Edirne 24°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Erdem’den sert sözler - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Erdem’den sert sözler 13.1.2020 - 10:03:55
CHP İstanbul eski Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, katıldığı CHP Edirne Merkez İlçe Örgütü kongresinde CHP’den istifa eden Sinan Aygün, İhsan Özkes ve Öztürk Yılmaz’a sert tepki gösterdi. Erdem, hiç kimsenin CHP’nin üstünde olmayacağını söylerken; “Partiyi televizyonlarda rezil ettiler. Bu partinin evlatları, siyasal olarak temsilde güçlü bir şekilde yer alması için mücadele vermeli” dedi.Erdem’den sert sözler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Örgütü’nün olağan kongresine CHP İstanbul eski Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Eren Erdem katıldı. Irmak Düğün Salonu’nda düzenlenen kongrede konuşma yapan Erdem, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaşadığı tartışmayla gündeme gelen Sinan Aygün, CHP'den istifasıyla gündeme gelen emekli müftü ve İstanbul milletvekili İhsan Özkes ve bir dönem CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkanı Yardımcılığı görevinde bulunan Öztürk Yılmaz’a tepki gösterdi.

Erdem, konuşmasında kimsenin CHP’den büyük olmadığını ve partiye kırılmaması gerektiğini söylerken; isim vermeden Sinan Aygün’ü eleştirdi. Erdem, CHP’de bedel ödemenin bir gelenek olduğunu söyleyen Erdem; “Bu partinin kurucu lideri, omuzuna idam fermanları asılmış bir biçimde Samsun’a çıkmıştır. İsmet Paşa harp meydanlarında bedel ödemiştir. Rahmetli Ecevit 12 Eylül faşizmine karşı direndiği için Zincirbozanlarda hapsedilmiştir. Yine bugün bu partinin lideri, genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Artvin’de PKK’nın, Ankara Çubuk’ta da faşist gerici odakların saldırılarının hedefi olmuştur. Bu belki devam edecek ama bunun devam etmesi bizi yıldırmayacak, daha kararlı hale getirecektir. İnancımızı, kararlığımızı büyütecek. Çünkü bir bu mücadelenin sonunda Türkiye’de bir güneş gibi demokrasinin parlayacağını görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

CHP’de parti içi tartışmaların ardından istifa edenlerin olduğuna dikkat çeken Erdem, konuşmasında isim vermeden Aygün’ü eleştirirken; “Hiçbirimiz partinin üstünde değiliz. CHP’nin üstünde kimse yoktur, parti herkesin üstündedir. Hiçbirimizin partiye kırılma hakkı da yoktur. Ama şunu da unutmayacağız. Bugün Recep Gürkan bu partinin çocuğudur, evladıdır, öz evladıdır. Bu salondaki herkes öyle. Başına ne gelirse gelsin bugün nasıl duruyorsam o gün de öyle dururum. Bu parti, bazılarının ensesinden tuttum, hapisten çıkardım, sonra onlar gittiler Ankara’da iki tane kuleden edecekleri kâr yüzünden partiyi televizyonlarda rezil ettiler” dedi.

“Gözün kör olsun”

CHP’den istifa eden emekli müftü ve İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’e de tepki gösteren Erdem, Özkes’in, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen resepsiyona katılımı ve sonrasında sosyal medya paylaşımlarına dikkat çekerken; “Senin gözün kör olsun. Bu parti seni milletvekili yaptı, listelere koydu. Parlamentoya soktu. Ne çabuk kıvırdın döndün de, saray duvarında sünnet emaresi görmeye başladın?” sözlerine yer verdi.

“Anamıza avradımıza sövdü”

Erdem, bir dönem CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Öztürk Yılmaz’a da isim vermeden tepki gösterirken; “Sonra bir de birileri geldi, dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. Partinin bütün imkânları seferber edildi. Sonra bir problem yaşadı arkadaş, neredeyse anamıza avradımıza söven açıklamalar yapmaya başladı. Şimdi bu partide bir bunlar var, bir de hapse bile girse bu partinin bayrağını Silivri duvarlarında taşıyan arkadaşlarımız var. Bu partinin evlatları, siyasal olarak temsilde güçlü bir şekilde yer alması için mücadele vermeli” dedi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 563 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
EDİRNE 2 GÜN SUSUZ EDİRNE 2 GÜN SUSUZ 19.9.2020
Burun kasları bile çaba gösteriyor Burun kasları bile çaba gösteriyor 19.9.2020
Vatandaşa pazar şoku Vatandaşa pazar şoku 19.9.2020
Tek hayali eczanesini açmak Tek hayali eczanesini açmak 19.9.2020
SES’ten TTB’ye destek SES’ten TTB’ye destek 19.9.2020
TIR şoförleri vize sıkıntısı yaşıyor TIR şoförleri vize sıkıntısı yaşıyor 19.9.2020
CHP’den 14 maddelik çağrı CHP’den 14 maddelik çağrı 19.9.2020
Huzurevi’nde korona iddiası Huzurevi’nde korona iddiası 19.9.2020
Maske dolandırıcıları türedi Maske dolandırıcıları türedi 19.9.2020
Dövizcide turist kuyruğu Dövizcide turist kuyruğu 19.9.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 71
Web Siteleri 115
Facebook 122
Twitter 8
Instagram 5
Youtube 14


Ankete 335 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu feryadı duyan olur mu dersiniz
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Edirne Bağcılık Kooperatifi
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Başlıksız yazı
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.