Edirne 20°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
10 Ocak’ta da görev başında - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
10 Ocak’ta da görev başında 11.1.2018 - 10:14:22
Edirne Valiliği ve Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Edirne’deki basın emekçilerine verilen kahvaltıda basın emekçileri görevlerinin başında yer aldılar. Edirne Valisi Günay Özdemir ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın konuşmaları sırasında görevlerine devam eden basın emekçiler, kendilerine ait özel günde çalışmak zorunda kaldılar.10 Ocak’ta da görev başında
Edirne Valiliği ve Edirne Belediye Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Edirne’deki basın emekçileriyle kahvaltıda buluştu. Kahvaltıda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Edirne’deki basın emekçileri, düzenlenen özel kutlama kahvaltısında da görevlerinin başında yer aldılar. Kahvaltıya Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Uğur Ülgen, Basın İlan Kurumu Edirne Şube Müdürü Ebubekir Günel, Edirne Valiliği Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ender Aydın ve Edirne Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Selim Bilginkaya ile Edirne’de görev yapan bazı basın emekçileri katıldılar.
Kahvaltılı kutlama töreninde konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde şahsım ve Edirne halkı adına bugüne kadar göstermiş olduğunuz emekler, verdiğiniz mesailer, hassasiyetler ve elbette halkın doğru haber alma hakkını teslim eden yaklaşımınız içi teşekkür ediyor, gününüzü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.
Edirne’nin yerel gazeteleriyle ve basın emekçileriyle günün zaman dilimindeki mesai saatleri içerisinde birçok kez karşılaştığını belirten Gürkan; “Bazen birbirimizi görmediğimizde özlediğimiz bir kent. Tabi Edirne’nin gerçekten o medeni tavrı, medeniyetler bileşkesi kent olma özelliği, insanların birbirine gösterdiği o samimi yaklaşımlar ve en güzel taraflarından biri de kızsak da öfkelensek de sevinsek de birbirimizle olan selamımızı, diyaloğu kesmemek, o iletişim ağını hiçbir zaman koparmamak ve bunu sürdürmek çok önemlidir. Elbette siyasetçiliği, yöneticiliği, her şeyi bir tarafa bırakıp bir insan olarak dahi insanlar hep hoşlandığı, desteklendiği, övüldüğü şeyler istiyor. Ama böyle bir dünya yok. Elbette istiyoruz ki hepimizi yaptığımız işlerle, yaşam tarzımızla, davranışlarımızla hep övünelim, takdir edilelim, beğenilenim. Ama tüm dünyada egemen olan bir kural var. Karşıtlık ilkesi, iyiyi tanımlamak için kötüye ihtiyacımız var. Siyahı tanımlamak için beyaza, kısayı tanımlamak için uzuna ihtiyacımız var. Dolayısıyla iyilerin ortaya çıkması için kötülere de ihtiyacımız var. Sadece insan olarak değil, haber anlamında da böyle. Olumlunun ortaya çıkması için olumsuza da ihtiyacımız var. Ben tüm basın emekçilerine, çalışanlarımıza ve 10 Ocak’ta özellikle sahada çalışan arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi bir kez daha kutluyorum. Yazdığınız, yazmadığınız, yazamadığınız her şey için var olun. Gününüz kutlu olsun” dedi.

“İdareciler Günü geri planda kaldı”
Gürkan’ın konuşmasının ardından bir konuşma da Edirne Valisi Günay Özdemir, 10 Ocak tarihinin hem İdareciler Günü hem de Çalışan Gazeteciler Günü olduğuna dikkat çekerek; “İdarecilerin ve gazetecilerin aynı günü beraber kutlamaları bizim için gerçekten çok anlamlı. Son günlerde Çalışan Gazeteciler Günü, toplumsal anlamda toplumun daha duyarlı olduğu bir gün haline geldi. İdareciler Günü de biraz daha geri planda kaldı. Onun için özellikle bugün sabah kahvaltısında sizlerle buluştuk. Akşam da idarecilerle birlikte küçük çaplı da olsa İdareciler Günü’nü kutlayacağız. Aynı güne rastladığı için mecburen bu şekilde bir program yapmak durumunda kaldık. Gelecek günlerde belki Çalışan Gazeteciler Günü ile İdareciler Günü’nü beraber bir şekilde kutlama programı yapma imkânımız olabilir diye düşünüyorum” sözlerine yer verdi.

