Edirne 20°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
‘Demokrat’lar yönetime talip - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
‘Demokrat’lar yönetime talip 10.1.2018 - 15:32:30
TMMOB Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesi’nin 12’nci olağan genel kurulunda yönetime aday olduklarını açıklayan Trakya Demokrat Makine Mühendisleri Topluluğu, düzenlediği toplantı ile basına açıklamalarda bulundu. Topluluk adına açıklama yapan Erhan Yönel; “Seçim gününe kadar meslektaşlarımızın ayaklarına kadar gidip onlarla teker teker görüşerek ortak, güzel ve demokrat bir listeyi Trakya içinden çıkarmayı düşünüyoruz” dedi.‘Demokrat’lar yönetime talip
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesi’nin 13-14 Ocak tarihlerinde gerçekleştireceği 12’nci olağan genel kurul öncesinde adaylığını açıklayan mevcut başkan Mehmet Efe’nin ardından Trakya Demokrat Makine Mühendisleri Topluluğu da dün düzenlediği basın toplantısı ile yönetime aday olduklarını açıkladılar. Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesi önceki dönem başkanı Aziz Avukatoğlu’nun yanı sıraKerim Burak Tünay, Erhan Yönel, Murat Muranlı ve Fatih Çimen’in gerçekleştirdiği basın toplantısına destek vermek amacıyla Gürkan Güneser, Metin Özaydınlık, Ruhan Timur da katıldılar. Toplantıda Trakya Demokrat Makine Mühendisleri Topluluğu adına basın açıklamasını Erhan Yönel okudu. Yönel, Oda'nın Edirne Şubesi'nin Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Lüleburgaz ve Keşan temsilcilik alanlarında bulunan üyelerle birlikte yönetilmesi gerektiğini söyleyerek; “Bölgede il il, ilçe ilçe temsilcilik etkinlik alanlarını gezerek, toplantılar yaparak, üyeleri yerinde ziyaret ederek üyelerin yönetime doğrudan katılımının mekanizmalarını yaratmaya çalışan, bir yönetim kurulu listesi dayatmadan, üyelerin katılımıyla birlikte oluşturmak amacıyla alternatif bir çalışma grubu oluşturmuş Trakya Demokrat Makina Mühendisleri olarak, 12'inci çalışma döneminde Makina Mühendisleri Edirne Şube'yi üyelerle birlikte yönetmeye adayız. Birlikte üretmek ve birlikte yönetmek üzere tüm üyelerimizi Edirne Şube'ye sahip çıkmaya çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Emek ve halktan bir anlayışla yola çıktık”
Yönel, Türkiye’deki mevcut iktidarın TMMOB ve odaları başta olmak üzere tüm demokratik kitle örgütlerine yönelik siyasi ve ekonomik baskılarının artarak devam ettiğini söyleyerek; “Kuvvetler ayrılığı ilkesinin ve yargı bağımsızlığının tamamen ortadan kaldırıldığı, adalete güven duygusunun bittiği bir iklimde yaşıyoruz. Biz insanı, emeği, doğayı, barışı temel alan, emekten ve halktan yana anti-emperyalist, yurtsever, demokrat bir anlayışla yola çıktık. Halkımız ve ülkemiz aleyhine şekillenen tüm politikalara karşı ülkemize, bölgemize, mesleğimize ve meslektaşlarımıza sahip çıkma kararlılığında olacağımızı belirtmek isteriz” dedi.

“Mesleğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz”
Yönel, Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesi’nde Trakya Demokrat Makine Mühendisleri olarak her zaman ülkenin ve halkın çıkarlarını savunacaklarını söyleyerek; “Bağımsız, demokratik, laik, üreten ve eşit paylaşan bir Türkiye için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu anlayış doğrultusunda öncelikli görev, Makine Mühendisleri Odası Edirne Şubesi Üyesi demokrat meslektaşlarımıza düşmektedir. Üyelerimizi MMO Edirne Şube Merkezi'nde 13 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan genel kurulumuzda ve 14 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerde ülkemize, halkımıza, mesleğimize ve onurumuza sahip çıkmaya çağırıyoruz” sözlerine yer verdi.

