Edirne 6°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Unutulan servetin sahibini buldular - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Unutulan servetin sahibini buldular 28.1.2020 - 10:23:29
Edirne’de güvenilir esnaflığını önemini ortaya çıkaran bir olay meydana geldi. Miss Döner işletmesine yemek yemek amacıyla eşiyle birlikte gelen Burhan Tüfekçi, işletmede çantasını unuttu. İşletme sahibi Kerim Durmaz’ın oğulları Emrah ve Yunus Durmaz’ın polis nezdinde açtığı çantadan yaklaşık yarım milyonluk servet çıkarken; Durmaz kardeşler, Çorlu’da yaşadığını tespit ettikleri Tüfekçi’ye ulaşarak çantayı teslim etti. Emrah Durmaz, yaşananları GÜNDEM’e anlattı.Unutulan servetin sahibini buldular

Edirne’de her geçen gün artan turizm yatırımları ve turist sayısı, güvenilir esnaflığın da önemini ortaya çıkarıyor. İstasyon Mahallesi’nde Olin Kavşağı’nda hizmet veren Miss Döner adlı bir işletmede, vatandaşlara örnek olacak bir olay yaşandı. 25 Ocak Cumartesi günü işletmeye gelen 2 müşteri, yemeğin ardından kalktıkları masada çanta unuttu. İşletme personeli, çantanın unutulduğunu fark edince, işletme sahibi Kerim Durmaz’ın oğulları Emrah ve Yunus Durmaz’a haber verdi. Durmaz kardeşler, bir süre çanta sahibinin işletmeye geri dönebileceğini düşünerek beklerken; hiç kimsenin geri dönmemesi üzerine sahibine ait bilgilerin yer alabileceği ihtimaliyle çantayı açtılar.

Çantada yüklü miktarda para olduğunu gören Durmaz kardeşler, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’ne konuyu bildirirken; polislerin işletmeye gelmesiyle çantadan adeta bir servet çıktı. Çantayı açan ekipler, 37 bin Euro’nun yanı sıra Türk Lirası ve Bulgar Levası’nın bulunduğu yüklü miktarda nakitle karşılaştırken; çantadan çıkan 3 adet küçük boyutlu çantadan da çok sayıda altın ve altından yapılma ziynet eşyası çıktı. Çantada ayrıca 2 adet Bulgaristan pasaportu ve bir adet araç ruhsatı bulunduğunu tespit eden Durmaz kardeşler, araç ruhsatından ulaştıkları çanta sahibi Burhan Tüfekçi’ye servet değerindeki çantayı polis gözetiminde teslim ederken; örnek bir vatandaşlık görevine imza attılar.

Emrah Durmaz, Miss Döner işletmesinde yaşanan olayla ilgili GÜNDEM’e açıklamalarda bulundu. Durmaz, Cumartesi günü işletmesine geldiğinde personelinin bir çanta bulduğunu söylerken; “Biz de bir müddet bekledikten sonra açmaya karar verdik. Çünkü içinde sahibine ulaşabileceğimiz kimlik ya da bir bilgi olabileceğini düşündük. Çantayı açtıktan sonra içinde yüklü bir miktarda para olduğu gördük. Hemen polise haber verdik. Yanlış bir şey olmasını istemediğimiz için paraya dokunmadık. Polis gelince çanta tamamen açıldı ve içinde paranın yanı sıra ziynet eşyaları da olduğunu gördük. Polis nezdinde para sayıldı. 15-20 civarında altınla birlikte altın küpeler ve yüzükler, 37 bin Euro’nun yanı sıra Türk Lirası ve Leva da vardı. Çantada toplam 400 bin TL’yi bulan bir miktar olduğunu tahmin ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Çorlu’dan geri döndü”

Durmaz, çantanın içinden 2 adet Bulgaristan pasaportu ve araç ruhsatının da çıktığını açıklarken; “Araç ruhsatından sigorta poliçesine baktım ve sigorta poliçesinden misafirimizin işletmemizde çantasını unuttuğunu belirterek telefon numarasını istedim. Onlar da ilgilendiler ve numarayı bize verdiler. Biz de çantanın sahibini aradık. Çorlu’da yaşayan çanta sahibi de işletmemize geri döndü ve saat 18.00 civarında çantayı kendisine polis nezdinde teslim ettik” dedi.

“Çok mutlu oldu”

Çanta sahibi Burhan Tüfekçi’nin çok mutlu olduğunu söyleyen Durmaz; “Çantayı teslim ettiğimizde çok mutlu oldu. Sonuçta burası bir işletme ve başka birisi otursa belki de çantasını alıp da gidebilirdi. O anda biz de gözümüzden kaçırabiliriz. Bu tarz şeyler çok yaşanabiliyor. Daha önce de cüzdanını unutan müşterilerimiz olmuştu. Onları da kendilerine teslim etmiştik. Çantayı teslim ettiğimizde de çok teşekkür etti. İşletmemize sık sık geleceğini söyledi” sözlerine yer verdi. 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 569 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 4 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
O muhtara ödül O muhtara ödül 22.2.2020
Rapor aldı, duruşmaya gelmedi Rapor aldı, duruşmaya gelmedi 22.2.2020
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.