Edirne 2°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Anne babaya ağırlaştırılmış müebbet - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Anne babaya ağırlaştırılmış müebbet 3.1.2020 - 13:55:05
Keşan’daki bir gece kulübünde oryantallik yapan kızını öldürdükten sonra parçalara ayırarak ormanlık alana gömen baba ve anne hakkında düzenlenen iddianamede, anne ve babanın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi. Dönercilik yapan babanın kendisine küfrederek boğazına sarılması nedeniyle işlediğini iddia ettiği cinayetle ilgili tüm ayrıntıları anlattığı ifadesi, ceset parçalarının kokmaması için derin dondurucu satın aldığı ve ceset parçalarını değişik tarihlerde gömdüğü de iddianamede yer aldı.Anne babaya ağırlaştırılmış müebbet

Edirne’nin Keşan ilçesinde yaklaşık bir yıl önce meydana gelen olayda, bir gece kulübünde oryantallik yapan Didem U.’nun öldürüldükten sonra parçalara ayrılan cesedi ormanlık alanda gömülü olarak bulunmuştu. Olaydan sonra gözaltına alınan ve poliste suçunu itiraf eden baba Hasan U. ile anne Satı U. hakkında iddianame düzenlendi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen iddianamede her iki şüphelinin “Altsoydan akrabayı kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Edirne 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede cinayetle ilgili şüpheli anlatımları ayrıntılı olarak yer aldı.

“Cesetten nasıl kurtulacağımı düşündüm”

Olay tarihinde ilçedeki bir gece kulübünde oryantal olarak çalışan kızı Didem U.’nun eve alkollü ve sinirli bir şekilde geldiğini belirten baba Hasan U., eşinin İstanbul’a gitmek üzere aldığı bileti kızının istediğini, bileti verdikten sonra ise bileti yırttığını ve eşine “Bu bileti yiyeceksin” dediğini anlattı. Kızına sakinleşmesini söylemesine rağmen kızının küfrederek “Gidin bu evden, sizi burada istemiyorum” diye bağırarak eşini ittiğini, eşinin evin hol bölümünde bayıldığını, kızının bu kez kendisine küfredip tekme ile vurduğunu belirten Hasan U., anlatımını şöyle sürdürdü: “Sonrasında ben kendimi kaybettim. Kızımı yatak odası olarak kullandığı odadaki yatağın üzerine yatırarak boğazını sıkmaya başladım. Yaklaşık 3-5 dakika boyunca bırakmadan güçlü bir şekilde kızımın boğazını sıkmaya devam ettim ve kızım Didem nefessiz kalarak hayatını kaybetti. Daha sonra ben cesetten nasıl kurtulacağımı düşünmeye başladım.”

“Eşime öldürdüğümü söyledim”

Hasan U., cinayeti işledikten sonrasını da şöyle anlatıyor: “Eşim baygın olarak yattığı holden kalkarak salon olarak kullandığımız odaya gitti. Kızım Didem’i öldürdüğüm odanın kapısını kapattığım için eşim cesedi görmedi. Yarım saat sonra salona geçerek eşim Satı U.’ya kızımız Didem’i boğmak suretiyle öldürdüğümü, cesetten ise parçalamak suretiyle kurtulacağımı söyledim. Eşim bana hiçbir şey söylemedi, hiçbir tepki vermedi.”

Derin dondurucu satın almış

Hasan U., kızı Didem’in cesedini, kızının yatağına serdiği naylon üzerinde evde bulunan bir bıçak yardımıyla parçalara ayırdıktan sonra, ceset parçalarını saklamak üzere derin dondurucu satın aldığını da anlattı. Ceset parçalarını ilçenin Cennet Tepe mevkiindeki ormanlık alana gömmeye karar verdiğini belirten Hasan U., ceset parçalarından kan akmaması ve kokmaması için önce derin dondurucuda dondurduktan sonra belli aralıklarla gömme işlemine başladığını, işlemin yaklaşık bir hafta sürdüğünü söyledi. Hasan U., sırt çantasında taşıdığı ceset parçalarını gömme sırasında dikkat çekmemek için kızının köpeğini gezdirdiği izlenimi vermiş. Hasan U., ifadesinde eşinin kendisini polise ihbar etmeyeceğinden emin olduğunu, eşinin de polise ihbar konusunda hiçbir şey söylemediğini belirtti.
“Mesleğini kabullenmiştim”

Öldürdüğü kızı Didem’in oryantal olarak çalışması konusunda bir problemi olmadığını belirten baba Hasan U., ifadesinde “Bundan yaklaşık 10 yıl evvel oryantal olmak istediğinde ben karşı çıktım. Kendisine bu mesleği yapmaması gerektiğini söyledim. Çevreme kızımın oryantal olduğunu söylemiyordum. Ancak ben bunu kabullenmiştim” sözlerine yer verdi.

