Edirne 26°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Mobil oyunlu panel - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Mobil oyunlu panel 14.12.2019 - 11:59:36
Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Ödeme Yöntemi ve Sanal Paralar konulu panelde katılımcılar hem mobil oyun oynamanın keyfini yaşadılar, hem de sanal paralar ile ilgili yeni bilgiler öğrendiler. Panelde sunum yapan Ebru Güven, internet üzerinden cep telefonu desteğiyle oynanan mobil oyun ‘Kahoot’ ile sunumunu gerçekleştirirken; oyuna cep telefonları ile bağlantı kuran yaklaşık 350 katılımcı, sanal paralar ile ilgili soruları yanıtladı. Yarışmanın sonunda en çok puanı alan 3 kişiye hediyeleri takdim edildi.Mobil oyunlu panel

Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) işbirliğinde düzenlenen Türkiye’nin Ödeme Yöntemi ve Sanal Paralar konulu panel, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen panele Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. İsmail Sadi Uzunoğlu, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, akademisyenler ve öğrenciler katıldılar.

Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan panelde Türkiye’nin Ödeme Yöntemi-TROY konusunda Kayhan Akyıldız, Sanal Paralar-Bitcoin konusunda ise Vedat Güven ve Ebru Güven sunum gerçekleştirdiler. Prof. Dr. Tabakoğlu, açılış konuşmasında panelin düzenlenmesinde katkı sunan Prof. Dr. İsmail Sadi Uzunoğlu, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’a teşekkür etti.

Tabakoğlu’nun konuşmasının ardından paneldeki ilk sunumu Türkiye’nin Ödeme Yöntemi-TROY konusunda Kayhan Akyıldız yaptı. Akyıldız, sunumunda Türkiye’nin bankacılık ve finans sektöründe dünyadaki yetkinliğini çok yüksek olduğunu söylerken; “Türkiye, kart adedinde dünyada birinci sıradadır. 2018 yılı rakamlarına göre 212 milyon kart ile İngiltere’nin önündeyiz. Çok gelişkin bir pazar var. Türkiye, ekonomik olarak gelişmekte olan ülkeler sınıfında yer alsa da kart ve ödeme sistemleri alanında dünyanın en iyi ülkelerinden biri olarak gösteriliyor” ifadelerine yer verdi.

“Edirne’de 1 buçuk milyon kart kullanıldı”

Akyıldız, Edirne’de ise son 1 yıl içinde yaklaşık 1 buçuk milyon kart kullanıldığını açıklarken; “Bu kartların 439 bini kredi kartı, 854 bin adedi ise banka kartıdır. Bu kartlardan son 1 yılda 30 milyon adet ödeme işlemi gerçekleştirilmiş. Bunun da yaklaşık 3 milyar TL’lik bir harci söz konusudur. Bu kartlar en çok merkez, Keşan ve Uzunköprü ilçelerinde kullanılmış. Kartlar en çok 9 Ağustos günü kullanılmış. 9 Ağustos günü de Arife Günü’dür. Market ve AVM sektörü, kartların en yoğun kullanıldığı alanlardır” dedi.

Yerli ve milli ödeme yöntemi

Akyıldız, sunumunda Türkiye’nin Ödeme Yöntemi olan TROY’u da tanıtırken; “TROY olarak 2017 yılından itibaren kartlarınızın sağ köşesinde yer almaya başladık. Banka ve kredi kartlarında bugün ATM’lerden para çekilmesi ya da herhangi bir alışveriş işlemini, herhangi bir post ile yapmanızı sağlayan altyapıyı biz sağlıyoruz. Yerel ödeme yönteminin olması, ülke için önemli bir avantajdır. Bizim stratejik motivasyonumuz buydu. TROY, bu ülkenin mühendisleriyle oluşturuldu, bu ülke içinde faaliyet gösteriyor ve katma değeri bu ülkeye sağlıyor. Ürettiğimiz her şey bu ülkeye katma değer yaratıyor” sözlerine yer verdi. Akyıldız, sunumunda TROY’un banka ve kredi kartlarındaki kullanımını ve teknolojik yararlarını açıkladı.

Oyunlu sunum

Akyıldız’ın sunumunun ardından panelde Sanal Paralar - Bitcoin konusunda ise Vedat Güven ve Ebru Güven sunum gerçekleştirdiler. Prof. Dr. İsmail Sadi Uzunoğlu’nun yönetiminde gerçekleşen panelde Ebru Güven’in internet üzerinden cep telefonu desteğiyle oynanan mobil oyun ‘Kahoot’ ile sunum yapması, panelde renkli anların yaşanmasını sağladı. Yaklaşık 350 katılımcının cep telefonlarından oyuna katılması ile başlayan sunumda Ebru Güven, yarışmacılara Sanal Paralar ile ilgili çeşitli sorular sordu. Soruları en kısa zamanda doğru yanıtlayan 3 kişiye ise Vedat Güven’in Erkin Şahinöz ile birlikte kaleme aldığı ‘Blokzincir, Kripto Paralar, Bitcoin-Satoshi Dünyayı Değiştiriyor’ adlı kitap hediye edildi. Panel, Vedat Güven’in ‘Bitcoin ve Kripto Paralar’ sunumu ile sona erdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 524 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Midibüsle panelvan çarpıştı Midibüsle panelvan çarpıştı 14.7.2020
Yılın ilk arabalı treni Kapıkule'de Yılın ilk arabalı treni Kapıkule'de 13.7.2020
İBA’dan 15 Temmuz mesajı İBA’dan 15 Temmuz mesajı 13.7.2020
Halisdemir’in adı parkta yaşayacak Halisdemir’in adı parkta yaşayacak 13.7.2020
Kamu personeline liderlik eğitimi Kamu personeline liderlik eğitimi 13.7.2020
Haluk Levent’ten BOTAŞ’a Saros çağrısı Haluk Levent’ten BOTAŞ’a Saros çağrısı 13.7.2020
Demir’den Beyazıt Camii uyarısı Demir’den Beyazıt Camii uyarısı 13.7.2020
Bakana Edirnespor forması Bakana Edirnespor forması 13.7.2020
Ayçiçeği Festivali’ne ilk adım Ayçiçeği Festivali’ne ilk adım 12.7.2020
Saadet’te Ayasofya sevinci Saadet’te Ayasofya sevinci 11.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 13


Ankete 321 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Böyle dost olur mu?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Ciğerlerimiz Yanıyor
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Maske gerekli midir?
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Midibüsle panelvan çarpıştı
Midibüsle panelvan çarpıştı
Edirne'de işçileri taşıyan servis midibüsü ile panelvan..
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.