“Mücadele etmek için adayız”
Yönel, Trakya Demokrat Makine Mühendisleri olarak çalışmalarına TMMOB ve MMO’nun demokrat geleneğinin yol göstericiliğinde devam edeceklerini söyleyerek; “Meslektaşlarımızın ekonomik ve demokratik haklarını geliştirme doğrultusunda mücadele etmek için yönetime adayız. Bu düşüncelerle iki yıllık bir dönem için, Trakya Demokrat Makina Mühendisleri olarak, Makina Mühendisleri Odası Edirne Şubesi Yönetim Kurulu adaylığımızı açıklıyoruz” dedi.

“Demokrat bir liste çıkaracağız”
Trakya Demokrat Makine Mühendisleri Topluluğu olarak yönetici sayısı ve başkan adayı ile ilgili sıkıntılarının bulunmadığını söyleyen Yönel; “Bizim amacımız burada tüm meslektaşlarımızın odayı en iyi şekilde yönetmek amacıyla üyenin odası olması şartıyla bu düşünceyle birlikte karar verip ortak bir çalışma grubuyla odamız için en iyi şekilde yapılacakların ortaya çıkacağı bir yönetim kurulu seçiyoruz.  Seçim gününe kadar meslektaşlarımızın ayaklarına kadar gidip onlarla teker teker görüşerek ortak güzel ve demokrat bir liste Trakya içinden çıkarmayı düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Dayatma bir liste değil”
Yönel’in açıklamasının ardından toplantıda söz alan önceki dönem başkanı Aziz Avukatoğlu, seçime liste olarak gireceklerini söyleyerek; “Burada biz Trakya Demokrat Makina Mühendisleri oluşumu olarak 12'inci döneme aday olduk. Bizim yönetmeliğimize göre başkanlık yönetim kurulu seçildikten sonra ilk toplantıda yapılacak gizli oylamayla başkan, başkan vekili, sekreter, sayman ve 3 yönetim kurulu üyesinden oluşur. Bunun için bizim listemiz var. Fakat başkan adayıyla girmedik. Çünkü kimin seçileceği belli olmadığı için girmedik. Bu da dayatma bir liste değil, gerçekten hep birlikte çalışacağımız bir listeyle yönetimi oluşturmak ve kendi arasında kendi yönetim kurulunu oluşturacak bir yönetim kurulu olsun istedik” dedi. 


Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1218 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
"Zaman" davası sürüyor 18.7.2018
Evlâd-ı Fâtihân’ın torunları Edirne’de Evlâd-ı Fâtihân’ın torunları Edirne’de 18.7.2018
Bozkurt’tan ‘değişim’ çağrısı Bozkurt’tan ‘değişim’ çağrısı 18.7.2018
Yunan askerlerine tahliye yok Yunan askerlerine tahliye yok 18.7.2018
Okulu, ‘Başpehlivanlar Diyarı’nda Okulu, ‘Başpehlivanlar Diyarı’nda 17.7.2018
Çevreyi kim koruyacak? Çevreyi kim koruyacak? 17.7.2018
Çakırlar komisyona seçildi Çakırlar komisyona seçildi 17.7.2018
15 Temmuz’a ‘özel’ gündem 15 Temmuz’a ‘özel’ gündem 17.7.2018
Düğümü 'ses analizi' çözecek Düğümü 'ses analizi' çözecek 17.7.2018
Kazaya davetiye gibi yol Kazaya davetiye gibi yol 17.7.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 30
Web Siteleri 36
Facebook 63
Twitter 4
Instagram 1
Youtube 3


Ankete 137 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
BEN KAZANDIM, CHP KAYBETTİ
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
EDİRNE’YE KAPI, GÜVERCİNLERE ÖZGÜRLÜK…
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
BUNUN AŞKLA BİR İLGİSİ VAR
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.