmaya çalıştı”

Kongrelerin, siyasi partilerin düğün yeri olduğunu belirten Kaya; “Ne kadar çok aday olursa kongrelerimiz hareketli, heyecanlı geçer. Seçime bir hafta kala bir arkadaşımız, ‘Whatsapp’tan grup kurarak Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Yaptığı açıklamalarla da kamuoyunu yanıltmaya çalıştı. Yaptığı açıklamaların hiçbiri doğru değil. Bu açıklamalar, bizleri üzmüştür. Partimizin her üyesi, her delegesi bilgi birikimi ve tecrübesiyle istediği her mevkide aday olabilir. Ancak tarlada izi olmayanın harmanda söz söyleme hakkı yoktur. Hepinize beni sabırla dinlediğiniz için şükranlarımı sunarım” sözlerine yer verdi.

Kaya tek listeyle katıldı

Kaya, konuşmasının ardından tek liste ile katıldığı olağan genel kurul seçimlerinde yönetim kurulu üyeliği adaylarını tanıttı. Kaya’nın yönetim kurulu üyeliği adaylarında Nilüfer Liznak, Serpil Balcı Gören, Şermin Şeker Uzer, Ceylan Türksoy, Nafize Kaya, Berna Geceyatmaz, Cansu Onur, Gökhan Altunok, Atahan Anıl Attay, Şenol Yıldırım, Adem Küçük, Seçkin Tuncay, Onur Polat, Ahmet Ali Tunç, Cevat Çakar, Halil Meriç, Erdinç Başköylü, Ümit Kula, İsmail Durak, Gökhan İnzibat, Erol Kartal, Cemil Almadık, Sadullah Altınok, Serkan Dolabçı, Ahmet Kocaman, Erkan Genç, İlhan Özkan, Deniz Çınar, Ersan Akçın, Mesut Küçükkaragöz, Kemal Ergin ve Erdoğan Dülger yer aldılar. Kaya ve yönetiminin tanıtımının ardından genel kurulda oy verme işlemi başladı. 397 delegenin oy kullanması beklendiği genel kurulda Kaya ve yönetimi, yeniden İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildiler. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 439 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 2 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Tuvalet kağıdı dedi esrar çıktı Tuvalet kağıdı dedi esrar çıktı 4.4.2020
Edirne’de vefat sayısı 3 oldu Edirne’de vefat sayısı 3 oldu 4.4.2020
Saraçlar’a kademeli kapatma Saraçlar’a kademeli kapatma 4.4.2020
Pazarda korona krizi Pazarda korona krizi 4.4.2020
Rezervasyon krizinde orta yol Rezervasyon krizinde orta yol 4.4.2020
Ateşini ölçtüren Saraçlar’a girecek Ateşini ölçtüren Saraçlar’a girecek 3.4.2020
Bulgaristan’da zincirleme TIR kazası: 2 ölü Bulgaristan’da zincirleme TIR kazası: 2 ölü 3.4.2020
Tܒde dezenfektan seferberliği Tܒde dezenfektan seferberliği 3.4.2020
Evi arkadaşlarının yaktığını iddia etti Evi arkadaşlarının yaktığını iddia etti 3.4.2020
Solunum yoğun bakım ünitesi hizmette Solunum yoğun bakım ünitesi hizmette 2.4.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 64
Web Siteleri 99
Facebook 114
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 9


Ankete 295 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Kötü örnek (!)
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Yolların ayrıldığı yer; KORONA
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.