Edirne 6°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Şehit Yüzbaşı’nın adı yaşatılacak - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Keşan
Şehit Yüzbaşı’nın adı yaşatılacak 9.1.2018 - 10:12:28
Edirne İli Keşan İlçesi’ne bağlı Orhaniye Köyü Muhtarı Metin Oskar ve Edirne merkez ilçeye bağlı Elçili Köyü Muhtarı Mehmet Hamdi Aksoy ile azaları, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş’i ziyaret ederek köylerdeki sorunları ilettiler. Köy muhtarlarının sorunlarını dinleyen Geçmiş, yaptığı açıklamada Orhaniye Köyü’ne Şehit Yüzbaşı Çetin Zamir adına Çocuk Parkı açmak istediklerini açıkladı.Şehit Yüzbaşı’nın adı yaşatılacak
Edirne İl Genel Meclisi’nin Ocak ayındaki son toplantısı öncesinde İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş’i ziyaret eden köy muhtarları ve azaları, köylerdeki sıkıntılarını dile getirerek 2018 yılı yatırım programına alınmasını istediler. Edirne İli Keşan İlçesi’ne bağlı Orhaniye Köyü Muhtarı Metin Oskar, Edirne merkez ilçeye bağlı Elçili Köyü Muhtarı Mehmet Hamdi Aksoy’un katıldığı ziyaretlerde ayrıca Edirne İli Lalapaşa İlçesi’ne bağlı Çömlekköy’den gelen köylüler ile kendisine de Çömlekköylü olan Edirne’nin marka isimlerinden Ciğerci Niyazi adıyla tanınan Niyazi Yavuz da katıldılar.
Ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, 2018 yılı Ocak ayının son İl Genel Meclisi toplantısı öncesi köy muhtarlarının, Meclis Başkanlığı’nı ziyaret ederek 2018 yılının yatırım programındaki köyleri ile ilgili talep ve isteklerini ilettiklerini söyleyerek; “Köylerdeki sorunlarını Meclis Başkanı olarak şahsıma ilettiler. Bu taleplerini ben de Meclis üyesi arkadaşlarıma ileteceğim. Doğal olarak köylerdeki sorunların halledilmesi ile ilgili 2018 yatırım programı geç gelmesine rağmen Ocak ayında Meclis’te görüşülmeye başlandı. Şubat ayında da 2018 yılında köylerimizin yatırım programı son şekli verilmiş olacak. Meclis üyelerimiz yatırım programı ile ilgili çalışmalarına devam ediyorlar. Bu toplantı bittikten sonra bölgelerindeki gerekli olan araştırma ve incelemeleri yapacaklar. Bununla ilgili taleplerini de Plan ve Bütçe Komisyonu’na ileterek, Komisyon Üyeleri bununla ilgili çalışmalara son şeklini vererek Ocak ayındaki sevk edilen önerinin Şubat ayında da tüm araştırma ve incelemelerinin son şekliyle 28 İl Genel Meclisi Üyesi ile oylanarak Sayın Valimize ve İl Özel İdaresi çalışanlarına yatırım programı uygulanması için ellerindeki bilgi ve belgeleri göndermiş olacağız” ifadelerine yer verdi.

“Üyeleri ve komisyonu görevlendireceğim”
Edirne İl Genel Meclisi Başkanlığı’na köylülerden taleplerin gelmeye devam ettiğini söyleyen Geçmiş; “Biraz önce Çömlekköy’den vatandaşlarımız Edirne’nin tanınmış simalarından Ciğerci Niyazi ile birlikte bizleri ziyaret ettiler. Kendisi Çömlekköylü olması nedeniyle kendi köyüyle ilgili taleplerini iletti. Yol ile ilgili talepleri vardı. Çömlekköy’de kanalizasyon ile ilgili bir problem olduğunu ilettiler. Onları da not aldık. Mutlaka 2018 yatırım programına alınarak bu sorunun halledilmesi gerektiğini ilettiler. Ben de Meclis Üyelerine ve gerekli Komisyona bununla ilgili çalışmalarını görevlendireceğim. Arkadaşlarımız incelemelerini yaptıktan sonra herhangi bir sıkıntı ya da problem çıkmazsa 2018 yatırım programına Çömlekköy’ün de kanalizasyonunu almış olup vatandaşlarımıza hizmet etmenin onurunu ve şevkini de Meclis Üyelerimiz ile birlikte yaşamış olacağız” dedi.

Taleplerini ilettiler
Geçmiş’in açıklamalarının ardından ziyarette Edirne İli Keşan İlçesi’ne bağlı Orhaniye Köyü Muhtarı Metin Oskar ve Edirne merkez ilçeye bağlı Elçili Köyü Muhtarı Mehmet Hamdi Aksoy da birer konuşma yaparak köylerindeki sorunları aktardılar. Oskar, Orhaniye Köyü’nde birçok şey başardıklarını söyleyerek; “Çok Amaçlı Salon hayalim vardı, onun da temeli dün atıldı. Bir tane de Park yaptırmak istiyoruz. Onu da Meclis Başkanımız söz verdi. İnşallah o da olacak” sözlerine yer verdi. Aksoy ise Elçili Köyü’nün köy içi yollarının yapılmasının gerekliliğine dikkat çekti.

Şehit Yüzbaşı Çetin Zamir’in adı yaşatılacak
Oskar ve Aksoy’un taleplerini not alan Geçmiş, muhtarların konuşmalarının ardından açıklama yaparak; “Orhaniye Köyü’ndeki en büyük dileğimiz, Şehit Yüzbaşı Çetin Zamir adına askeriye karşısında Muhtarlığımıza ait bir alanda çocuk bahçesi yapmak istiyoruz. Aynı zamanda köyümüzde yaşayan kadınlarımıza da akşam buluşabilecekleri, çocuklarıyla oturabilecekleri bir sosyal alan yaratmanın da hedefleri içerisindeyiz. İnşallah 2018’de muhtarımızın talebini ve İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımızın da taleplerini büyük ihtimalle yerine getirmeye çalışacağız. Elçili Köyü Muhtarımızın istekleri zaten bizim asli görevlerimizin arasındadır. 2018 yılının asfalt programının başlamasıyla köy içi yolları ile ilgili sorunlarını da büyük ihtimalle çözmüş oluruz diyerek şimdiden kendisine söz vermiş oluyorum” dedi. 


Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 11466 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Evde kal demek için bandoyla gezdi Evde kal demek için bandoyla gezdi 29.3.2020
Cesedi dere yatağında bulundu Cesedi dere yatağında bulundu 27.3.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 62
Web Siteleri 99
Facebook 114
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 9


Ankete 293 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Biraz daha ciddiyet
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Yolların ayrıldığı yer; KORONA
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.