Edirne 8°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Fakülte arkadaşları birlikte yemin etti - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Fakülte arkadaşları birlikte yemin etti 9.1.2020 - 10:44:04
Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra stajlarını Edirne Barosu avukatlarından Ayhan Demir ve Ali Gider’in yanında tamamlayan stajyer avukatlar Gizem Nur Ayaz ve Şeydagül Mergen, Edirne Barosu’nda düzenlenen törenle yemin ederek avukatlık ruhsatlarını aldılar. Aynı üniversitede okuyan ve arkadaşlıkları staj döneminde de devam eden Ayaz ve Mergen Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi’nin düzenlediği Kurgusal Duruşma Yarışması’nda Edirne Barosu’nu temsil eden ekip içinde yer almıştı.Fakülte arkadaşları birlikte yemin etti

Edirne Barosu Konferans Salonu’nda düzenlenen avukatlık yemin törenine Edirne Baro Başkanı Alper Pınar, yönetim kurulu üyeleri ile Ayaz ve Mergen’in aileleri ve yakınları katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Edirne Barosu Yönetim Kurulu üyesi avukat Nail Karakuş, Ayaz ve Mergen’in Edirne Merkez’de 474’üncü ve 475’inci avukatları olarak Edirne Barosu ailesine katıldıklarını ifade ederek, Ayaz ve Mergen’e meslek hayatlarında başarılar diledi. 

“Yeni perspektifler geliştirmek zorundayız”

Edirne Baro Başkanı Alper Pınar ilk kez iki meslektaşlarının konferans salonunda aynı anda yemin törenini eda ettiklerini ifade ederek şunları kaydetti; “Sayımız her ne kadar artarsa artsın bilgiye ulaşmanın artık çok kolay olduğu çağımızda, esasen kendimizi geliştirme yanında farklılık yaratmak zorundayız. Bu farklılıkları yaratırken mutlaka ortaklaşa bürolar; geniş, kurumsal bir nitelik kazanan bürolar oluşturmak zorundayız. Avukatlık çok özel bir meslek. Yeni perspektifler geliştirmek zorundayız. Yeni şeyler katmak zorundayız. Adalet ve insanların hak arama özgürlüklerinde yanlarında olmak zorundayız.”
“Empati yaparsak beklentilere doğru cevap veririz”

İnsanlara dokunmak ve onlarla empati yapmak gerektiğinin altını çizen Pınar, “Şöyle şeyler duymuşsunuzdur mutlaka ‘Ben 60 yaşına geldim. Adliyenin kapısından bugüne kadar girmedim.’ Evet, doğru biz nasıl bir hastaneye gittiğimizde ya da pek alışık olmadığımız bir ortama girdiğimizde nasıl içimiz sıkılıyorsa oradan kurtulmak istiyorsak, insanların da adliye kapısında adalet ararken, hak ararken aynı sıkıntıları yaşadığını ve bizden adalet noktasında çok büyük beklentileri olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bence insanlara bu anlamda empati yaparak yaklaşırsak onların beklentilerine doğru cevap vereceğimizi düşünüyorum. Bu kapsamda biraz sonra yemin edecek meslektaşlarımın da bu ilkeler çerçevesinde çalışacaklarına inanıyorum. Başarılı olacaklarına hiç kuşkum yok.  Çünkü ben bizzat verdikleri emeklere, Kurgusal Duruşma Yarışmasındaki heyecanlarına şahit oldum. Bizler de Edirne Barosu olarak her türlü zorluklarında yanlarında olacağız” ifadelerini kullandı.

Pınar, konuşmasının ardından stajyer avukatlar Gizem Nur Ayaz ve Şeydagül Mergen’e yeminlerini ettirerek ruhsatlarını teslim etti. Ayaz’a cübbesini avukat Ayhan Demir giydirirken, Mergene’e cübbesini avukat Ali Gider giydirdi.
“Sizin desteğiniz ve emeğiniz sayesinde oldu”

Yeminin ardından konuşan avukat bugüne kadar yanında olan herkese teşekkür ederek Gizem Nur Ayaz, “Doğduğum günden bugüne kadar üzerimde büyük emekleri olan canım ailem beni koşulsuz desteklediğiniz ve yanımda olduğunuz için teşekkür ediyorum. Burada avukatlık yeminini edebiliyorsam bu sizin desteğiniz ve emeğiniz sayesinde mümkün oldu” dedi.
“Birbirinden değerli insanlar tanıdım”

Şeydagül Mergen ise stajyerlik döneminde hukuka en doğru şekilde hizmet edebilmek için kendini geliştirdiğini ifade ederek, “Avukatlık stajım sırasında birbirinden değerli insanlar tanıdım. Bu dönemde bana tecrübelerini, arkadaşlıklarını ve bilgilerini aktaran herkese teşekkür ederim. Bu özel günde buraya gelerek benim yanımda olduğunuz için kendimi çok şanslı hissediyorum. Buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ayaz ve Mergen ayrıca birlikte katıldıkları Kurgusal Duruşma Yarışmasına hazırlanırken bilgi ve tecrübelerini kendileriyle paylaşan avukatlar Arzu Çağatay, Nail Karakuş ve Betül Topçuoğlu’na da teşekkür ettiler.
Başarılar diledi

Gizem Nur Ayaz’ın stajını yanında tamamladığı avukat Ayhan Dinç iki meslektaşına da başarılar dileyerek, “Bundan sonraki süreçte başta kendilerinin ve kendilerinden beklentisi olan ailelerinin ve aziz milletimizin gelecek umutlarını daha da ileriye taşıyacaklarını savunma mesleğine güçlü katkı vereceklerine inanıyoruz. Sonuç olarak ailelerini bir kez daha tebrik ediyor, kardeşlerimize bundan sonraki meslek hayatlarından başarılar diliyor ve mesleğimize hoş geldin diyoruz” dedi.
“Aslında o bana yardımcı oldu”

Şeydagül Mergen’in stajını yanında tamamladığı avukat Ali Gider de Mergen’in başarılı bir staj dönemi geçirdiğini ifade ederek, “Şeyda staj döneminde bana çok yardımcı oldu. Ben ona yardımcı olmadım aslında o bana yardımcı oldu. Stajyerlik belki de böyle bir şey. Şeydagül’ün de Gizem Nur’un da meslek hayatlarında başarılı olacaklarına inanıyorum. Aramıza hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.  Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 361 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Motorsiklet tutkunlarından destek Motorsiklet tutkunlarından destek 28.1.2020
Jandarma tanırım TIR’ı Edirne’de Jandarma tanırım TIR’ı Edirne’de 28.1.2020
Sulama kanalına düşüp öldü Sulama kanalına düşüp öldü 28.1.2020
Yağmur çiftçiyi güldürdü Yağmur çiftçiyi güldürdü 28.1.2020
Komşuda grip alarmı Komşuda grip alarmı 28.1.2020
İlk kamyon yola çıktı İlk kamyon yola çıktı 28.1.2020
Haziran’da tahliye edilecek Haziran’da tahliye edilecek 28.1.2020
Unutulan servetin sahibini buldular Unutulan servetin sahibini buldular 28.1.2020
Roman kültür merkezi olsun Roman kültür merkezi olsun 27.1.2020
Elazığ yalnız değil Elazığ yalnız değil 27.1.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 59
Web Siteleri 93
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 281 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Kamuoyu bu cevapları bekler
Murat Savaş

Recep Duymaz
Gece Gözlü Kız
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Toplu taşımada ilaçlama yapılıyor mu?
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.