Edirne -3°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bravo hayvan dostlarına - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Bravo hayvan dostlarına 9.12.2019 - 09:29:07
TÜHAD, 2017 yılından bu yana Edirne Belediyesi eski çöplüğünde düzenlediği ‘Büyük Çöplük Beslemesi’ etkinliğinin üçüncüsünü gerçekleştirdi. Bölgede bulunan hayvanların beslenme, barınma ve sağlık ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte 500 kilogram tavuk kemiği ve 100 kilogram kuru mama dağıtımı gerçekleştirilirken; hayvanların özellikle sağlık durumlarındaki kötü gidişat dikkat çekti.Bravo hayvan dostlarına

Trakya Üniversitesi Hayvan Dostları Topluluğu (TÜHAD), 2017 yılında birincisini gerçekleştirdiği ‘Büyük Çöplük Beslemesi’ etkinliğini 2019 yılında da devam ettirdi. Edirne Belediyesi’nin eski çöplük alanındaki hayvanları yemek, barınma ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üçüncü kez gerçekleştirilen etkinliğe TÜHAD Başkanı Hazal Erkurt ve yönetimi, Edirne Liseler Arası Hayvan Dostları Topluluğu (ELHAYDO), Trakya Üniversitesi Bisiklet Topluluğu ile hayvanseverler destek verdi.

Katılımcılar, eski çöplük bölgesindeki hayvanlar için 500 kilogram tavuk kemiği ve 100 kilogram kuru mama dağıtımı gerçekleştirirken; sağlık durumu kötü olan hayvanlar ise tedavi amacıyla toplandı. Etkinlikte açıklamalarda bulunan TÜHAD Başkanı Hazal Erkurt, gelenekselleşen ‘Büyük Çöplük Beslemesi’nin üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini belirtirken; “2017 yılında eski çöplük alanı kapatıldı ve buradaki canlarımız başta Edirne Belediyesi olmak üzere dernek, topluluk ve gönüllüler tarafından beslenmeye başlandı. Fakat burada yaşayan patili dostlarımızın sayısı arttı ve bunun üzerine ihtiyaçları karşılanamamaya başlandı” ifadelerine yer verdi.

Erkurt, bölgede çok sayıda aç ve yaralı hayvan bulunduğunu söylerken; “Bizim burada olma amacımız; burada yaşayan dostlarımızın beslenme, barınma ve en önemlisi sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına dikkat çekmektir. Trakya Üniversitesi Hayvan Dostları Topluluğu olarak burada yaşayan patili dostlarımızın ihtiyaçları kesin çözüme ulaşmadığı sürece burada, bu tarihte bulanacağız. Öncelikle bu konuda desteğini arkamızdan esirgemeyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, topluluğumuz danışmanı Öğretim Görevlisi Hasan Islattı’ya, burada bulunan dernek, topluluk ve gönüllü arkadaşlarımıza, yeni kurulmuş olan ve burada beslenmeleri elinden geldiğince yapan dostlarımız Edirne Liseler Arası Hayvan Dostları Topluluğu’na, Edirne Barınağı veteriner hekimleri ve tüm çalışanlarına ve Edirne Belediyesi’ne bu konuda çok teşekkür ederiz” dedi.

600 kilo mama dağıtıldı

Etkinlikte toplam 600 kilogram mama dağıtımının gerçekleştirildiğini açıklayan Erkurt; “500 kilogram tavuk kemiği dağıtımı oldu. Ayrıca yaklaşık 100 kilogram da kuru mama dağıtımı oldu. Çok sayıda hayvanımız var burada ve çoğu çok kötü halde. Bu konuda bir şeyler yapılmasını istiyoruz. Öncelikle belediyeden biraz daha çalışmalarını arttırmasını istiyoruz.  Biz de öğrenci olarak elimizden geldiği kadar buradaki hayvanlarımızın arkasındayız. Her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Tabii ki öğrenci olarak bu konuda çok büyük bir gelişme yapamıyoruz” sözlerine yer verdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 629 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kırklarelispor’un rakibi Fenerbahçe Kırklarelispor’un rakibi Fenerbahçe 25.1.2020
‘Baba Parası’ oyuncuları Edirne'de ‘Baba Parası’ oyuncuları Edirne'de 25.1.2020
Selimiye’de yağmur duası Selimiye’de yağmur duası 25.1.2020
Edirne’de virüs yok Edirne’de virüs yok 25.1.2020
Hastalık ellerden başlar Hastalık ellerden başlar 25.1.2020
Mumcu anısına heykel Mumcu anısına heykel 25.1.2020
Oltayla balık turizmi Oltayla balık turizmi 25.1.2020
Balkan’daki köpekleri topladılar Balkan’daki köpekleri topladılar 25.1.2020
İnsanları uzun vadeli çekmeliyiz İnsanları uzun vadeli çekmeliyiz 24.1.2020
Ergene nehrinde bulundu Ergene nehrinde bulundu 24.1.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 59
Web Siteleri 93
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 281 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Demedi deme!
Murat Savaş

Recep Duymaz
Gece Gözlü Kız
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Toplu taşımada ilaçlama yapılıyor mu?
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.