Edirne Gündem Gazetesi
Hava Durumu Edirne 11°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Tam gaz cinayet itirafı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Tam gaz cinayet itirafı 9.1.2018 - 09:51:24
Edirne’de bir buçuk yıl önce ortadan kaybolan Engin Kocaoğlu adlı çobanın patronu Nasuh U. A., tarafından öldürüldüğünü ileri süren Recep D. aynı iddiaları katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında tekrarladı. Ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan bir programda kayıp çobanın ailesiyle birlikte yer alan D. üzerinden 1,5 yıl geçen olayı neden şimdi dile getirdiği sorusuna “Vicdan azabı duymaya başladım” şeklinde yanıt verdi.Tam gaz cinayet itirafı
Ulusal bir kanalda canlı yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” isimli bir programa katılan Recep D., program sunucusunun üzerinden bir buçuk yıl geçen olayı neden şimdi dile getirdiğine yönelik sorusuna “Vicdan azabı duymaya başladım” şeklinde yanıt verdi.

Patronundan para istemiş
Patronu Nasuh U. A.’nın sekreteri ile bir ilişkisi olduğunu, bunun üzerine sekreterinin babasının Nasuh’a baskı yaptığını ileri süren D., Nasuh’un Engin Kocaoğlu’nu koruma olarak yanına işe aldığını söyledi. Engin Kocaoğlu’nun Nasuh U. A.’dan 70 bin TL para istediğini ve alamayınca kendisine Nasuh U. A. için (Yaramaz adam. Bana para verecekti vermedi. Ben bunu vuracağım) dediğini ifade eden D., iki gün sonra Nasuh’un da kendisine gelip Engin’in kendisinden 70 bin TL para istediğini ve bu parayı vermek istemediğini söylediğini ifade etti. 

Olayı detaylarıyla anlattı
Bir iki gün sonra Nasuh ile aralarında “(Recep Aga ben bu akşam Engin’i vuracağım) dedi. (Ne için). (Benden para istedi)” şeklinde bir diyalog geçtiğini ve bu konuşmadan sonra Nasuh’un gittiğini aktaran D., daha sonra Nasuh’un Engin’i Yıldırım mevkiinde bulduğunu birlikte arabaya bindiklerini ve bir tarla yolunda Engin Kocaoğlu tuvaletini yapmak için arabadan indiği sırada Nasuh’un Engin’i vurduğunu son olarak da bıçakla boğazını kestikten sonra kendisinin evine gelerek (Ben Engin’i vurdum) dediğini aktardı. D.’nin inanmaması üzerine Nasuh’un kendisini alarak Engin’i vurduğu yere götürdüğünü ve ayçiçekleri arasındaki cesedi gösterdiğini ifade etti. Nasuh’un ağlayarak kendisinden yardım istediğini aktaran D., gerçekleştiğini iddia ettiği olayı ve sonrasını şöyle anlattı: “Tuttuk. O hazırlamış her şeyi. Büyük bir branda, yeni almış onu. İki kat sardık onu, koyduk bagaja. (Ben giderim) dedim. Nasuh (Ya ben şimdi ne yapacağım) dedi. (Ne yaparsan yap kardeşim) dedim. Ondan sonra çıktık. Edirne çıkışındaki mezarlıktan aşağı indik. Bir tarlanın kenarında açtık, çıkardık attık. Soydu bu onu. Başladı, satırla doğradı. Ben kendimi kenara çektim. (Poşetlere koyalım. Aç bana poşetleri) dedi. Açtım ben poşetleri. Hazırlıklı gelmiş. Doldurduk poşetlere. (Ne yapacaksın şimdi) dedim. (Götürelim Meriç’e atalım) dedi. Gittik, attı şeyi. Tabancayı da attı. Beni çiftliğe götürdü. Benim elbiselerimi de çıkarttırdı. Kendi elbiselerini de çıkarttırdı. Hepsini koydu poşete, o brandaları falan. Musabeyli’ye gitmiş. Orada yakmış hepsini, hiçbir şey bırakmamış. (Artık kanıt manıt kalmadı) dedi. (Ne yaptın) dedim. (Ben hepsini yaktım) dedi. Ertesi günü gittik hakikatten bir şey kalmamış. Arabayı açtı, sabunla arabasını yıkadı. Annesine sabunlu bezle koltukları sildirdi. Üç gün bu arabayı yıkadı.”

Anne Koacaoğlu: “Neden bizi aramadın?”
Engin Kocaoğlu’nun annesinin “Engin, Nasuh’tan bu kadar para istediğinde neden bizi arayıp söylemedin?” sorusuna Recep D.’nin “Nedense diyemedim. Çok büyük hata yaptım” şeklinde yanıt vermesi üzerine anne Hanife Kocaoğlu, aile olarak Engin Kocaoğlu kaybolduğundan beri perişan olduklarını, kendisinin ilaçlarla ayakta durduğunu ifade etti. 

Ne olmuştu?
Edirne’de bir buçuk yıl önce ortadan kaybolan Engin Kocaoğlu adlı çobanın patronu Nasuh U. A., tarafından öldürüldüğünü ileri süren Recep D. adlı çoban “Cesedi patronumla birlikte parçalayıp Meriç Nehri’ne attık” diyerek polise teslim olmuş, bunun üzerine patron Nasuh U. A., gözaltına alınarak sorgulanmış ve suçlamaları kabul etmemişti. Öldürüldüğü ileri sürülen çobanın cesedi bulunamayınca iki şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, Recep D.’nin ifadesi üzerine polis tarafından Meriç Nehri’nde ceset arama çalışmaları başlatılmış ve bir sonuca ulaşılamamıştı.Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 1821 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 3 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Hızlı trene hızlı fren Hızlı trene hızlı fren 19.1.2018
Gurbetçinin aracı kundaklandı Gurbetçinin aracı kundaklandı 19.1.2018
Yine hakim önündeydi Yine hakim önündeydi 19.1.2018
“Üniversiteler borç yükü altında” “Üniversiteler borç yükü altında” 19.1.2018
Yüzde 58,4’ü başarılı Yüzde 58,4’ü başarılı 19.1.2018
Edirne – Kudüs film hattı Edirne – Kudüs film hattı 19.1.2018
Kötü düğün fotoğrafına dava Kötü düğün fotoğrafına dava 18.1.2018
15 yılda 20 bin ölüm 15 yılda 20 bin ölüm 18.1.2018
Emekli müdüre tahliye yok Emekli müdüre tahliye yok 18.1.2018
Sokaktaki canlara ‘sanat’ desteği Sokaktaki canlara ‘sanat’ desteği 18.1.2018
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Edirne’ye yazık ediyorsunuz!
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Valinin treni viyadükten geçer
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
Samimi diyaloglar
Filiz Mandacı

Arzu Gülsün
Dikkatli öğrenme üzerine…
Arzu Gülsün
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.