“Balkanlardaki gazetecileri bir araya getireceğiz”
Özdemir, Edirne’deki gazetecilerin hem ulusal hem de uluslararası anlamda önemli görevler yapan gazeteciler olduğunu söyleyerek; “Ben bundan dolayı bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü Edirne bir serhat şehri ve aynı zamanda da Balkanlarla ilgili önemli faaliyetler yürüten, uluslararası anlamda da ülkeler arası diyaloğun ve iletişimin gelişmesinde çok önemli katkılar sunan bir konumda. Bunu da en önemli, iyi bir şekilde faaliyet yapan gazetecilerimizin vasıtasıyla yapıyoruz. Özellikle bu sene başlattık ve devam ettireceğiz; Balkanlardaki gazetecilerimiz ile Edirne’deki gazetecileri bir araya getirip hem Edirne’de hem de Balkanlarda bu şekilde bir çalışmayı beraber yürütmemiz gerekiyor. Çünkü 600 yıl boyunca, hatta tarih, Edirne’nin ve Balkanların tarihi boyunca, Balkanlarda farklı inanç ve düşüncedeki insanlar birlikte yaşama ve çoğulcu bir şekilde beraber yaşamayı sürdürmüşler. Bundan sonra da beraber yaşamanın en güzel örneklerini verebilecek olan bir konumda yaşıyoruz. Eğer biz bugün bölgemizde birlikte yaşama anlayışını hem bölgemize hem de dünyaya tanıtabilirsek, ben inanıyorum ki dünya ve insanlık barışına da çok önemli katkılar sunacağız. Bu konuda Edirne’deki gazetecilerimize, gazetelerde çalışan bütün arkadaşlarımıza ve Edirne’deki yöneticiler olarak bizlere de çok önemli görevler düşüyor. Biz de bunun farkındayız ve bu konuda elimizden gelen bütün desteği bundan sonra da göstermeye gayret edeceğiz” dedi.

“Razgrad Valisi ile protokol imzaladık”
Özdemir, Balkanlardaki Valiler ve diğer kurumlarla da protokoller imzalamaya başladıklarını açıklayarak; “Özellikle Razgrad Valimiz ile imzaladıktan sonra sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda ilişkilerimizi yoğunlaştırmak konusunda bir çalışma yapacağız. Bunun altyapısını hazırladık. Buraya biraz önce bahsettiğim bölgesel gazetelerin de ilişkilerinin devam etmesinin de programlarını koyacağız. Bundan sonraki çalışmalarınızda da şu ana kadar gösterdiğiniz ilkeli, Edirne’yi ve bölgeyi seven, bölgeye hizmet eden ve tanıtımına katkı yapmaya çalışan gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu gayretlerinizin devam edeceğine inanıyor, tekrar 10 Ocak hem Çalışan Gazeteciler Günü hem de İdareciler Günü olarak günümüz kutlu olsun diyorum” ifadelerine yer verdi. 


Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 546 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 1 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
"Zaman" davası sürüyor 18.7.2018
Evlâd-ı Fâtihân’ın torunları Edirne’de Evlâd-ı Fâtihân’ın torunları Edirne’de 18.7.2018
Bozkurt’tan ‘değişim’ çağrısı Bozkurt’tan ‘değişim’ çağrısı 18.7.2018
Yunan askerlerine tahliye yok Yunan askerlerine tahliye yok 18.7.2018
Okulu, ‘Başpehlivanlar Diyarı’nda Okulu, ‘Başpehlivanlar Diyarı’nda 17.7.2018
Çevreyi kim koruyacak? Çevreyi kim koruyacak? 17.7.2018
Çakırlar komisyona seçildi Çakırlar komisyona seçildi 17.7.2018
15 Temmuz’a ‘özel’ gündem 15 Temmuz’a ‘özel’ gündem 17.7.2018
Düğümü 'ses analizi' çözecek Düğümü 'ses analizi' çözecek 17.7.2018
Kazaya davetiye gibi yol Kazaya davetiye gibi yol 17.7.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 30
Web Siteleri 36
Facebook 63
Twitter 4
Instagram 1
Youtube 3


Ankete 137 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
BEN KAZANDIM, CHP KAYBETTİ
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
EDİRNE’YE KAPI, GÜVERCİNLERE ÖZGÜRLÜK…
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
BUNUN AŞKLA BİR İLGİSİ VAR
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.