Edirne 1°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Kes, TEB Merkez Heyeti’nde - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Kes, TEB Merkez Heyeti’nde 11.12.2019 - 10:48:02
Türk Eczacıları Birliği 42.Olağan Büyük Kongresi’nde, Merkez Heyeti’nde yer alan Edirne Eczacılar Odası Başkanı Cenk Kes, 221 oy alarak en yüksek oy alan heyet üyesi oldu. Edirne Eczacılar Odası Başkanlığı görevinden ayrılan Kes’in yerine başkanlığa Uygar Güler getirildi.Kes, TEB Merkez Heyeti’nde

Türk Eczacıları Birliği’nin (TEB) 42.Olağan Büyük Kongresi Ankara’da gerçekleştirildi. Kongrede Merkez Heyeti’nden seçime katılan Edirne Eczacılar Odası Başkanı Cenk Kes, 333 geçerli oyun sayıldığı kongrede, 221 delegenin oyunu alarak, en çok oy alan heyet üyesi oldu. Bundan sonraki süreçte TEB Merkez Üyesi olarak görev yapacak olması nedeniyle Kes, Edirne Eczacılar Odası Başkanlığı görevini sayman üye Uygar Güler’e devretti. Yönetimin kendi içinde seçtiği başkanlığa seçtiği dün görevine başladı. Birlikte yeni görevi ile ilgili açıklamalarda bulunan eczacı Cenk Kes, “Ankara'da yapılan seçimlerde 221 oy aldım, bu en yüksek oydu. Bu da delegenin hem Edirne Eczacı Odası'na hem de şahsıma gösterdiği teveccühün bir tezahürü. Bu da işin açıkçası hem Edirne Eczacı Odası olarak hem de şahsım olarak beni sevindirdi. Bugün de devir teslim törenini gerçekleştiriyoruz.

Artık Ankara'dayız. 1999'da Edirne Eczacı Odası'nda yöneticilik hayatım başladı. Saymanlık, genel sekreterlik görevlerinde bulundum. 2009'dan bu yana da başkanlık görevini 10 yıldır yürüttüm. Burada Edirne'de ilaç, sağlık ve eczacılık alanında elimizden geldiğince hem halkımıza hem meslektaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Önemli olan bizim için halk sağlığı ve hastanın ilaca erişimiydi, önceliğimiz bu noktadaydı” dedi.

“Sorunlara çare bulmak istiyoruz”

Bundan sonra bu görevi Ankara'da yürüteceğini belirten Kes, “Tüm Türkiye'deki meslektaşlarımızın sorunlarına çare olacak bir yönetim anlayışı ile birlikte bu süreci doğru bir şekilde sürdürebiliriz. İlaç ve eczacılık alanında eczacının yaşadığı sorunlarına gelirsek, işin açıkçası ödemelerde her hangi bir sıkıntımız yok ama Sosyal Güvenlik Kurumu ödemelerinde konsülde kurum ödemelerinde ise maalesef ödeneklerden kaynaklı bazı problemlerle meslektaşlarımız karşı karşıya kalıyor. Bu ödemelerin geç yapılması da depo ödemelerini gerçekten eczacı boyutunda zora sokuyor. Bunun da Sosyal Güvenlik Kurumu'nda olduğu gibi rutin bir takvime bağlanarak gerçekleşmesi eczacılarımızın bu aşamada yaşayabileceği sorunların da önüne geçer diye düşünüyoruz. 4 yıllık bir Sosyal Güvenlik Kurumu protokolü gerçekleştirmiştik. O protokol 2020'de sonlanıyor. Bugünlerden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yeni protokolü ile ilaç alım protokolü ile ilgili çalışmalar başlayacak. Bu çalışmalar neticesinde de Sosyal Güvenlik Kurumu ile eczacılarımız arasında yapılacak sözleşmeye bir ışık tutacak protokolü gerçekleştireceğiz. Bizim için önemli bir protokol. Çünkü bu protokolde edineceğimiz kazanımlarla birlikte ileriye çok daha güvenle bakabilen bir eczacı topluluğu ve aynı zamanda da hastasına sağlıklı bir şekilde ulaştıran bir eczacı topluluğu ile karşı karşıya kalacağız" ifadelerine yer verdi.

