Edirne -3°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
En anlamlı gösterim - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
En anlamlı gösterim 13.2.2020 - 10:12:04
Edirne Çocuk Hakları Derneği, çocuk haklarına farkındalık yaratmak ve çocukların bilinçlenmesini sağlamak amacıyla mahremiyet ve bedenin özel bölgelerine dair bilgilenmelerin bulunduğu kamu spotlarının ve ‘İşaret Diliyle Çocuk Hakları’ kısa filminin gösterimini gerçekleştirdi. Kamu spotlarında dernek üyeleri, gönüllü akademisyenler ve çocuklar görev alırken; önemli bir farkındalığa imza atıldı.En anlamlı gösterim

Edirne Çocuk Hakları Derneği, dernek üyeleri, gönüllü akademisyenler ve çocukların katkılarıyla hazırladığı kamu spotları ve ‘İşaret Diliyle Çocuk Hakları’ kısa filminin gösterimini gerçekleştirdi. Edirne Tabip Odası Lokali’nde düzenlenen gösterime Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediye Meclis Üyesi Filiz Gencan Akın, Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük, Edirne Çocuk Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nebahat Çavuş ve yönetim kurulu üyeleri, akademisyenler ve çocuklar katıldılar.

                Mahremiyet ve bedenin özel bölgelerine dair bilgilendirmelerin bulunduğu kamu spotlarının gösterildiği etkinlikte ayrıca ‘İşaret diliyle çocuk hakları’ kısa filminin de gösterimi gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşma yapan Edirne Çocuk Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nebahat Çavuş, derneğin 11 Mayıs 2016 tarihinde kurulduğunu hatırlatırken; “Edirne Çocuk Hakları Derneği, 11 Mayıs 2016 tarihinde Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi ile tüm devletlerce kabul edilen çocuk haklarının hayata geçmesinde katkı sunabilmek ve farkındalık oluşturabilmek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana çocuk hakları ve refahını temel alan konferans, panel, okullarda etkinlikler yapan derneğimiz hedef kitlesini oluşturan çocuklara ve çocuklarla ilişkili yetişkinlere sanal medya ve dijital ortamdan ulaşmanın daha etkili olacağına karar vermiştir” ifadelerine yer verdi.

                Çavuş, konuşmasında derneğin hedefleri doğrultusunda hazırlanan kamu spotları ve kısa filmlerle ilgili bilgi verirken; “Belirlenen hedef doğrultusunda dernek üyeleri, gönüllü akademisyenler ve çocuklarımızın da katkısı ile kamu spotları hazırladık. Bu spotlardan ilk ikisi mahremiyet ve bedenin özel bölgelerine dair bilgilendirmeyi esas alırken son kısa filmimiz ‘İşaret Diliyle Çocuk Hakları’ oldu. İşaret dili ile çocuk haklarını anlatmayı amaçlamamız çocuk, engelli ve hak kavramlarını bir arada kullanarak farkındalık yaratmaktı” dedi.

Plaket verildi

                Derneğin tüm çocuklara yönelik bütüncül bir bakış açısı ile çalışmalar yaptığını belirten Çavuş; “Her çocuk özel ve değerli olduğu için çocukların beraber yaşaması, eğitim ve sosyal alanları birlikte kullanma hakları olduğuna inanıyor; kaynaştırma amaçlı faaliyetleri yaygınlaştırmak istiyoruz. Derneğimize gönüllü olarak katkı yapan Fatih ÖK, Nur Yılmaz Erçin, Firdevs Selvili, Denizhan Kurt, Hülya Aykutlu Adalı’ya teşekkür ederken bu çalışmalarımızın kamu kurum ve kuruluşları, ilgili sivil toplum kuruluşları tarafından farkındalık ve eğitim amaçlı etkinliklerde materyal olarak yer verilmesi dileğimizdir” sözlerine yer verdi. Çavuş’un konuşmasının ardından kamu spotları ve kısa filmde görev alan isimlere plaket takdim edildi. Kaynak: Nihal ÖZOCAK 230 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
O muhtara ödül O muhtara ödül 22.2.2020
Rapor aldı, duruşmaya gelmedi Rapor aldı, duruşmaya gelmedi 22.2.2020
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.