Edirne 7°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Gürkan adayını açıkladı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Gürkan adayını açıkladı 21.1.2020 - 10:39:14
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 9 Şubat Pazar günü düzenlenmesi planlanan CHP Edirne İl Başkanlığı olağan kongresi öncesi destekleyeceği il başkan adayını açıkladı. Gürkan, CHP Edirne İl Başkanlığı olağan kongresine doğal delege olarak katılacağını söylerken; “Benim adayım Fevzi Pekcanlı’dır. Bir dönem daha arkadaşımızla devam etmek istiyorum” dedi.Gürkan adayını açıkladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi’nin görevini teslim aldığı törende yaptığı konuşmada, CHP Edirne İl Kongresi’nde destekleyeceği İl Başkan Adayını açıkladı. 9 Şubat Pazar günü düzenlenmesi beklenen İl Kongresi öncesi açıklamalarda bulunan Gürkan, CHP üyesi olmakla ilgili de düşüncelerini belirttiği konuşmasında, CHP Edirne İl Başkanlığı için de destek vereceği ismi açıkladı. Gürkan, CHP üyesi olmanın bir unvana, göreve, sıfata bağlı olmadığını söylerken; “Gerçek anlamda CHP’li olmak, hiçbir sıfatı olmasa da bu partinin en büyük unvanı olan parti üyeliği sıfatıyla bütün çalışmalara yürekten katılabilmektir. Eğer CHP üyesiyseniz başka bir unvana ihtiyacınız yoktur. O unvan sizin için en değerli unvandır. Çünkü mayasının temelleri Kurtuluş Savaşı’nda atılan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran bir partinin üyesisinizdir. Bundan daha büyük bir unvan olmadı, olamaz da. Diğerlerinin hepsi gelip geçicidir. Bu partide çok başkanlar, milletvekilleri, belediye başkanları geldi geçti ama kalıcı olan bir tek unvan var, CHP üyeliğidir. Onun ötesi parti içerisinde hepimiz zaman zaman farklı unvanları kazanmış olabiliriz. Ama bunlar geçicidir. Parti üyeliği ömür kadar uzundur, en değerli olan da budur” ifadelerine yer verdi.

CHP’nin zaman zaman parti içinde birçok isme çeşitli görevler verdiğini belirten Gürkan; “Ama bu görevlerin sonu var. Sonu olmayan tek görev CHP üyeliğidir. Gerçek CHP’liler de bu bilinçle hareket edenlerdir. Bu parti geçmişte şunu da çok gördü; CHP üyeliğini belli yerlere sıçrama olarak görenler de var. Belli noktalara atlamaya çalışanlar var. Partimiz zaman zaman bu tiplerle karşılaşmıştır. Yanıldığımız da olmuştur. Biz onu gerçek parti üyesi diye seçmişizdir ama seçildikten sonra başka yerlere gitmiştir. Bizler de hata yapmışızdır. Ama üyelerimizin büyük bir çoğunluğu artık geçmişteki hatalardan ders alarak gelecekte bunları yapmayacaktır. Ben bundan eminim. O geçmiş hatalar hepimize ciddi dersler vermiştir. O yüzden bundan sonra yapacağımız tüm seçimlerde partiye emek vermiş, partiyle gönülden bağlı, partinin kendisine ihtiyacı olduğu her ortamda, her alanda ve çalışmada parti çalışmaları içerisinde yer almış neferlerle yürüyeceğiz. Benim, parti olarak en çok ihtiyaç duyduğum zamanda arkadaşım kahvede oturuyorsa, tatile gidiyorsa, gezmeye ve eğlenmeye vakit ayırıyorsa kusura bakmayacak” dedi.

“Kimlerle yol yürüyeceğiz?”

Gürkan, CHP’nin partiye emek verenlerle yürümeye devam edeceğini söylerken; “ Kimlerle yol yürüyeceğiz? Her zaman CHP için yürümekten yorulmayanlarla, ter akıtanlarla, emek verenlerle, kendisinin, çocuklarının, ailesinin zamanını partisi için harcayanlarla yol yürüyeceğiz. Hiç kimse demagoji ile bu işlerin üzerinden geleceğini zannetmesin. CHP köklü bir partidir, ulu bir çınardır. Zaman zaman yaprak dökeriz, zaman da yorulan dallarımız da kırılır düşer yerlere ama kök, hep köktür. O kök, aynı Mustafa Kemal Atatürk’ün bize çizdiği yol gibi dimdik ayaktadır ve sonsuza dek ayakta kalacaktır. CHP’nin yolu hep açıktı, hep de açık olacak. CHP’liler, kendilerinden çok memleketini, devletini, ülkelerini, en son kendilerini düşünen insanlardır. Bu parti, geçmişte de, bugün de, mutlaka gelecekte de kendini partinin ve ülkenin üzerinde görenleri yaşamış ve yaşayacaktır. Ama emin olun ki onların bu partideki yeri kâğıt üzerinde bir üyelikten ibaret kalmıştır ve kalacaktır” sözlerine yer verdi.

Adayını açıkladı

Gürkan, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının, Gürkan’ın yaptığı konuşmada CHP Edirne İl Başkanlığı olağan kongresinde aday olmayı düşünen isimlerle ile ilgili özel bir mesaj verip vermediğini sorması üzerine cevap veren Gürkan; “Bu dönem, Merkez ilçe ve Süloğlu kongreleri hariç diğer kongrelere yoğunluktan dolayı katılamadım. En son yapılan Havsa kongresine de yurtdışında olduğumdan dolayı katılamadım. Bu dönemde belediye ile ilgili çok fazla çalışmalar var. Konuşmamda bir mesaj vermedim. Ben siyasette hep açık konuştum. Siyasette hep taraf oldum, bundan sonraki yaşamımda da öyle olmaya devam edeceğim. Kendi yönetim tarzım da budur. Söylediklerim çok nettir. CHP, sadece kendinize ikbal aradığınız bir parti değildir. Hangi parti olursa olsun, bir partinin üyesine en çok ihtiyaç duyduğu dönem, diğer partilerle yarıştığı dönemdir. Şu anda bir yarış yok. Birçok üyemiz buradalar. Ama öyle yüzler görüyoruz ki genel seçimlerde, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, yerel seçimlerde, referandumda yok. Bu arkadaşlarımız ne zaman var? Sadece örgüt seçimlerinde varlar. Kimse saf değil, herkes görüyor. CHP’liler, bunları görebilme yeteneğine sahip partililerdir. İlçe kongrelerimizin hepsi bitti. Bir sorun olmazsa 9 Şubat’ta il kongremiz var. İl kongresinde ben doğal delegeyim ve benim adayım Fevzi Pekcanlı’dır. Bir dönem daha arkadaşımızla devam etmek istiyorum” dedi.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 320 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
O muhtara ödül O muhtara ödül 22.2.2020
Rapor aldı, duruşmaya gelmedi Rapor aldı, duruşmaya gelmedi 22.2.2020
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.