Edirne -5°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
ETB fuardan memnun - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
ETB fuardan memnun 10.2.2020 - 10:00:06
ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, ETB üyelerinin, İzmir’de bu yıl 15'incisi düzenlenen AGROEXPO 2020’den Edirne’ye memnun döndüğünü söyledi. Öztürk, ETB üyelerinin tarım ve hayvancılık sektörünün geleceği ile ilgili bilgi edinme fırsatı yakaladığını belirtirken; “Trakya’daki tarımı daha ileri noktaya götürmek gibi amaçlarımız var” dedi. Öztürk, ETB üyelerinin tarım ve hayvancılık sektöründe gelişimlerinin devam etmesi amacıyla organizasyonlara katılmaya devam edeceklerini de ifade etti.ETB fuardan memnun

Edirne Ticaret Borsası (ETB), İzmir’de bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndan (AGROEXPO 2020) memnun döndü. 7 Şubat Cumartesi günü fuarı ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve borsa üyelerinden yaklaşık 130 kişinin katıldığı heyet ile ziyaret eden ETB, tarım ve hayvancılık sektörünün geleceği ile ilgili bilgi edinme fırsatı yakaladı.

ETB heyeti, fuarın ardından Edirne’ye geri dönüş yaparken; ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, fuarla ilgili izlenimleriyle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Öztürk, ETB’nin fuar gibi organizasyonlara aylar öncesinden plan yaparak katıldıklarını söylerken; “Yoğun bir kalabalıkla gerçekleştirdiğimiz fuarlar olduğu için hata olmaması, memnuniyetin yüksek olması açısından her türlü detayı organize ediyoruz. Organizasyonun sonunda üyelerimizle görüştüğümde; kendilerinde ciddi bir memnuniyet var. Bu da bizleri çok mutlu ediyor” ifadelerine yer verdi.

Öztürk, ETB’nin fuarlara katılmasındaki amaçlara dikkat çekerken; “Biz fuarların özellikle üyelerimizin işlerinin gelişimi açısından, yeni teknolojileri görmeleri açısından, kaynaşmaları açısından çok faydalı olduğunu gözlemliyoruz. Bu fuarda da tarım ve hayvancılıktaki yeni gelişmeleri ve yeni teknolojileri çok yakından izleme şansı bulduk. Aynı zamanda firmaların da fuara özgü kampanyaları vardı. İhtiyacı olanlar orada alışveriş de yaptılar. Gerekli indirimlerin yapılması da ayrı bir kazanım oldu” dedi.

“Trakya tarımını ilerletmeyi amaçlıyoruz”

Türkiye ölçeğine bakıldığında Trakya bölgesinde yapılan tarım faaliyetlerinin ileri düzeyde olduğunu söyleyen Öztürk; “Diğer taraftan da, ‘Biz tarımı iyi yapıyoruz’ diyerek gelişime kapanmamız da çok doğru değil. Çünkü her yıl yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Bunları da takip etmemiz gerekiyor. Bizim fuar organizasyonlarımızda, özellikle bu gelişmeleri görerek; işlerimize entegre edip fayda sağlanması ve Trakya’daki tarımı daha ileri noktaya götürmek gibi amaçlarımız da var. Bu anlamda da çok faydalı olduğunu düşünüyorum” sözlerine yer verdi.

“Edirne çiftçisi ihtiyaçları biliyor”

Öztürk, tarımda verimin yakalanabilmesi için yapılması gerekenler olduğunu söylerken; “Yönetebildiğimiz kısımlar var, yönetemediğimiz kısımlar var. Örneğin; iklim kısmı yönetemediğimiz bir kısım. Ama bitkinin ihtiyacı, iyi bakım, işlemleri zamanında yapmak konuları önemli olan kısımlar. Bunları da Trakya çiftçisi, Edirne çiftçisi çok iyi biliyor. Bu konularda da yeni çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaları da yaptığımız bilgilendirme toplantılarıyla üyelerimize aktarıyoruz” dedi. Öztürk, ETB üyelerinin tarım ve hayvancılık sektöründe gelişimlerinin devam etmesi amacıyla organizasyonlara katılmaya devam edeceklerini de ifade etti. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 284 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
O muhtara ödül O muhtara ödül 22.2.2020
Rapor aldı, duruşmaya gelmedi Rapor aldı, duruşmaya gelmedi 22.2.2020
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.