Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
70 milyonluk krediye onay - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
70 milyonluk krediye onay 7.12.2019 - 16:05:40
Edirne İl Genel Meclisi, Aralık ayının beşinci toplantısında İller Bankası’ndan teminat karşılığı Edirne İl Özel İdaresi’nce uygun görülecek kamu veya özel bankalardan 60 ay vade ile faiz hariç 70 milyon TL kredi kullanılması teklifini oy birliğiyle kabul etti. Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Alaattin Uğur’a kredi için yetki verilirken; ödemelerin karşılanmaması halinde kredi ile elde edilen tesis, inşaat, her nevi gayrimenkul ile araç, gereç ve malzemenin İller Bankası A.Ş.’ce talep edildiği takdirde ipotek ve rehin edileceği açıklandı.70 milyonluk krediye onay

Edirne İl Genel Meclisi’nin Aralık ayı beşinci toplantısı, Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş’in yönetiminde gerçekleştirildi. Yoklama ve bir önceki toplantıya ait tutanakların okunması ile başlayan toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun kredi kullanılması hakkındaki rapor görüşüldü. Rapor, Komisyon Başkanı Şenol Kılıç tarafından sunuldu. Kılıç, sunumunda İller Bankası’ndan teminat karşılığı Edirne İl Özel İdaresi’nce uygun görülecek herhangi bir bankadan 70 milyon TL kredi kullanılması teklifi hakkında komisyon araştırma ve incelemelerini açıkladı.

Kılıç, Türkiye’deki kamu veya özel bankalardan 60 ay vade ile faiz hariç 70 milyon TL’lik kredi kullanılması ile ilgili raporda; “Edirne İl Özel İdaresi’nce 2019 yılında başlatılan kırsal altyapı ve üstyapının iyileştirilmesi faaliyetleriyle başta Edirne Bilim Merkezi olmak üzere yapılması planlanan eğitim, kültür ve spor projelerinin finansmanı ve yeni yatırımların desteklenmesi işlerinde kullanılmak üzere yurtiçi kamu ve özel bankalardan 60 ay vade ile faiz hariç 70 milyon TL’nin gayri nakdi kredi kullanılmasına; krediden kaynaklanacak anapara, faiz, denetim giderleri, komisyon, vergi, resim, harç, ücret vs. ödemelerin İller Bankası A.Ş.’ce teminat olarak alınacak idaremiz gelirlerinden ve İller Bankası A.Ş. ve Maliye Bakanlığı’nca dağıtılan yasal paylarımızın mevzuattan kaynaklanan herhangi bir kesinti oranına bağlı kalmaksızın yüzde 40’ın dışında yüzde 100’üne kadar tamamından karşılanmasına; kredi teminatı konu gelirlerden krediye ilişkin ödemelerin karşılanmaması halinde bu kredi ile elde edilen tesis, inşaat, her nevi gayrimenkul ile araç, gereç ve malzemenin İller Bankası A.Ş.’ce talep edildiği takdirde aynı şartlarda talep tarihi İller Bankası A.Ş. adına ipotek ve rehin edilmesine; İller Bankası A.Ş.’ce idaremize kullandırılacak krediye ilişkin olarak her türlü sözleşmeyi ve evrakı imzalamaya ve kredi ile ilgili devam eden işlemleri yürütmeye idaremiz mülkiyetinde her türlü gayrimenkulü İller Bankası A.Ş.’ye ipotek vermeye, idaremizin her türlü gelir, hak ve alacaklarını İller Bankası A.Ş.’ye temlik etmeye, idaremize ait her türlü ticari işletmeyi İller Bankası A.Ş.’ye rehin vermeye, İller Bankası A.Ş.’den teminat mektubu almak suretiyle yurtiçi kamu ve özel bankalardan 60 ay vade ile faiz hariç 70 milyon TL’nin gayri nakdi kullanılmasına İller Bankası A.Ş.’nin mevcut mevzuatı ve bunda meydana gelebilecek her türlü değişiklik çerçevesinde 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 51’inci maddesinde yer alan koşulların yerine getirilmesi kaydıyla krediye konu işlerle ilgili her türlü işlemi yapmaya Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Alaattin Uğur’un yetkili kılınmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Kılıç’ın sunumunun ardından Meclis üyeleri, raporu oy birliğiyle kabul etti. Toplantı, Meclis Başkanlığı’na verilen önergelerin onaylanmasının ardından sona erdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 555 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Gaytancıoğlu’dan ithalat şampiyonluğu tepkisi Gaytancıoğlu’dan ithalat şampiyonluğu tepkisi 5.8.2020
Kent Konseyi’nden Kent raporu Kent Konseyi’nden Kent raporu 5.8.2020
Ayçiçeği hasadı başladı Ayçiçeği hasadı başladı 5.8.2020
Radyo Günebakan yayında Radyo Günebakan yayında 5.8.2020
Tunca bataklığa döndü Tunca bataklığa döndü 5.8.2020
DEVA’ya Merkez İlçe Başkanı atandı DEVA’ya Merkez İlçe Başkanı atandı 5.8.2020
Çevre planına hayvancılık ilavesi Çevre planına hayvancılık ilavesi 5.8.2020
Altyapıya 40 milyon TL’lik ek kredi Altyapıya 40 milyon TL’lik ek kredi 5.8.2020
İnce’nin partisinde Bircan! İnce’nin partisinde Bircan! 5.8.2020
Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması Aksal’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması 4.8.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 69
Web Siteleri 109
Facebook 121
Twitter 7
Instagram 5
Youtube 13


Ankete 324 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Muharrem İnce buralarda ne yapar?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Kışa Hazırlık
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Özsaygı
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.