Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Avukattan kick bokslu savunma - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Avukattan kick bokslu savunma 18.12.2019 - 09:57:05
Trakya Üniversitesi’nde akademisyen J. A. Ç.’yi darp ettiği gerekçesiyle karşılıklı birbirinden şikayetçi olan Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi S. K.’nin avukatı, müşteki - şüpheli sıfatıyla yargılanan J. A. Ç.’nin şiddete meyilli olduğunu savunarak, iyi derecede kick boks bildiğini ve geçmişte birlikte kaldığı arkadaşının sevgilisine, şişeyle kafasına vurmak suretiyle yaraladığını öne sürerek savunma yaptı.Avukattan kick bokslu savunma

Edirne’de Haziran ayında Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Araştırma Görevlisi J. A. Ç.’yi darp ettiği gerekçesiyle S. K. hakkında açılan davanın ilk duruşması 8’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Darp edildikleri gerekçesiyle her ikisinin de müşteki-sanık sıfatıyla yargılanmasına başlanan J. A. Ç. ve S. K.’nın hazır bulunduğu duruşmada S. K.’nın eşi F. B. K. da müşteki sıfatıyla katıldı. “Basit yaralama ve hakaret” iddiasıyla görülen duruşmada mahkemenin hakimi müşteki - sanık sıfatındaki her iki kişiye iddianameyi okudu. Mahkeme hakimi müşteki - sanık J. A.Ç.’ye “Eklemek istediğin bir şey var mı” diye sordu. J. A.Ç. de yaşadığı olayı anlattı.

“Gözü dönmüştü”

J. A. Ç. ifadesinde S. K. ile bir süre duygusal bağ yaşadığını öne sürerek, bir yıldır da görüşmediklerini öne sürdü. Bu süre zarfında kendisi ile herhangi bir sözlü yada fiziki bir tartışma olmadığını ifade eden J. A.Ç., “13 Haziran günü 15:30 sularında Trakya Üniversitesi içerisindeki kantinin yanındaki bahçede öğrencilerimle oturmaktaydım. S. K. ve eşi F. K. şahsi araçları ile oturduğumuz yerin önündeki otoparka araçlarını park ettiler. Ne için geldiklerini bilmiyorum. F. K. beni orada gördükten sonra yanımdan geçerken alaylı bir şekilde baktı ve güldü. Ben de kendisine yönelik ‘Niye gülüyorsun’ dedim. Cevaben ‘Ne üzerine alınıyorsun. Senin canın çok yanmış’ dedi. Ben de ‘İşiniz yok mu? Beni mi takip ediyorsunuz?’ dedim. O da bana bir şey demeden gülerek arabaya gitti. Araçta olan eşine (S. K.) bir şeyler söyledi ve sonra bir süre sonra S. K. araçtan dışarı çıkarak bana imalı baktı. Ben de ‘Ne bakıyorsun yürüyün gidin’ dedim. Yanıma gelerek karşıma dikildi. Sonra ben de ‘Ne yapacaksın beni mi döveceksin’ dedim. O esnada bana suratıma gelecek şekilde yumruklar attı ve yüzümde dudağımda şişlikler meydana geldi. Ben de kendimi savunmak amaçlı ayağımı salladım. Çevremdekiler müdahale etmeseydi, ağır bir yara alabilirdim. 4-5 defa üzerime yürüdü. Gözü dönmüştü” dedi.

Rapor almak için gittikleri hastanede karşılaştıklarını da belirten J. A.Ç., “Ben kendisinde ağır bir çizik oluşturacak şekilde eylemde bulunmadım. 6 aydır ağır bir psikolojik bir baskı altındayım. Böyle bir olayın içinde bulunduğum için ağır bir hicap duyuyorum.  Hayatımı normale çevirmem için yegane sığınağım adalet” ifadelerine yer vererek şikayetçi olduğunu dile getirdi.

“Gönül ilişkim yok”

Müşteki - şüpheli S. K. da, J. A. Ç.’yi aynı yerde çalıştıklarından ötürü tanıdığını ve herhangi bir gönül ilişkisi yaşamadıklarını söyledi. J. A.Ç.’nin böyle dedikodular yaydığını öne süren K., eşinin ihtiyaç gidermesi için üniversitede kantin girişinde arabayla durduğunu belirterek, “Eşim lavaboya gitti. Eşim lavabodan döndükten sonra, J. A.Ç. adlı şahsın kendisine hakaret ettiğini ‘Boynuzlarını tak da gez’ gibi sözler sarf ettiğini söyledi.  Araçtan inerek J.'nin oturduğu kamelyaya gittim ve ona gayet kibar bir dille ‘Burada ne konuşuluyor, nasıl bir muhabbet dönüyor’ diye sordum. Bunun üzerine J. bana 'Sana mı soracağım. Sana ne’ dedi. Daha sonra eşim ve bana hitaben ‘Siz nasıl insanlarsınız yüzsüzler, aile terapistine gidin. Görgüsüzler’ diyerek bağırdı. Daha sonra ayağa kalktı ve üstüme yürüdü. Bende J.’ye ‘Neden üstüme yürüyorsun’ dedim. Bunun üzerine J. bana hitaben ‘Bana vursana' dedi. O sırada ben ellerim göğsümde bağlı şekilde bekliyordum. J. isimli şahıs bana saldırmaya başladı. Bana tokat attı. Tırnaklarıyla yüzümü çizdi ve bana küfür etti. ‘S….. gidin buradan’ dedi. Bu esnada J. isimli şahıs bana saldırırken, yüzümü kapatarak kendimi korumaya çalıştım. J.’ye saldırmam veya vurmam, tehdit etmem söz konusu değildir. Kendisinden şikayetçiyim” diyerek polisteki ifadesini tekrarladı. Müşteki sıfatıyla duruşmada yer alan S. K.’nın eşi F. B.K. da, şikayetçi olduğunu belirterek, polisteki ifadesini yineledi.