“Her türlü desteği vereceğiz”

Yeni başkan seçilen eczacı Uygar Güler de, Kes’e yeni görevinde başarılar diledi. Oda olarak kendisine her türlü desteği vermeye devam edeceklerini anlatan Güler, “Edirne için ve Türk eczacılığı için çok faydalı işler yapacağından eminiz. Yönetim kurulu arkadaşlarım beni bu göreve uygun gördükleri için teşekkür ediyorum. Onların da desteği ile el birliği ile bundan önce inandığımız doğrular ölçeğinde çalışmalarımız sürecek. Eski başkanlarımız eczacı Şükrü Ciravoğlu, Bülent Varel ve Cenk Kes önderliğinde Edirne Eczacı Odası aynı çizgide görevine devam edecek. Umarım hepimiz için hayırlı olur. Yönetim Kurulumuz da üç eczacı kadın meslektaşımız yer alıyor. Siyasette kadın katılımının kritik eşiği yüzde 30 civarındadır biz yüzde 60 oranında kadınla temsil ediliyoruz.  Bu da bizim için ve Edirne için ayrı bir gurur kaynağı” ifadelerine yer verdi.

Edirne hep var

Denetleme Kurulu Başkanı eczacı Şükrü Ciravoğlu da,"2005-2006 döneminde benimle başlayan Bülent Varel ile süren Edirne Eczacı Odası'nın Ankara'da temsiliyet dönemi arada 2017-2018 olmak üzere bir dönem boşluk bırakarak bugüne kadar bu döneminde sonuna kadar Cenk Kes ile devam etmiş olacak. Bu Edirne adına hatta Trakya adına çok önemli bir kazanımdır. 1997 yılında kurulmuş olan odamızın 22 yıllık tarihinde de hepimiz bu işleri yaptık ama hepimizden fazla önemli bir başarı göstererek oraya en yüksek oyla seçilmesi tüm ülkenin teveccühünü kazanmasını gösterir olması bakımından bizim için anlam ifade etmektedir. Giden arkadaşımız için gururlu ve mutluyuz, gelen arkadaşımız için umutluyuz. Onlar da el birliği ile zaten örgüt yönetiminde deneyim kazanmış arkadaşlarımız yeni bir heyecan ve yeni bir enerji ile çok daha başarılı işlere imza atacaklardır" diye konuştu.

Edirne Eczacılar Odası’nda yeni yönetimi; Oda Başkanı F. Uygar Güler, Genel Sekreter Gürkan Kılıçcıgil, Sayman Emine Çebe, Üye Ebru Kale ve Üye Özlem Ak olarak oluştu. 

 

 

               

 Kaynak: Şener ŞENTÜRK 345 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
7’nci etabın sonu Selimiye önünde 7’nci etabın sonu Selimiye önünde 22.1.2020
Çamura ayağınız basmalı Çamura ayağınız basmalı 22.1.2020
Türkiye rekoru Edirne’de Türkiye rekoru Edirne’de 22.1.2020
Tabiplerden eylem açıklaması Tabiplerden eylem açıklaması 22.1.2020
MHP’nin rotası 2023 MHP’nin rotası 2023 22.1.2020
Kış ortasında yağmur duası Kış ortasında yağmur duası 22.1.2020
FET֒nün arsa davasında mütalaa FET֒nün arsa davasında mütalaa 22.1.2020
Kızanlar çeyrek finalde Kızanlar çeyrek finalde 22.1.2020
İstinaf kararında direnmeli İstinaf kararında direnmeli 22.1.2020
Kütüphaneci Muhtar Kütüphaneci Muhtar 22.1.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 59
Web Siteleri 92
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 280 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Saçlımüsellim ve kırık vazo
Murat Savaş

Recep Duymaz
Asım’ın Neslinin Kişilik Özellikleri - 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Toplu taşımada ilaçlama yapılıyor mu?
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.