Edirne 7°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Demirkıran güven tazeledi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Demirkıran güven tazeledi 20.1.2020 - 10:40:26
Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı tarafından 6’ncısı düzenlenen olağan il kongresinde mevcut il başkanı Ali Erhan Demirkıran güven tazeledi. Demirkıran, tek liste ile aday olduğu seçimlerde yeniden il başkanlığı görevine seçildi. Demirkıran, kongrede gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye siyasetini, Kırkpınar Er Meydanı’na benzetirken; iktidar partisinin işini ya Saadet Partisi’nin tarif ettiği şekilde yapacağını, ya da kispete vurarak yenilgiyi kabul edeceğini söyledi.Demirkıran güven tazeledi

Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı, 6’ncı olağan kongresini gerçekleştirdi. Keyif Düğün Salonu’nda düzenlenen olağan kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Bülent Kaya ve Mustafa İriş, Edirne ve Kırklareli İl Başkanları, siyasi partilerden davetliler, mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile parti üyeleri katıldılar.

Divan Heyeti’nin seçimi ile başlayan kongrede İstiklal Marşı okunurken; kongrenin açılış konuşmasını Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran yaptı. Demirkıran, konuşmasında Türkiye siyasetini Kırkpınar Er Meydanı’na benzetirken; “Bizim güreşlerde kispete vurmak diye bir deyim vardır. Güreşler yapılır, biri yener, diğeri yenilir. Yenileceğini anlayan pehlivan kispete vurur. Kıspete vurmak; ‘Beni daha fazla ezme, ben bu işi yapamayacağım’ demektir. Hakem de, rakip de bunu anlar ve güreş biter. Ya bu işi Saadet Partisi’nin tarif ettiği şekilde düzgün yapacaklar, ya da kispete vurulacak. İşte böyle bir er meydanındayız” dedi.

Demirkıran’ın konuşmasının ardından kongrede yönetim kurulu, denetim kurulu ve bütçe raporları okunarak ibra edildi. Kongrede birer konuşma da Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Bülent Kaya yaptı. Konuşmaların ardından kongrede seçimlere geçildi. Kongrede Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı’na yeniden aday olan Ali Erhan Demirkıran, tek liste ile seçimlere katılırken; İl Yönetim Kurulu üyeliği adaylarında Recep İriş, Şener Yüzer, Selim Kaya, Sinan Ersin, Cemal Kaya, Kadir İriş, Hüseyin Keçeci, Mustafa Tekin, Durali Yılmaz, Mesut Çınar, Hüseyin Es, Abdullah Çakır, İsmail Yüksel, Faruk Demir, Seydi Çelebi, İbrahim Karaçalı, Can Ürenli, Ali Binkay, Necdet Kula, Yavuz Selim Korkmaz, Ramazan Birol, Ali Aksu, Yusuf Devecioğlu, Olcay Kahraman, Nuri Terzi, Erdoğan Kuzucu, Mehmet Ter, Şaban Topçu ve Yücel Kuzu yer aldılar.

Demirkıran yeniden seçildi

Kongrede Demirkıran’ın İl Disiplin Kurulu Üyeliği adaylarında Abdullah Tekin, Recep Çınar, Hasan Halil Öge, Ahmet Tosun, Emsal Çelebi, Mehmet Toparlak, Mehmet Emin Kaya, Bilal Akpınar, Ahmet Taşçıoğlu ve Zeynel Değirmendereli; Büyük Kongre Delegeliği adaylarında Şener Yüzer, Ali Erhan Demirkıran, Sinan Tekin, Şaban Kaya, Recep İriş, Ahmet Köseler, Recai Taşkın ve Mehmet Akif İriş; Büyük Kongre Yedek Delegeliği adaylarında da Selim Kaya, Mehmet Sevinç, Selim Tekin ve İsmail Yüksel yer aldılar. Seçimlerin sonucunda Demirkıran ve yönetimi, yeniden Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı’na seçildiler. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 238 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
O muhtara ödül O muhtara ödül 22.2.2020
Rapor aldı, duruşmaya gelmedi Rapor aldı, duruşmaya gelmedi 22.2.2020
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.