Edirne -3°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bir babadan acı itiraf - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Bir babadan acı itiraf 13.12.2019 - 10:03:41
Edirne Emniyet Müdürlüğü’nün Menzilahir Mahallesi’nde düzenlediği “Huzur Toplantısı”na bir babanın acı itirafı damga vurdu. Oğlunun madde bağımlısı olduğunu ve evlerini yaktığını iddia eden baba Selahattin Bakır, oğlunu Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’a şikayet etti. Mahalleli ise toplantıda işsizlikten dert yanarken Emniyet Müdürü Kurt, uyuşturucu ile mücadelede kararlılıklarını dile getirdi.Bir babadan acı itiraf

Edirne Emniyet Müdürlüğü, Menzilahir Mahallesi’nde Huzur Toplantısı düzenledi. Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Erdinç Topçu ve Toplum Destekli Polis ekipleri ile Menzilahir Muhtarı Ergin Bayır katıldı. Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, mahalle sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada mahallede akşamları silah atma olaylarına son verilmesini istedi. Kadına şiddet ve uyuşturucu vakalarında ihbar etme mekanizmasının işletilmesini isteyen Kurt, mahallede yaşanan sorunlara böylelikle daha kolay çözüm bulabileceklerini söyledi. Müdür Kurt, “Mahallenin dertlerini dinlemeye geldik. İlgili kurumlara aktaracağız. Sizden beklentilerimiz var. Gelelim mahallemizin, gençlerimizin dertlerini dinleyelim, bizden bir isteğiniz, şikayetiniz var mı dinleyelim istedik, o nedenle buradayız. Bizim emniyet bünyemizde toplum destekli polisliğimiz var. Bunlar sizinle daha çok temas kurmaya çalışıyor. Bizim asli görevimiz de asayiş, vatandaşın güvenliğini sağlamak. Vatandaş huzurlu olsun, güvenli olsun, birinci amacımız bu. Bununla birlikte bizim güvenlik algımızın ötesinde sizin mahallenizin başka derdi, sorunu varsa, devlet olarak göremediğimiz sorunlar varsa, onları da tespit edeceğiz ve sayın valimiz adına ilgili kurumlarla yazışma yapıp takibi yapılacak. Şu anda esas işimiz emniyetle ilgili sıkıntınız varsa onu çözmek. Göreve geldiğimde ilk ziyaretimi mahallenize yaptım, daha birimlerini gezmeden, ilçelere gitmeden buraya geldim. Bana da geldiğimden beri sizin mahallenizle ilgili bazı şikayetler geliyor. Burada bir silah atma olayı var. Bütün Türk milletinde bu var ama şehir içinde bu iş olmaz. Düğün ve derneklerde bu atılıyor. Kanun diyor ki av tüfeği kullanabilirsin, bulunma ruhsatı da alabilirsin şartlarını taşırsan, ama bunu çıkıp meydanda atarsan bu suç diyor. Mahallede, şehir içinde pat pat silah olmaz. Bunu artık aşacağız. Biraz buna dikkat edeceğiz. Buna bağlı kazalar çok oluyor” dedi.