Öğrencileri tanıklık etti

Olayın yaşandığı esnada okul bahçesindeki kamelyada bulunan J. A. Ç.’nin 2 öğrencisi ise duruşmada tanık sıfatıyla dinlendi. Tanık S. Ö., “Bahsedilen atışma kısmına şahit olmadım. S. hocanın sinirli bir şekilde J. hocaya tokat attı. J. hocam savunmaya geçti. Biz de ayırmaya çalıştık. J. hocanın hakaret sözlerini duymadım” dedi. Mahkeme hakiminin “Olaydan sonra ifadeni değiştirmen için seni arayan oldu mu” sorusuna tanık S. Ö., “İsmini hatırlamadığım bir avukat aradı. Başka birinin aracılığıyla, benimle görüşmek istediler” dedi.

Diğer tanık S. M. de olayı detaylarıyla anlatarak, J. A.Ç.’nin savunması yönünde tanıklık etti. Mahkeme hakiminin bu tanığa da “İfadenizi değiştirmeniz için arandınız mı” sorusuna, “Poliste ifade verirken, S. hoca beni aradı. ‘Kusura bakma böyle bir olaya tanık olmanı istemezdim’ dedi. Yanımda bulunan polis kapamamı söyleyince telefonu kapattım” dedi.

Kick boks savunması

Tanıkların dinlenmesinin ardından J. A.Ç.’nin avukatı da, mahkemeye olayın yaşandığı kamera görüntülerinden elde edilen fotoğraflardan oluşan 20 kare sundu. J. A.Ç.’nin suçsuz olduğunu savunarak, S. K.’nın cezalandırılmasını istedi. S. K.’nın avukatı da, müvekkili aleyhine tanıklık edenlerin J. A.Ç.’nin öğrencileri olduğunu ve arkadaşlık derecesinde ilişkileri olduğu yönünde savunma yaptı. J. A. Ç.’nin şiddete meyilli olduğunu öne süren sanık S. K.’nın avukatı, “Kendisi dövüş sporlarıyla uğraşıyor. Yıllar önce de aynı evde yaşadığı bir erkek arkadaşının kafasında şişe kırmış” dedi. Bunun üzerine söz alan J. A.Ç. “Dövüş sporlarının özünde saldırmak yoktur” dedi.

J. A.Ç.’nin avukatı da, “S. Bey de bir vücut geliştirme sporcusudur. Bunların olayla bir ilgisi yoldur” dedi. Mahkeme heyeti duruşmayı, üniversitede görevli bir personelin tanık sıfatıyla dinlenmesi için ileri bir tarihe erteledi.

Kadına şiddette eğitim tavsiyesi

Mahkeme çıkışı konuşan müşteki-sanık J. A.Ç., ise kadına uygulanan şiddeti kınadığını belirterek, kadınlara savunma sanatları eğitimi alması konusunda öneride bulundu. J. A.Ç., “Yaşadıklarım konusunda fazla bir şey anlatmak istemiyorum ama bana şiddet uygulandı. Yüzüme tokat attı. Kendisini terslediğim için bana tokat attı. Ondan sonra bana saldırmaya devam etti. Sonrası zaten kameraya yansıyan şeyler. Sürekli saldırmaya devam etti, kendimi zar zor kurtardım. Ve sonunda kurtuldum. Bu olaydan sonra dövüş sporu eğitimi almaya başladım. Aksi taktirde kadına şiddetin önüne geçeceğimize inanmıyorum" ifadelerine yer verdi. Kaynak: Ercan BİTTİ 836 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 10 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Gaytancıoğlu’dan ithalat şampiyonluğu tepkisi Gaytancıoğlu’dan ithalat şampiyonluğu tepkisi 5.8.2020
Kent Konseyi’nden Kent raporu Kent Konseyi’nden Kent raporu 5.8.2020
Ayçiçeği hasadı başladı Ayçiçeği hasadı başladı 5.8.2020
Radyo Günebakan yayında Radyo Günebakan yayında 5.8.2020
Tunca bataklığa döndü Tunca bataklığa döndü 5.8.2020
DEVA’ya Merkez İlçe Başkanı atandı DEVA’ya Merkez İlçe Başkanı atandı 5.8.2020
Çevre planına hayvancılık ilavesi Çevre planına hayvancılık ilavesi 5.8.2020
Altyapıya 40 milyon TL’lik ek kredi Altyapıya 40 milyon TL’lik ek kredi 5.8.2020
İnce’nin partisinde Bircan! İnce’nin partisinde Bircan! 5.8.2020
Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması 4.8.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 69
Web Siteleri 109
Facebook 121
Twitter 7
Instagram 5
Youtube 13


Ankete 324 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Muharrem İnce buralarda ne yapar?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Kışa Hazırlık
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Özsaygı
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.