Edirne 24°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
En anlamlı gösterim - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
En anlamlı gösterim 13.2.2020 - 10:12:04
Edirne Çocuk Hakları Derneği, çocuk haklarına farkındalık yaratmak ve çocukların bilinçlenmesini sağlamak amacıyla mahremiyet ve bedenin özel bölgelerine dair bilgilenmelerin bulunduğu kamu spotlarının ve ‘İşaret Diliyle Çocuk Hakları’ kısa filminin gösterimini gerçekleştirdi. Kamu spotlarında dernek üyeleri, gönüllü akademisyenler ve çocuklar görev alırken; önemli bir farkındalığa imza atıldı.En anlamlı gösterim

Edirne Çocuk Hakları Derneği, dernek üyeleri, gönüllü akademisyenler ve çocukların katkılarıyla hazırladığı kamu spotları ve ‘İşaret Diliyle Çocuk Hakları’ kısa filminin gösterimini gerçekleştirdi. Edirne Tabip Odası Lokali’nde düzenlenen gösterime Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediye Meclis Üyesi Filiz Gencan Akın, Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük, Edirne Çocuk Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nebahat Çavuş ve yönetim kurulu üyeleri, akademisyenler ve çocuklar katıldılar.

                Mahremiyet ve bedenin özel bölgelerine dair bilgilendirmelerin bulunduğu kamu spotlarının gösterildiği etkinlikte ayrıca ‘İşaret diliyle çocuk hakları’ kısa filminin de gösterimi gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşma yapan Edirne Çocuk Hakları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nebahat Çavuş, derneğin 11 Mayıs 2016 tarihinde kurulduğunu hatırlatırken; “Edirne Çocuk Hakları Derneği, 11 Mayıs 2016 tarihinde Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi ile tüm devletlerce kabul edilen çocuk haklarının hayata geçmesinde katkı sunabilmek ve farkındalık oluşturabilmek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana çocuk hakları ve refahını temel alan konferans, panel, okullarda etkinlikler yapan derneğimiz hedef kitlesini oluşturan çocuklara ve çocuklarla ilişkili yetişkinlere sanal medya ve dijital ortamdan ulaşmanın daha etkili olacağına karar vermiştir” ifadelerine yer verdi.

                Çavuş, konuşmasında derneğin hedefleri doğrultusunda hazırlanan kamu spotları ve kısa filmlerle ilgili bilgi verirken; “Belirlenen hedef doğrultusunda dernek üyeleri, gönüllü akademisyenler ve çocuklarımızın da katkısı ile kamu spotları hazırladık. Bu spotlardan ilk ikisi mahremiyet ve bedenin özel bölgelerine dair bilgilendirmeyi esas alırken son kısa filmimiz ‘İşaret Diliyle Çocuk Hakları’ oldu. İşaret dili ile çocuk haklarını anlatmayı amaçlamamız çocuk, engelli ve hak kavramlarını bir arada kullanarak farkındalık yaratmaktı” dedi.

Plaket verildi

                Derneğin tüm çocuklara yönelik bütüncül bir bakış açısı ile çalışmalar yaptığını belirten Çavuş; “Her çocuk özel ve değerli olduğu için çocukların beraber yaşaması, eğitim ve sosyal alanları birlikte kullanma hakları olduğuna inanıyor; kaynaştırma amaçlı faaliyetleri yaygınlaştırmak istiyoruz. Derneğimize gönüllü olarak katkı yapan Fatih ÖK, Nur Yılmaz Erçin, Firdevs Selvili, Denizhan Kurt, Hülya Aykutlu Adalı’ya teşekkür ederken bu çalışmalarımızın kamu kurum ve kuruluşları, ilgili sivil toplum kuruluşları tarafından farkındalık ve eğitim amaçlı etkinliklerde materyal olarak yer verilmesi dileğimizdir” sözlerine yer verdi. Çavuş’un konuşmasının ardından kamu spotları ve kısa filmde görev alan isimlere plaket takdim edildi. Kaynak: Nihal ÖZOCAK 499 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Gaziler Günü kutlandı Gaziler Günü kutlandı 21.9.2020
Bir destek de İba’dan Bir destek de İba’dan 21.9.2020
Esnaf son haftada hareketlilik bekliyor Esnaf son haftada hareketlilik bekliyor 21.9.2020
Balıkçının umudu turistte Balıkçının umudu turistte 21.9.2020
Mutfak tüpünden düzenek Mutfak tüpünden düzenek 21.9.2020
Edirne mağlubiyetle başladı Edirne mağlubiyetle başladı 21.9.2020
Ruhsat değiştirmek isteyenlere uyarı Ruhsat değiştirmek isteyenlere uyarı 21.9.2020
Suya yarın kavuşuyoruz Suya yarın kavuşuyoruz 21.9.2020
Akşener’in 3 Trakyalısı Akşener’in 3 Trakyalısı 21.9.2020
Emine Erdoğan’dan Edirne'de ziyareti Emine Erdoğan’dan Edirne'de ziyareti 21.9.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 71
Web Siteleri 115
Facebook 122
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 335 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu feryadı duyan olur mu dersiniz
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Edirne Bağcılık Kooperatifi
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Bir zamanlar…
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.