Uyuşturucu ve kadına şiddet

Uyuşturucu ve kadına şiddet konusuna de değinen Müdür Kurt, “Burada pek karşılaşmıyorum ama kadına şiddet konusu çok yanlış. Edirne'de bu konuda iyi durumdayız. Edirne daha medeni bir şehir, insanlar daha görgülü. Olmuyor mu, oluyor ama hiç olmaması lazım. Kendini bilen, kendine güvenen bir insan, zayıf bir insanı, aciz bir insanı döver mi? Yakışmaz. Bizim Türk milletinin kanında, genlerinde var. Biz yere düşmüş bir insana, savaşta bile yendiğimiz bir insan bizden aman diliyorsa öldürüyor muyuz? yapmayız. Türk milletine bu yakışmaz. O nedenle kadına şiddet olayına dikkat edeceğiz. Kadın bütün bizi yetiştiren, toplumun temelidir. O bir annedir. Güçle, kuvvetle, dövmeyle, kırmayla insan sonuç alamaz. Şiddet hiçbir zaman çözüm olamaz. Çağımızın ve ülkemizin en büyük belası uyuşturucu madde. Benim şahsi kanaatim bu diğer ülkelerin aile yapısını, Türk gencini, Türk milletini tahrip etmek, yıkmak için bilinçli olarak gönderdiklerini düşünüyorum. Madde yakalıyoruz, 7 - 8 ülke geçiyor ama hiçbirisi yakalamıyor. Sadece Türkiye bütün Avrupa'nın yakaladığından fazla uyuşturucu yakalıyor. Biz ne diyoruz Türkiye olarak? Evet bu insanlık düşmanı, çok büyük bir tehlike. Kime giderse gitsin önlememiz lazım. Türk gencine de, Alman gencine de gitse mutlaka bu insanlık düşmanı şeyi önleyelim diye canla başla çalışıyoruz. Ama bunu aynı zamanda sizlerin de anne, baba, arkadaş, kanka olarak bizlere destek çıkmanız lazım. Bunlar yiyip bitiriyor, hiç karşılaşmadığım olaylarla karşılaştım. Bunlarla ilgili çalışıyoruz ve bunun peşini hiç bırakmayacağım. Bunu şimdiden söylüyorum. Ne pahasına olursa olsun bunları satanlara hesabını soracağım. İnsanın geleceğini zehirleyenlerin hesabını adalet önünde soracağız. Ama bu konuda sizlerden de yardım ve destek bekliyorum. Amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Siz bana yol gösterin, nerede kötülük var bana gösterin ben de o kötülüğü yakalayayım. Ben onu yakaladıktan sonra bunu bana kimin bildirdiği, nereden aldığım bilgiyi önemli değil, onları karıştırmıyorum zaten. Böyle konularda bize bilgi verirseniz sizleri kesinlikle sıkıntıya sokmam burada. Bu konuda destek bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Oğlundan şikayetçi odlu

Mahalleli işsizlikten dert yanarken bu yönde taleplerde bulundu. Mahalle sakini Selahattin Bakır adlı Roman vatandaş ise oğlunu Emniyet Müdürü Kurt’a şikayet etti. Oğlunun madde bağımlısı olduğunu söyleyen baba Bakır, “Oğlum evimi yaktı, dışarıda kaldım, yardım bekliyorum. Benim çocuğum madde bağımlısı ve şikayetçiyim. Bana yardım edin” dedi. 

 

 

 Kaynak: Ercan BİTTİ 795 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kırklarelispor’un rakibi Fenerbahçe Kırklarelispor’un rakibi Fenerbahçe 25.1.2020
‘Baba Parası’ oyuncuları Edirne'de ‘Baba Parası’ oyuncuları Edirne'de 25.1.2020
Selimiye’de yağmur duası Selimiye’de yağmur duası 25.1.2020
Edirne’de virüs yok Edirne’de virüs yok 25.1.2020
Hastalık ellerden başlar Hastalık ellerden başlar 25.1.2020
Mumcu anısına heykel Mumcu anısına heykel 25.1.2020
Oltayla balık turizmi Oltayla balık turizmi 25.1.2020
Balkan’daki köpekleri topladılar Balkan’daki köpekleri topladılar 25.1.2020
İnsanları uzun vadeli çekmeliyiz İnsanları uzun vadeli çekmeliyiz 24.1.2020
Ergene nehrinde bulundu Ergene nehrinde bulundu 24.1.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 59
Web Siteleri 93
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 281 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Demedi deme!
Murat Savaş

Recep Duymaz
Gece Gözlü Kız
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Toplu taşımada ilaçlama yapılıyor mu?
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.