Edirne 23°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
ETB fuardan memnun - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
ETB fuardan memnun 10.2.2020 - 10:00:06
ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, ETB üyelerinin, İzmir’de bu yıl 15'incisi düzenlenen AGROEXPO 2020’den Edirne’ye memnun döndüğünü söyledi. Öztürk, ETB üyelerinin tarım ve hayvancılık sektörünün geleceği ile ilgili bilgi edinme fırsatı yakaladığını belirtirken; “Trakya’daki tarımı daha ileri noktaya götürmek gibi amaçlarımız var” dedi. Öztürk, ETB üyelerinin tarım ve hayvancılık sektöründe gelişimlerinin devam etmesi amacıyla organizasyonlara katılmaya devam edeceklerini de ifade etti.ETB fuardan memnun

Edirne Ticaret Borsası (ETB), İzmir’de bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndan (AGROEXPO 2020) memnun döndü. 7 Şubat Cumartesi günü fuarı ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve borsa üyelerinden yaklaşık 130 kişinin katıldığı heyet ile ziyaret eden ETB, tarım ve hayvancılık sektörünün geleceği ile ilgili bilgi edinme fırsatı yakaladı.

ETB heyeti, fuarın ardından Edirne’ye geri dönüş yaparken; ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, fuarla ilgili izlenimleriyle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Öztürk, ETB’nin fuar gibi organizasyonlara aylar öncesinden plan yaparak katıldıklarını söylerken; “Yoğun bir kalabalıkla gerçekleştirdiğimiz fuarlar olduğu için hata olmaması, memnuniyetin yüksek olması açısından her türlü detayı organize ediyoruz. Organizasyonun sonunda üyelerimizle görüştüğümde; kendilerinde ciddi bir memnuniyet var. Bu da bizleri çok mutlu ediyor” ifadelerine yer verdi.

Öztürk, ETB’nin fuarlara katılmasındaki amaçlara dikkat çekerken; “Biz fuarların özellikle üyelerimizin işlerinin gelişimi açısından, yeni teknolojileri görmeleri açısından, kaynaşmaları açısından çok faydalı olduğunu gözlemliyoruz. Bu fuarda da tarım ve hayvancılıktaki yeni gelişmeleri ve yeni teknolojileri çok yakından izleme şansı bulduk. Aynı zamanda firmaların da fuara özgü kampanyaları vardı. İhtiyacı olanlar orada alışveriş de yaptılar. Gerekli indirimlerin yapılması da ayrı bir kazanım oldu” dedi.

“Trakya tarımını ilerletmeyi amaçlıyoruz”

Türkiye ölçeğine bakıldığında Trakya bölgesinde yapılan tarım faaliyetlerinin ileri düzeyde olduğunu söyleyen Öztürk; “Diğer taraftan da, ‘Biz tarımı iyi yapıyoruz’ diyerek gelişime kapanmamız da çok doğru değil. Çünkü her yıl yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Bunları da takip etmemiz gerekiyor. Bizim fuar organizasyonlarımızda, özellikle bu gelişmeleri görerek; işlerimize entegre edip fayda sağlanması ve Trakya’daki tarımı daha ileri noktaya götürmek gibi amaçlarımız da var. Bu anlamda da çok faydalı olduğunu düşünüyorum” sözlerine yer verdi.

“Edirne çiftçisi ihtiyaçları biliyor”

Öztürk, tarımda verimin yakalanabilmesi için yapılması gerekenler olduğunu söylerken; “Yönetebildiğimiz kısımlar var, yönetemediğimiz kısımlar var. Örneğin; iklim kısmı yönetemediğimiz bir kısım. Ama bitkinin ihtiyacı, iyi bakım, işlemleri zamanında yapmak konuları önemli olan kısımlar. Bunları da Trakya çiftçisi, Edirne çiftçisi çok iyi biliyor. Bu konularda da yeni çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaları da yaptığımız bilgilendirme toplantılarıyla üyelerimize aktarıyoruz” dedi. Öztürk, ETB üyelerinin tarım ve hayvancılık sektöründe gelişimlerinin devam etmesi amacıyla organizasyonlara katılmaya devam edeceklerini de ifade etti. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 594 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Mutfak tüpünden düzenek Mutfak tüpünden düzenek 21.9.2020
Edirne mağlubiyetle başladı Edirne mağlubiyetle başladı 21.9.2020
Ruhsat değiştirmek isteyenlere uyarı Ruhsat değiştirmek isteyenlere uyarı 21.9.2020
Suya yarın kavuşuyoruz Suya yarın kavuşuyoruz 21.9.2020
Akşener’in 3 Trakyalısı Akşener’in 3 Trakyalısı 21.9.2020
Emine Erdoğan’dan Edirne'de ziyareti Emine Erdoğan’dan Edirne'de ziyareti 21.9.2020
Korona satışları patlattı Korona satışları patlattı 21.9.2020
Şallı: Uzaktan eğitim bize çok uzak Şallı: Uzaktan eğitim bize çok uzak 21.9.2020
Paris’i fetheden kare Paris’i fetheden kare 21.9.2020
EDİRNE 2 GÜN SUSUZ EDİRNE 2 GÜN SUSUZ 19.9.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 71
Web Siteleri 115
Facebook 122
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 335 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu feryadı duyan olur mu dersiniz
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Edirne Bağcılık Kooperatifi
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Bir zamanlar…
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.