Edirne -3°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Başkanlık Güngörmedi’ye teslim - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Başkanlık Güngörmedi’ye teslim 21.1.2020 - 10:42:39
CHP’nin Edirne’de 12 Ocak Pazar günü düzenlediği Merkez İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanlığı’na seçilen Av. Burak Güngörmedi’nin, ilçe seçim kurulundan mazbatasını almasının ardından devir teslim töreni de gerçekleştirildi. CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törende Göngörmedi’ye jlçe başkanlığını teslim eden Nedim İşcan, nezaketi ile takdim topladı. İşcan, İlçe Başkanlığı’nda isimliğini kaldırarak Güngörmedi’nin isimliğini yerine koyarken; Güngörmedi’ye de isminin yazılı olduğu bir kalem hediye etti. Törenin ardından Güngörmedi görevine başladı.Başkanlık Güngörmedi’ye teslim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’ndan devir teslim töreni gerçekleştirildi. 12 Ocak Pazar günü Edirne’de gerçekleştirilen CHP Merkez İlçe Başkanlığı olağan kongresinde CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçilen Av. Burak Güngörmedi, ilçe seçim kurulundan mazbatasını almasının ardından görevini teslim aldı. CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen törene Güngörmedi, törene eşiyle birlikte katılırken; törende CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve CHP Edirne Merkez İlçe eski Başkanı Nedim İşcan katıldılar.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Nedim İşcan, CHP’nin Edirne’deki ilçe kongrelerinin tamamlandığını söylerken; “Bu süreç içerisinde 12 Ocak’ta yapılan seçimde Sayın avukat Burak Güngörmedi, seçilerek merkez ilçe başkanlığı görevini üstlendi. Kendisine bu görevde başarılar diliyorum. Bizim de bir buçuk yıllık çalışma dönemimizde il başkanıma, belediye başkanıma ve değerli yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu arada sevindirici bir olay da yaşıyoruz; yönetimimizden 3 tane arkadaşımız, yeni yönetime geçtiler. 2 tane de eski dönem arkadaşımız tekrar yönetime seçildiler. Onları da tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

İşcan’ın konuşmasının ardından törende bir konuşma da Av. Burak Güngörmedi yaptı. Güngörmedi, konuşmasında resmi olarak mazbatasını almasının ardından CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı görevini de Nedim İşcan’dan devralacağını söylerken; “Bugün makama geçiyorum ve bugünden itibaren çalışmaya başlayacağım. Ekibimle birlikte 2-3 günlük süreçte örgütlenme aşamamızda fikir birliğinde bulunduk ve birazdan çalışmaya başlayacakmış gibi hazırız. Enerjimiz, azmimiz, isteğimiz en üst seviyede ve buradan sadece şöyle bir seslenişte bulunmak istiyorum; bana kimse soru işaretleriyle yaklaşmasın. Çünkü ben kimseye soru işaretleriyle yaklaşmayacağım. Ben herkese sarılacağım, herkesi bu partide bekleyeceğim. Bu kapı açık olacak. Tek isteğim bana destek olunmasıdır. Köstek olmaya çalışanları da anlayışla karşılayacağım ama benim isteğim CHP’nin merkez ilçede birbiriyle sarılması ve yol arkadaşlığı yapmasıdır” dedi.

“CHP en eski 10 partiden biridir”

Güngörmedi’nin konuşmasının ardından törende bir konuşma da Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptı. Gürkan, konuşmasında düzenlenen devir teslim göreninin, CHP’nin geleneklerine yakışır bir şekilde düzenlendiğini belirtirken; “Aslında bu sadece ilçe başkanlığı ve yönetiminin devir teslimi değil; bir bayrağın da devir teslimidir. Bugün aynı zamanda Nedim İşcan’ın bir dönem yürüttüğü merkez ilçe başkanlığı görevini, genç arkadaşımız bayrağı daha da ileriye taşıyacak bir bütünlüğün devir teslimidir. Çünkü CHP bugün dünyanın en eski 10 siyasi partisinden birisiyse, 96 yıllık koca bir çınarsa az önce gördüğünüz sevginin, saygının, kardeşliğin, dostluğun ve politik birlikteliğin, aynı bakış açısının, aynı hedefe yürümenin, vurgu yapmanın bir birlikteliğidir. O yüzden ben, Nedim İşcan ve değerli ekibine bugüne kadar partimize yapmış oldukları katkılar için yürekten teşekkür ediyorum. Kendileriyle beraber 31 Mart seçimlerini yaptık. 2018’de gerçekleştirilen milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yine hep beraberdik. Bu tabi ki bununla sınırlı değil; ondan önce de beraberdik. Burak Güngörmedi, adaylık konuşmasında 10 yıllık parti üyesi olduğunu söylemişti. Avukatlığa başladığı gibi partiye üye olduğunu anlıyoruz. En büyük kazanım budur. Sevgili Burak Güngörmedi ve ilçe yönetim kurulumuza başarılar diliyorum. İnanıyorum ki Nedim İşcan ve yönetiminden aldıkları bayrağı daha da ileriye taşıyacaklar. Hepimiz gibi günü geldiğinde de o bayrağı daha da yukarılara çıkaracak yeni ekiplere bu görevleri gönül rahatlığıyla devredip, partimizden kopmadan yeni yollar çizeceğiz” sözlerine yer verdi.

Başarı diledi

Gürkan’ın konuşmasının ardından törende bir konuşma da CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptı. Pekcanlı, konuşmasında güzel bir devir teslim töreninin gerçekleştirildiğini söylerken; “Nedim İşcan, görevi Burak Güngörmedi’ye devrediyor. Nedim İşcan daha önce Fevziye Kirezci yönetiminde yönetim kurulu üyesiydi. Daha sonra Ediz Ün ilçe başkanı oldu ve milletvekilliği adaylığı için istifa etmesinin ardından sorumluluğu Nedim İşcan aldı. İlçe başkanlığı görevini uzun süredir Nedim İşcan yürütüyor. Çok güzel bir yerel seçim yaşadık. Sıkıntılar da çektik ama gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim; Nedim İşcan gibi birçok ilçe başkanı tanıdım ama bu kadar mütevazı, ağırbaşlı tanımadım. İl başkanlığı katına çıkarken mutlaka odasına uğramak zorunda hissettirdi. O odaya girmeden il başkanlığına hiçbir zaman çıkmadım. Nedim İşcan’a da bundan sonraki siyasi yaşamına bizlerden kopmadan devam edeceği için teşekkür ediyorum. Burak Güngörmedi’ye de bundan sonraki görevinde başarılar diliyorum” dedi.

İşcan’dan nezaket örneği

Konuşmaların ardından Güngörmedi, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’na giderek, Nedim İşcan’dan görevini teslim aldı. İşcan, Güngörmedi’yi tebrik ederken; makamdaki isimliğini de kaldırarak Güngörmedi’nin isimliğini yerine koydu. İşcan, Göngörmedi’ye ayrıca isminin yazılı bulunduğu bir adet kalem de hediye etti. 

 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 245 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Akşener bu açıklamaya ne diyecek? Akşener bu açıklamaya ne diyecek? 24.2.2020
4’üncü kez Suiçmez 4’üncü kez Suiçmez 24.2.2020
Şehitleri buluşturan proje Şehitleri buluşturan proje 24.2.2020
Kışlıklar elde kaldı Kışlıklar elde kaldı 24.2.2020
Temiz galibiyet Temiz galibiyet 24.2.2020
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.