“Boğazını sıkmaya başladığında bayıldım”

İddianamede anne Satı U.’nun da ayrıntılı ifadesine yer verildi. Satı U., ifadesinde kızının alkollü ve agresif bir şekilde eve geldiğini belirterek, babasını ve kendisini darp ettiğini söyledi. Anne U., “Eşim Hasan, Didem’i bana ve kendisine daha fazla vurmaması için durdurmaya çalıştı. Ancak Didem bir türlü durmayarak hem beni hem de babası Hasan’ı darp etti. Bu olaylar Didem’in yatak odası olarak kullandığı odada gerçekleşti. Devamında kızım Didem, babası Hasan’ın boğazını sıkmaya başladı. Eşim Hasan bir süre Didem’in kendisini yaralamasını engellemeye çalıştı ancak başaramadı. Sonrasında eşim Hasan, Didem’i itti ve Hasan ile Didem yatağın üzerine sırt üstü düştü. Eşim Hasan bir anlık öfkeyle kızım Didem’in boğazını sıkmaya başladığında ben yatak odasında bulunduğum yere yığılmak suretiyle bayıldım” ifadelerini kullandı.
“‘Kazayla olan oldu’ dedi”

Satı U., bir süre sonra salonda kanepede yatar vaziyette kendine geldiğinde eşi Hasan U.’nun yanında olduğunu söyleyerek, “Hasan bana hitaben ‘kazayla olan oldu’ dedi. Ben Eşim Hasan’a olayın şokuyla bir şey sormadım. Eşim de dehşet içindeydi bana bir şey söylemedi. Ben aldığım sakinleştirici ilaçlar nedeniyle ikametin salon kısmında sürekli yattım. Eşim Hasan olay günü akşam saatlerinde olayı çözeceğini söyledi. Olayla alakalı daha sonra bir daha konuşmadık. Eşim Hasan’ın kızım Didem’in cesedini parçaladığını, derin dondurucuya sığdırdığını ben görmedim. Ben zaten ikametin salon kısmından hiç çıkmadım. Eşim Hasan olaydan sonra her gün ikametimizden dışarı çıktı. İkametimizde bulunan Didem’e ait köpeği her gün Cennet Tepe civarına götürdüğünü söyledi.”
“Bunalıp başka şehre gitti”

İddianamede, olaydan sonra “bilgi sahibi” olarak ifade veren kişilerin de ifadelerine yer verildi. Hasan – Satı U., çiftinin evine 5 ay boyunca her Çarşamba günü düzenli olarak temizliğe giden K. Ç.’in ifadesinde, 25 Aralık 2018 Salı günü Didem’in annesi Satı U.’nun kendisini arayarak, durumları olmadığı için temizlik yaptıramayacaklarını belirterek gelmemesini istediği kayıtlara geçti. Öldürülen oryantal Didem’le aynı gece kulübünde yine oryantal olarak çalıştığını belirten D. K.’nın alınan ifadesinde, Didem’in birkaç gün işe gelmemesi üzerine Didem’in telefonundan aradığını, telefonu annesi Satı U.’nun açtığını, Didem’in çok bunaldığını ve başka çalışmak üzere başka bir şehre gittiği yönünde cevap aldığını anlattı.
Ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

İstanbul Adli Tıp Kurumu’nca düzenlenen otopsi raporundan, Didem U.’nun ölümüne ilişkin  bulguların da yer aldığı iddianamede son olarak Hasan U. ve Satı U.’nun “Altsoydan akrabayı kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi. Anne babanın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
Önce kesik kol bulunmuştu

Geçtiğimiz yılın Ocak ayında bazı vatandaşların Keşan’ın Cennet Tepe mevkiindeki ormanlık alanda bir kadına ait olduğu belirlenen kesik kol görüp polise haber vermeleri sonunda bölgede arama başlatıldı. Aramalar sırasında Didem U.’nun cesedinin diğer bazı parçalar da bulundu. Yapılan araştırmalar sonucu Didem U.’nun anne ve babası Satı U. ve Hasan U. gözaltına alındı. İlçede dönerci dükkanı işleten Hasan U., cinayeti tüm ayrıntılarıyla birlikte polise anlattı. Eşi Satı U., cinayetin işlendiği sırada baygın olduğunu, cinayeti ve eşinin cesedi parçalaması görmediğini ileri sürdü. 

 Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 739 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Akşener bu açıklamaya ne diyecek? Akşener bu açıklamaya ne diyecek? 24.2.2020
4’üncü kez Suiçmez 4’üncü kez Suiçmez 24.2.2020
Şehitleri buluşturan proje Şehitleri buluşturan proje 24.2.2020
Kışlıklar elde kaldı Kışlıklar elde kaldı 24.2.2020
Temiz galibiyet Temiz galibiyet 24.2.2020
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.