Edirne -4°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Tiyatro atışması sürüyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Tiyatro atışması sürüyor 14.2.2020 - 10:32:16
MHP Edirne İl eski Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu’nun, CHP Edirne İl Kongresi’ni tiyatroya benzetmesiyle başlayan ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın cevap vermesiyle devam eden ‘Facebook’ atışması büyüyor. Pekcanlı’nın cevabının ardından Ferhatoğlu da yeni bir cevap verirken; “İstersen hangimizin daha dürüst ve ahlaklı olduğu konusunda bağımsız bir şirkete araştırma yaptıralım. Masraflarını ben kendi alın terim ile kazandığım paramdan ödeyeceğim” dedi.Tiyatro atışması sürüyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl eski Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu’nun sosyal medya platformu ‘Facebook’ sayfasından gerçekleştirdiği paylaşımda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Örgütü’nün düzenlediği 37’nci olağan kongreyi tiyatro oyununa benzetmesiyle başlayan ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın; “Atamayla oturduğu koltuğa bile sahip çıkamayan bir adamın ne CHP’ni, ne de onun belediye başkanını eleştirmeye ne çapı ne de boyu yetmez” ifadeleriyle büyüyen tartışma devam ediyor. Pekcanlı’nın sosyal medya platformu ‘Facebook’ üzerinden gerçekleştirdiği açıklamanın ardından Ferhatoğlu’ndan cevap geldi. Ferhatoğlu, açıklamasında Pekcanlı’ya bağımsız bir şirkete anket yaptırma önerisinde bulunurken; “Keloğlan, tiyatro olarak nitelendirdiğim kongre sonrasında her nedense bana cevap vermek gayretiyle kendi efradının sahip olduğu gazeteye beyanat vermiş. Atamayla göreve gelmişim de koltuğumu koruyamamışım. Bak kardeş, bu konular seni aşar. Ne aldığın eğitim, ne yaşam şeklin, ne de adamlığının bizim yanımızda esamesi bile okunmaz. Edirneli hemşehrilerimiz ikimizi de tanıyor. İstersen hangimizin daha dürüst ve ahlaklı olduğu konusunda bağımsız bir şirkete araştırma yaptıralım. Masraflarını ben kendi alın terim ile kazandığım paramdan ödeyeceğim” dedi.

Ferhatoğlu, açıklamasında MHP Edirne İl Başkanlığı görevinden işlerinin yoğunluğu ve ailevi nedenlerden dolayı istifa ettiğini söylerken; “O tarihte gazete demeçlerim açıktır. Bizler siyasete 1995 yılında, sen daha kısa pantolon ile gezerken atıldık. Sırasıyla gençlik kolları başkanlığı, ilçe başkanlığı ve il yöneticiliği, en sonda il başkanlığı yaptık. Eğitim desen senden çok daha kaliteli okullarda okuduk, tüm eğitim hayatımızda okullardan dereceler ile mezun olduk. Bu sayede kimseden maddi ve manevi destek almadan, bileğimizin hakkı ile yıllarca tek başıma partimi Havsa’da ve Edirne’de yönettim. Ülkücülük bir sevdadır. Ülkücü hiçbir zaman makama, koltuğa önem vermez. Tek amacı Allah cc yolunda ilelebet, sonsuza kadar ülkemin var olması ve senin beyninin anlamayacağı turandır. Ben geçimimi partimden temin etmedim Allah’ a şükür” ifadelerine yer verdi.

İnönü’nün sözüyle cevap

CHP Edirne İl Örgütü’nün düzenlediği 37’nci olağan kongreyi tiyatro oyununa benzettiği açıklamasında Pekcanlı’nın adına yer vermediğini de söyleyen Ferhatoğlu; “Kaldı ki ben sade bir vatandaşım ve o yazıda senin ismini dahi zikretmeye gerek duymadım. Yine seni kaale almıyorum ve sadece gülüyorum. Yel kayadan ne koparır? Bayrağımızın tarafındayız. Milletimizin, vatanımızın tarafındayız. Rahmetli İnönü’nün dediği sözü hiç unutmam; ‘Bu ülkede namuslular, namussuzlar kadar cesur olmalı.’ Biz cesur olmak zorundayız. Taraf olurken cesur olacağız” dedi.

Pekcanlı ne demişti?

Pekcanlı, Ferhatoğlu’na ‘Facebook’tan verdiği cevapta; “Geçtiğimiz pazar günü CHP’nin 37. olağan il kongresini ve Edirne belediye başkanını aklı sıra eleştirmeye çalışan, atamayla oturduğu koltuğa bile sahip çıkamayan bir adamın ne CHP’ni, ne de onun belediye başkanını eleştirmeye ne çapı ne de boyu yetmez” sözlerine yer vermişti. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 185 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
O muhtara ödül O muhtara ödül 22.2.2020
Rapor aldı, duruşmaya gelmedi Rapor aldı, duruşmaya gelmedi 22.2.2020
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.