Edirne 16°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Delege sus – pus! - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Delege sus – pus! 13.1.2020 - 09:43:32
CHP Edirne Merkez İlçe Örgütü, olağan kongresini gerçekleştirdi. Burak Güngörmedi ve yönetim kurulu üyeliği adaylarının tek liste ile katıldığı seçimlerde, hiçbir delegenin söz alarak konuşma yapmak istememesi dikkat çekti. Delegelerin söz almaması üzerine kongrede konuşma hakkı bulunmamasına rağmen divan kurulu tarafından söz verilen 24 Haziran seçimlerinde Edirne’den milletvekili adayı olan Yakup Atalay; “Partideki bu katılımsızlığı ve etkisizliği doğru bir düşünce olarak görmüyorum” dedi. Kongredeki seçimlerin sonucunda Güngörmedi ve yönetimi, CHP Edirne Merkez İlçe Örgütü’ne seçildi.Delege sus – pus!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Örgütü, olağan kongresini gerçekleştirdi. Irmak Düğün Salonu’da gerçekleştirilen kongrede CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Haydar Hakverdi, CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, Kırcasalih Belediye Başkanı Hüseyin Tütüncü, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş ve il genel meclisi üyeleri, Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, Demokrat Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Hafize Belge, ilçe örgütü başkanları ve parti üyeleri katıldılar.

Divan kurulunun seçimiyle başlayan kongrede Divan Başkanlığına Ali Haydar Hakverdi, Başkan Yardımcılığına Abdullah Yeşen ve Yazmanlığa Emine Kahyalar oy birliğiyle seçildiler. Divan kurulunun seçiminin ardından kongrede Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulurken; İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın ardından divan başkanı Hakverdi, kongreye teşekkür ederken; yönetim kurulu ve hesap raporları okunarak kongre tarafından oy birliğiyle ibra edildi. Kongrede konuşma yapan CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Nedim İşcan, kongrenin birlik ve beraberlik içinde geçmesini temenni etti.

İşcan’ın konuşmasının ardından kongrede Merkez İlçe Başkanı ve yönetiminin belirleneceği seçimin blok liste ile yapılmasına oy birliğiyle karar verildi. Kongrede divan kuruluna Burak Güngörmedi’nin aday olduğu tek liste başvururken; Güngörmedi’nin yönetim kurulu üyeliği adaylarında Tuncay Aladağ, Yavuz Arslan, Gülay Ayaz, Çetin Boz, Aykut Demirkol, Alpcan Dublen, Ahmet Filiz, Haluk Gezmen, Mehmet İşler, Bedrettin Kapu, Mustafa Nail Mortaş, Selma Oluçay, Gülis Çançalar Sağlam, Kader Yetişken, Mustafa Yılmaz ve Özge Zelova yer aldılar.

“Arkadaşlarımız söz almıyor”

Kongrede hiçbir delegenin söz almaması üzerine 24 Haziran seçimlerinde Edirne’den milletvekili adayı olan Yakup Atalay söz aldı. Atalay, konuşmasında CHP kongrelerinde gördüğü eksikliklere dikkat çekerken; “Türkiye’nin geçmiş olduğu bu kadar sıkıntılı bir süreçte ilçe kongrelerimizde maalesef yeterli arkadaşımız söz almıyor. Parti politikalarını, ildeki ve Türkiye’deki gelişmeler ile ilgili hiç kimse düşüncelerini kürsülerde ifade etmiyor. Partideki bu katılımsızlığı ve etkisizliği doğru bir düşünce olarak görmüyorum” ifadelerine yer verdi. Atalay, konuşmasında Türkiye’nin iç ve dış politikasıyla ilgili düşüncelerini açıkladı.

“CHP’nin korunması gerek”

Atalay’ın konuşmasının ardından bir konuşma da Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu yaptı. Gaytancıoğlu, konuşmasında Türkiye’de 1980 yılı öncesi ekonomik sıkıntılara rağmen protesto hareketlerinin bulunduğuna dikkat çekerken; günümüzde ise Cumhuriyet’in değerlerini savunan sadece CHP’nin olduğunu söyledi. Gaytancıoğlu, konuşmasında CHP’nin herkes tarafından korunması gerektiğini ifade etti. CHP’nin gerçekleştirmeye devam ettiği kongrelerin, iktidara hazırlık kongreleri olduğunu söyleyen Gaytancıoğlu; “Biz iktidar olmak ve ülkenin geldiği bu kötü durumu düzeltmek zorundayız” dedi.

Güngörmedi’yi tebrik etti

Gaytancıoğlu’nun konuşmasının ardından kongrede bir konuşma da Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptı. Gürkan, konuşmasında CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olan Burak Güngörmedi’yi tebrik ederken; “10 yıldan beri partimizin üyesi ve verilen her görevi eksiksiz, koşulsuz, şartsız yerine getiren bir kardeşimizdir. Her seçimde en çok aradığımız kişidir. Çünkü seçimlerde hep seçim kurulu temsilcimiz olmuştur. Son 10 yılda seçimlerde bizim gözümüz, kulağımız, sesimiz olmuştur. Çıktığı bu yılda CHP bayrağını daha da yukarılara dikmek adına gösterdiği sorumluluk için teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

“Protesto edenler kongreye katıldı”

Gürkan’ın konuşmasının ardından kongrede bir konuşma da CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptı. Pekcanlı, konuşmasında kongrede tek liste ile seçime gidildiğini belirtirken; delege seçimini protesto ederek katılmayanların kongreye katıldığını söyledi. Pekcanlı’nın konuşmasının ardından kongrede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı okundu.

“Çalışkanım, gencim, kararlıyım”

Kongrede son konuşmayı ise CHP Edirne Merkez İlçe Başkan Adayı Burak Göngörmedi yaptı. Güngörmedi, konuşmasında kongrelerin, parti içindeki yerinin çok önemli olduğunu belirtirken; ilçe teşkilatlarının ise partinin iskeleti olduğunu söyledi. Güngörmedi, Türkiye’nin son 18 yıldır çok kritik süreçlerden geçtiğini ve geçmeye devam ettiğini söylerken; kötü günlerden birlik ve beraberlikle kurtulabileceklerini ifade etti. CHP’nin tüm genel başkanlarını da anan Güngörmedi, partide 10 yıldır görev aldığını belirtirken; “Çalışkanım, gencim ve kararlıyım. Ben, hepimiz için, başarmak için adayım. Kongre sonucunda kazanan CHP olacaktır” dedi.

Güngörmedi’nin konuşmasının ardından kongrede seçimler başladı. Kongre delegelerinin 2 sandıkta kullandıkları oyların sonucunda Burak Göngörmedi ve yönetim kurulu üyeliği adayları, CHP Edirne Merkez İlçe Örgütü’ne seçildiler. 

 

 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 788 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Belgeyi aldı, yola çıkamadı Belgeyi aldı, yola çıkamadı 28.3.2020
Eczacıdan pencereli önlem Eczacıdan pencereli önlem 28.3.2020
Edirne'de Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu Edirne'de Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu 28.3.2020
Soylu’dan açıkladı: Göçmenler yeniden gelebilir Soylu’dan açıkladı: Göçmenler yeniden gelebilir 28.3.2020
Korona’ya karşı emniyet Korona’ya karşı emniyet 28.3.2020
Validen sınırdaki personele teşekkür Validen sınırdaki personele teşekkür 27.3.2020
Sigarayı bırakmak için uygun zaman Sigarayı bırakmak için uygun zaman 27.3.2020
Dezenfekte edilip alınıyor Dezenfekte edilip alınıyor 27.3.2020
Pazarkule boşaltıldı Pazarkule boşaltıldı 27.3.2020
Ceviz için erken uyarı sistemi Ceviz için erken uyarı sistemi 27.3.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 62
Web Siteleri 99
Facebook 113
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 9


Ankete 292 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Biraz daha ciddiyet
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Yolların ayrıldığı yer; KORONA
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.